PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

2017-07-19 15:27

Omron: Otwarcie Laboratorium Safety na Politechnice Warszawskiej

Dnia 1 czerwca 2017 roku, w trakcie spotkania przedstawicieli firmy Omron Electronics z pracownikami naukowymi Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, odbyło się oficjalne przekazanie przez firmę stanowiska badawczo-dydaktycznego "Omron Sysmac Safety Educational Panel".

Stanowisko przeznaczone na rzecz Instytutu Mechaniki i Poligrafii składa się z elektronicznego pulpitu wyposażonego w dedykowane sterowniki i kontrolery bezpieczeństwa serii SYSMAC NJ. Na wyposażeniu stanowiska znalazło się także wiele komponentów automatyki przeznaczonych do tworzenia elektronicznych zabezpieczeń maszyn, takich jak moduły komunikacyjne, dodatkowe układy wejść i wyjść bezpieczeństwa, wyłączniki awaryjne, kontaktrony, rygle, kurtyny świetlne i wiele innych.

Urządzenie wzbogaci bazę laboratoryjną Wydziału oraz zwiększy atrakcyjność prowadzonych zajęć z  przedmiotów mechanicznych oraz niezawodności i bezpieczeństwa zautomatyzowanych maszyn i procesów produkcyjnych. Wyposażenie pracowni laboratoryjnej w tego typu urządzenie umożliwi zaznajomienie studentów z  praktycznym podejściem do projektowania elektronicznych układów bezpieczeństwa i programowania sterowników. Sprzyjać to będzie ich większej aktywności w trakcie zajęć i podwyższy efektywność nauczania.


robot_robotyka_automatyka_omron_safety_lab_pw


Informacje dotyczące firmy Omron


Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 39 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 110 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta.


Więcej informacji:
www.industrial.omron.eu

Źródło: omron.pl