PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 75
 
Roboty uczą roboty
data dodania: 2017-05-12 12:00
Obecnie możemy wyróżnić dwa najbardziej popularne sposoby "uczenia" robotów. Albo możemy polegać na jego czujnikach wizyjnych, aby możliwie najlepiej zapamiętał sekwencję wykonywanych ruchów, bądź możemy zaprogramować go bezpośrednio przy użyciu technik motion-planning. Grupa naukowców z laboratorium CSAIL przy amerykańskiej uczelni MIT opracowała hybrydyzowaną trzecią opcję, która pozwoli robotom przekazywać wiedzę między sobą. To jeszcze nie Skynet, ale mogą to być jego zaczątki.
Portland otwarty na autonomiczne pojazdy
data dodania: 2017-04-21 12:38
Portland to stolica amerykańskiego stanu Oregon. To liczące ponad 600 tys. mieszkańców miasto właśnie trafiło na pierwsze strony w mediach - wszystko to za sprawą nowego podejścia włodarzy miasta, które chcą uczynić je przyjazne autonomicznym pojazdom. Burmistrz Ted Wheeler wraz z miejskim wydziałem transportu pracują nad implementacją nowych przepisów, dzięki którym autonomiczne samochody mogłyby legalnie wyjechać na ulice jeszcze w tym roku.
Targi INNOFORM - Przemysł w najlepszej formie
data dodania: 2017-04-19 14:00
Prezentacja branżowych nowości, 140 Wystawców z kilkunastu krajów Europy, Giełda Kooperacyjna, zagraniczne misje gospodarcze, wyjątkowa konferencja - tak w wielkim skrócie można zapowiedzieć targowe spotkanie firm z sektora narzędziowo-przetwórczego. Już za niespełna tydzień odbędą się I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM.
Raptors: Zostań z nami mistrzem (wszech)świata!
data dodania: 2017-04-11 15:19
Gdyby zebrać dziesięć największych powodów do dumy z naszej rodzimej robotyki, to z pewnością w tym zestawieniu znalazłaby się drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej. Ta drużyna pasjonatów, kierowana przez prof. Grzegorza Granosika, niejednokrotnie udowodniła swój kunszt konstruktorski i programistyczny, wygrywając European Rover Challenge 2016 i zajmując wysoką pozycję na University Rover Challenge 2016.
Ostatnie dni bezpłatnej rejestracji na Targi INNOFORM
data dodania: 2017-04-11 13:50
Już za niespełna dwa tygodnie odbędą się I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Wciąż istnieje możliwość otrzymania bezpłatnego biletu wstępu na wystawę. Aby go odebrać należy wejść na stronę www.innoform.pl i dokonać rejestracji. Warto się jednak pospieszyć – akcja trwa tylko do 14 kwietnia.
igus na Dniach Druku 3D 2017
data dodania: 2017-04-11 13:28
Druk 3D to dynamicznie rozwijająca się gałąź technologiczna, która niejednokrotnie przeplata się z robotyką. Konstruktorzy, zarówno Ci domowi, uczelniani jak i profesjonalni, już dawno docenili wygodę, jaka wynika z przygotowywania prototypowych komponentów przy użyciu metody druku 3D. Tym samym chcielibyśmy polecić film przygotowany przez firmę igus, która była obecna podczas tegorocznych Dni Druku 3D organizowanych przez Targi Kielce.
Ruszyła Akademia Universal Robots - bezpłatne szkolenie on-line w programowaniu robotów współpracujących
data dodania: 2017-03-31 15:10
Universal Robots, lider na rynku robotów współpracujących, kontynuuje eliminowanie barier dla automatyzacji za pomocą internetowego kursu programowania kobotów. Dostępne bezpłatnie praktyczne moduły zostały przygotowane z użyciem interaktywnych symulacji, aby zmaksymalizować zaangażowanie użytkownika.
Renex: II edycja Mistrzostw w lutowaniu - podsumowanie
data dodania: 2017-03-23 12:46
Podczas tegorocznych targów Automaticon w Warszawie, odbyła się druga edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu. Już 4 finalistów tej imprezy będzie reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Świata w lutowaniu w Monachium.
Microsoft Drone Simulator - sprawdź go zanim rozbijesz swoją drogą zabawkę
data dodania: 2017-02-21 10:16
Stworzenie drona, który będzie sam latał jest relatywnie proste. Mając szeroki wybór podzespołów w internetowych sklepach, oraz darmowego oprogramowania typu opensource, możemy przy odrobinie zaangażowania urzeczywistnić i ulotnić nasze pomysły. Jednak rzadko kiedy nasze drony będą latały w środowisku wolnym od przeszkód, a każda przeszkoda może z powodzeniem być ostatnią, na którą natknie się nasz statek. Aby oszczędzić ambitnym konstruktorom bólu głowy, Microsoft przygotował dla nich symulację, dzięki której będą mogli oni sprawdzić swoje pomysły i porozbijać je w wirtualnym świecie.
NAIST OpenHand M2S - wydrukuj swojego wyręczyciela
data dodania: 2017-02-20 12:49
NAIST, czyli Nara Institute of Science and Technology, to japońska politechnika kształcąca przyszłych orłów robotyki i nie tylko. W ramach corocznego projektu CICP, zespół studentów opracował OpenHand M2S - dwupalczasty chwytak robotyczny. Teraz dzięki opublikowaniu projektu na licencji OpenSource, każdy może wydrukować ją na drukarce 3D i sprawdzić w swoich zastosowaniach.
Podatek od robotów według Billa Gatesa
data dodania: 2017-02-20 10:22
Mało która z dziedzin naszego życia nie została jeszcze opodatkowana - nie będziemy się rozwodzić nad tym dlaczego tak jest, bo to nie portal ekonomiczny. Roboty dotychczas pozostają wolne od podatku związanego z ich używaniem (bo wszak wolne od VAT nie są), co jednak w niedalekiej przyszłości może ulec zmianie. Co ciekawe to nie władze państwowe postulują te zmiany, a filantrop i magnat elektroniczny, Bill Gates.
Druga edycja Mistrzostw w lutowaniu już za miesiąc
data dodania: 2017-02-09 12:19
Podczas tegorocznych, XXIII Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon odbędzie się druga edycja "Mistrzostw w Lutowaniu", organizowanych przez firmę Renex. Sukces ubiegłorocznej edycji i duże zainteresowanie są silnym magnesem także tym razem, gdyż zainteresowanych zmaganiami jest jeszcze więcej. Czy finaliści Pierwszej edycji obronią swoje zwycięskie tytuły?
strona 2 z 75