PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 1 z 78
 
Podwójny rekord zgłoszeń do European Rover Challenge 2018
data dodania: 2018-04-19 10:16
Do udziału w czwartej edycji międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich ERC zarejestrowało się 65 zespołów z aż 20 krajów świata, co stawia European Rover Challenge na pierwszym miejscu wśród innych tego typu konkursów na świecie. Organizatorzy otrzymali dokumentację konkursową m.in. od zespołów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Polski, Norwegii i Meksyku. Finał zawodów odbędzie się w dniach 14-16 września 2018 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Patronat nad wydarzeniem objęła już m.in. Europejska Agencja Kosmiczna.
Nie przegap majowych Konferencji Technicznych dla przemysłu
data dodania: 2018-04-17 10:21
"Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji" oraz "Niezawodność i Utrzymanie Ruchu" te dwie konferencje skierowane do przedstawicieli przemysłu godne są uwagi w majowym kalendarzu spotkań branżowych.
Bojkot robotów bojowych
data dodania: 2018-04-10 10:52
Zaczęło się od śmierci Stephena Hawkinga - jednego z największych przeciwników rozwijania robotów i sztucznej inteligencji, które miałyby służyć celom militarnym. W tym samym czasie południowokoreański uniwersytet utworzył w swoich strukturach komórkę, która ma się zajmować badaniem i rozwijaniem podobnych technologii. Krok ten spotkał się z szerokim sprzeciwem, czego wyrazem jest obecny bojkot owej uczelni.
Czy sztuczna inteligencja posiada zdrowy rozsądek? Nowy test ma to wykazać
data dodania: 2018-04-12 07:30
Wirtualni asystenci oraz chatboty stały się widokiem codziennym w cyfrowej przestrzeni. Służą nam pomocą, jednak wyłącznie w dość wąskiej przestrzeni, którą stworzyli programiści, a niżeli korzystać z większego i bardziej ogólnego zasobu wiedzy. Naukowcy z Allen Institute for AI (Ai2) stworzyli nowy test, który ma wykazać, na ile dana SI zdaje sobie sprawę z tego, jak działa świat ludzki.
Bezpieczne zamknięcie środka czyszczącego urządzeniem zapewniającym bezpieczeństwo dzieciom dzięki zastosowaniu łożysk ślizgowych od igus
data dodania: 2018-04-05 07:19
Firma igus udziela wsparcia projektom studenckim typu "EMKindersicherung" w ramach inicjatywy "Wsparcie dla Młodych Inżynierów".
Trzecia Edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu już za miesiąc!
data dodania: 2018-03-14 16:01
Ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia rywalizacji firm, szkół i uczelni podczas Mistrzostw w lutowaniu. Tegoroczne Mistrzostwa Polski odbędą się we Włocławku w Browarze B i połączone będą z Konferencją "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki". Organizatorem obu wydarzeń jest RENEX.
Roboty do sortowania mogą usprawnić pracę magazynów
data dodania: 2018-02-26 10:14
Sortowanie przedmiotów nie zawsze należy do najbardziej wymagających zadań, ale z pewnością szybko staje się ono nużące. Podczas gdy wydaje się oczywistym, że takie zadanie jest wprost stworzone dla robotów, podnoszenie, rozpoznawanie i sortowanie jest w gruncie rzeczy dość wymagającym zadaniem, które nie łatwo jest przełożyć na maszynę. Z odpowiedzią na ten problem przyszła grupa naukowców z Princeton oraz MIT, którzy opracowali robota, który potrafi robić dokładnie to, co opisane powyżej. Dzięki niemu, magazyny przyszłości będą mogły działać sprawniej, a porządkowanie obszarów po klęskach lub wypadkach, stanie się prostsze.
Miał wytrzymać 90, a jeździ już 5000 dni - brawo Opportunity!
data dodania: 2018-02-26 10:13
W miniony weekend Opportunity, łazik NASA poprzedniej generacji, spędził swój 5000 dzień na Marsie. Podczas gdy samo to osiągnięcie jest imponujące, należy również pamiętać, że jego konstruktorzy przewidywali, że nie posłuży dłużej jak trzy miesiące.
European Rover Challenge 2018 - krok do kariery w branży kosmicznej
data dodania: 2018-02-05 13:08
Nowa lokalizacja, dwie równoległe kategorie zawodów, konkurencje przygotowane w oparciu o wytyczne z dokumentów projektowych agencji kosmicznych, takich jak NASA czy ESA oraz szansa na wzięcie udziału w analogowej misji marsjańskiej na Półwyspie Arabskim - to wszystko czeka na uczestników jednego z największych w Europie wydarzeń robotyczno-kosmicznych.
Jak być kreatywnym i zbudować robota
data dodania: 2018-01-24 11:45
Rusty Squid to przedsiębiorstwo z Wielkiej Brytanii, które w swoim studio łączy eksperymentalną inżynierię robotyczną, wraz ze sztukami współczesnymi. Przygotowali oni krótki film, pokazujący iż projektowanie robotów nie musi być żmudną pracą, wykonywaną w zakątkach polskich uczelni i zaciszu niewielkich gabinetów.
Najbliższa przyszłość latających taksówek
data dodania: 2018-01-18 12:07
W szerokiej świadomości powoli, lecz stanowczo, zaczyna gościć wizja świata pełnego autonomicznych samochodów, które pozbawione ludzkiego szofera, wozić będą ludzi wedle ich kaprysów i potrzeb. Dla tych niecierpliwych, którzy uważają, że takie rozwiązanie nie ograniczy dostatecznie korków na drogach, mamy dobrą informację. Niemiecka firma Volocopter, pionierzy w rozwoju osobowych dronów i zespół odpowiedzialny za pierwszy pomyślny lot taką maszyną, podzieliła się podczas targów CES 2018 kilkoma nowymi szczegółami dotyczącymi ich wynalazku oraz najbliższej przyszłości autonomicznych, latających taksówek.
Intel i Ferrari stawiają na inteligentne drony
data dodania: 2018-01-18 11:41
Intel, światowy gigant produkcji półprzewodników, znany jest przede wszystkim z wyznaczania nowych standardów na rynku chipsetów oraz wszechobecnych naklejek na laptopach. Podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas, Intel ogłosił, że zamierza rozwijać się również na polu sztucznej inteligencji. W tym celu zawiązał on współpracę z teamem Ferrari, zamierzając wprowadzić do świata wyścigów swoje drony, które korzystając z sieci neuronowej, dostarczą niedostępnych uprzednio danych o wyścigach.
strona 1 z 78