PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 1 z 74
 
Renex: II edycja Mistrzostw w lutowaniu - podsumowanie
data dodania: 2017-03-23 12:46
Podczas tegorocznych targów Automaticon w Warszawie, odbyła się druga edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu. Już 4 finalistów tej imprezy będzie reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Świata w lutowaniu w Monachium.
Microsoft Drone Simulator - sprawdź go zanim rozbijesz swoją drogą zabawkę
data dodania: 2017-02-21 10:16
Stworzenie drona, który będzie sam latał jest relatywnie proste. Mając szeroki wybór podzespołów w internetowych sklepach, oraz darmowego oprogramowania typu opensource, możemy przy odrobinie zaangażowania urzeczywistnić i ulotnić nasze pomysły. Jednak rzadko kiedy nasze drony będą latały w środowisku wolnym od przeszkód, a każda przeszkoda może z powodzeniem być ostatnią, na którą natknie się nasz statek. Aby oszczędzić ambitnym konstruktorom bólu głowy, Microsoft przygotował dla nich symulację, dzięki której będą mogli oni sprawdzić swoje pomysły i porozbijać je w wirtualnym świecie.
NAIST OpenHand M2S - wydrukuj swojego wyręczyciela
data dodania: 2017-02-20 12:49
NAIST, czyli Nara Institute of Science and Technology, to japońska politechnika kształcąca przyszłych orłów robotyki i nie tylko. W ramach corocznego projektu CICP, zespół studentów opracował OpenHand M2S - dwupalczasty chwytak robotyczny. Teraz dzięki opublikowaniu projektu na licencji OpenSource, każdy może wydrukować ją na drukarce 3D i sprawdzić w swoich zastosowaniach.
Podatek od robotów według Billa Gatesa
data dodania: 2017-02-20 10:22
Mało która z dziedzin naszego życia nie została jeszcze opodatkowana - nie będziemy się rozwodzić nad tym dlaczego tak jest, bo to nie portal ekonomiczny. Roboty dotychczas pozostają wolne od podatku związanego z ich używaniem (bo wszak wolne od VAT nie są), co jednak w niedalekiej przyszłości może ulec zmianie. Co ciekawe to nie władze państwowe postulują te zmiany, a filantrop i magnat elektroniczny, Bill Gates.
Druga edycja Mistrzostw w lutowaniu już za miesiąc
data dodania: 2017-02-09 12:19
Podczas tegorocznych, XXIII Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon odbędzie się druga edycja "Mistrzostw w Lutowaniu", organizowanych przez firmę Renex. Sukces ubiegłorocznej edycji i duże zainteresowanie są silnym magnesem także tym razem, gdyż zainteresowanych zmaganiami jest jeszcze więcej. Czy finaliści Pierwszej edycji obronią swoje zwycięskie tytuły?
ABB: RobotStudio Challenge - podejmij wyzwanie świata robotów!
data dodania: 2017-01-24 10:20
Jesteś studentem, pasjonujesz się dziedziną robotyki i automatyki? Rusza pierwsza edycja RobotStudio Challenge! Motyw przewodni konkursu, którego organizatorem jest firma ABB, to "zrobotyzowana linia produkcyjna", a zadaniem uczestników będzie stworzenie symulacji jej działania w programie ABB RobotStudio. Pula nagród, która czeka na najlepszych, to aż 24 000 złotych i szansa na miesięczny płatny staż w dziale robotyki ABB w Warszawie!
I jak Innowacje, T jak Technologie, M jak Maszyny 6-9.06.2017 r.
data dodania: 2017-01-24 10:15
Już w czerwcu tego roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będących największym ośrodkiem targowo-konferencyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej odbędą się targi technologii przemysłowych ITM Polska.
DoorDash i Postmates eksperymentują z autonomicznymi dostawami
data dodania: 2017-01-19 11:59
Przyszłość autonomicznych dostaw rozpatrywana zazwyczaj jest przez pryzmat dronów, które nieskrępowane ziemskimi barierami, są w stanie efektywnie realizować dostawy przesyłek o niewielkich gabarytach. Są jednak też takie firmy, jak Starship Technologies, które swoje miejsce na rynku widzą wśród jezdnych robotów, które śmigając pomiędzy nogami pieszych na chodnikach, będą konkurowały z dronami.
Czym jest uczenie maszynowe?
data dodania: 2017-01-18 09:35
Uczenie maszynowe, czy też samouczenie się maszyn, to jedna z dziedzin wchodząca w skład nauk zajmujących się zagadnieniem SI - sztucznej inteligencji. W miarę jej rozwoju, oraz coraz lepszych metod wdrażania jej w praktyce, maszyny w większym stopniu są w stanie myśleć za siebie.
HOSPI nie tylko w szpitalu
data dodania: 2017-01-17 13:32
Panasonic i roboty to coraz bardziej oczywiste skojarzenie. Nie chodzi tu jedynie o ich udział w rynku robotów przemysłowych, lecz o ich wyraźną obecność na rynku robotów usługowych oraz egzkoszkieletów. Jednym z owych robotów usługowych jest HOSPI, który właśnie wyszedł do ludzi.
Zbiór świątecznych filmów z robotami w roli głównej
data dodania: 2016-12-27 15:06
Mimo tego, iż zasadnicze święta Bożego Narodzenia są już za nami, to niektórzy szczęśliwcy mają jeszcze sposobność cieszyć się urlopem do nowego roku, a wybitni szczęśliwcy nawet do święta Trzech Króli. Nie da się jednak ukryć, że nastrój dalej udziela się wielu z nam, w związku z czym przygotowaliśmy dla Was przegląd świątecznych klipów z robotami w roli głównej. Popatrzcie tylko do czego to inspiruje robotyków świąteczna atmosfera.
Robot UR3 wspiera naukowców w tworzeniu prototypu dłoni robotycznej
data dodania: 2016-12-21 15:44
Politechnika Poznańska wykorzystuje robota współpracującego Universal Robots do prowadzania badań naukowych. Prace dotyczą m.in. użycia dłoni robotycznej w zakresie chwytania obiektów oraz ich manipulacji. UR3 stosowany jest także jako narzędzie pomiarowe w czasie opracowywania algorytmów estymacji położenia i orientacji ludzkiej dłoni.
strona 1 z 74