PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 77
 
I Forum Cobotyki: Podsumowanie
data dodania: 2017-10-24 13:16
W siedzibie Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów w Warszawie w dniu 18 października (środa) zorganizowane zostało I Forum Cobotyki. Organizatorem była firma Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz firma Encon- Koester. Partnerami wspomagającymi forum byli: MIR, On Robot, Optoforce, PIAP, Universal Robots natomiast patronat honorowy całego forum objęło Ministerstwo Rozwoju.
ABB pomoże uczniom w nauce nowych technologii
data dodania: 2017-12-20 09:11
Najmłodsze pokolenie nie pamięta świata bez internetu, za to doskonale czuje się w świecie mobilnych urządzeń. Aby pomóc młodym ludziom we właściwy sposób korzystać z nowych technologii, a w przyszłości je współtworzyć, rusza program Technologie z klasą, organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Jednym z partnerów projektu została firma ABB.
Wypowiedź eksperta: Roberta Nelson Shea, Global Technical Compliance Officer, Universal Robots
data dodania: 2017-10-12 15:08
Czy roboty są bezpieczne dla ludzi? Wielu przedsiębiorców żywi takie obawy i zastanawia się nad tym, na ile kosztowne jest dostosowanie obszaru roboczego, w którym operują roboty, do wymogów bezpieczeństwa. Jest to zagadnienie niezwykle istotne i Universal Robots przykłada do niego dużą wagę, dlatego też w ramach naszej organizacji działa specjalny zespół współpracujący z partnerami technologicznymi i ekspertami ds. bezpieczeństwa, którego rolą jest identyfikowanie potencjalnych usprawnień niezbędnych do dalszego ulepszania naszych produktów.
ROBOTECH 2017 - prezentacje z konferencji
data dodania: 2017-10-12 14:46
Organizator konferencji ROBOTECH 2017, firma TradeMedia, udostępniła do pobrania prezentacje, które towarzyszyły prelekcjom podczas wydarzenia. To zbiór problemów i zagadnień opracowanych przez ekspertów z branży, który w wyczerpujący sposób porusza bieżące gorące tematy w krajowej i światowej robotyce. Szczerze zachęcamy do zapoznania się z ich treścią!
Wsparcie od igus przyczynia się do zdobycia tytułu mistrza świata na międzynarodowych zawodach robotów RoboCup 2017
data dodania: 2017-10-09 11:45
Umiejętności takie jak wysoki wykop piłki, kopnięcie piłki w ruchu, wyskok w powietrze oraz podniesienie się po upadku, nie są już tylko zarezerwowane dla profesjonalnych piłkarzy - teraz wykonują je również roboty z zespołów NimbRo oraz B-Human. Zespoły z Bonn i Bremy zaprezentowały szczyt swoich umiejętności podczas międzynarodowych mistrzostw RoboCup rozgrywanych w Japonii. W kategorii TeenSize humanoidalnej ligi piłki nożnej, zespół NimbRo z Bonn zdobył tytuł mistrza świata dzięki wsparciu Platformy Humanoidalnej (Humanoid Platform) od igus. Zespół B-Human z Bremy sponsorowany przez firmę igus obronił tytuł mistrza w lidze Platformy Standardowej.
Inteligentne boty czy człowiek - kto wygra "laur konsumenta"?
data dodania: 2017-09-21 15:11
Niemal 37% konsumentów uważa, że obsługa klienta powinna być realizowana przez realnych konsultantów a nie przez inteligentne systemy. Z jednej strony wyniki badania GetApp nie pozostawiają złudzeń, że w przypadku kontaktów na linii klient- firma wciąż liczą się relacje, z drugiej wizjonerzy z Doliny Krzemowej twierdzą, że w najbliższych latach, sztuczna inteligencja przejmie większość zadań związanych z obsługą klienta. Gdzie leży prawda? Jak zwykle pośrodku…
Już się zbliża! Kolejna, 8 edycja Festiwalu Robotyki Robocomp już 21 października
data dodania: 2017-09-19 11:42
Koło Naukowe Integra działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką robotyki do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu - zawodników, do zaprezentowania swoich niesamowitych konstrukcji oraz widzów, którzy zawsze gorąco wspierają swoich faworytów i są nieodzownym elementem każdej edycji.
YuMi wchodzi na scenę
data dodania: 2017-09-14 14:49
Czy możliwe jest, aby robot wcielił się w rolę artysty i wywiązał z niej bez zarzutu? YuMi firmy ABB - pierwszy na świecie dwuramienny robot przemysłowy w pełni współpracujący z człowiekiem - dowiódł, że tak. 12 września w Teatrze Verdi w Pizie YuMi zadebiutował w roli dyrygenta podczas występu słynnego tenora Andrei Bocelliego.
Skriware - edukacja w wymiarze 3D
data dodania: 2017-08-29 11:11
Polsko-szwedzki startup pracuje nad innowacyjną platformą do nauki robotyki, programowania i modelowania 3D, odzwierciedlającą ideę edukacji w nurcie STEAM - kompleksowego połączenia nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki, została okrzyknięta przyszłością globalnego rynku pracy. Co więcej, w związku z dynamicznym rozwojem nowych technologii przewiduje się, że do 2018 roku branżowi giganci, tacy jak Google, Facebook, eBay czy Amazon utworzą ponad pół miliona nowych etatów. Prognozy pokazują, że aż dwie trzecie z nich będzie wymagało od pracowników posiadania umiejętności STEAM, a potrzeby w tym zakresie będą stale rosły.
Omron: Otwarcie Laboratorium Safety na Politechnice Warszawskiej
data dodania: 2017-07-19 15:27
Dnia 1 czerwca 2017 roku, w trakcie spotkania przedstawicieli firmy Omron Electronics z pracownikami naukowymi Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, odbyło się oficjalne przekazanie przez firmę stanowiska badawczo-dydaktycznego "Omron Sysmac Safety Educational Panel".
Marchewka na roboty
data dodania: 2017-07-11 15:37
Reinforcement learning, czyli uczenie wspomagane, to technika nauki i ukierunkowywania zachowania poprzez zastosowanie systemu nagród - tzw. "marchewki". Oczekiwane zachowania są nagradzane, podczas gdy niechciane pozostają bez nagrody. To dość powszechne narzędzie stosowane w uczeniu maszynowym, które wykorzystał zespół z Alphabet celem nauczenia algorytmu DeepMind AI do pokonania toru przeszkód.
Nie straszne są betony, gdy powietrze tną dwa drony
data dodania: 2017-06-30 14:38
O zaletach WiFi chyba nie ma co się rozpisywać. Podejrzewamy iż każda z osób czytających ten tekst, znajduje się w promieniu co najmniej jednej sieci tego typu. Naukowcy z Mostofi Lab na uniwersytecie w Santa Barbara stworzyli system, który "widzi" wnętrze budynku korzystając jedynie z dwóch dronów i sieci WiFi.
strona 2 z 77