PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 76
 
Volkswagen i NVIDIA na drodze do kolaboracji ludzi z maszynami
data dodania: 2017-06-30 14:37
Krótko po tym jak NVIDIA ogłosiła swój plan współpracy z Volvo celem stworzenia nowej linii autonomicznych pojazdów, przyszedł czas na zawiązanie nowej współpracy. Tym razem padło na niemiecką grupę Volkswagen, z którą potentat rynku elektronicznego ma zamiar pracować nad sztuczną inteligencją i technikami deep learning, które udoskonalą autonomiczne pojazdy oraz otworzą nowe, niezbadane możliwości.
Robot nie bimba, gdy gra marimba
data dodania: 2017-06-19 15:26
Owa marimba to dość prosty instrument etniczny, swoją konstrukcją zbliżony do ksylofonu. Technika gry przypomina cymbałki i tym samym nie należy do najbardziej skomplikowanych, jednak sprawa się zmienia, gdy za "klawiszami" stanie robot. I to do tego taki, który sam się uczy muzyki, a następnie komponuje własne utwory.
Czy warto podarować dziecku robota?
data dodania: 2017-06-01 11:42
Dzień Dziecka jest jednym z najmilszych świąt w roku, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Dzieci są kreatywne, otwarte na świat i chłoną wiedzę, dlatego warto wybierać dla nich prezenty, które będą wspierały te postawy, a jednocześnie pozwolą rozwijać ich zainteresowania. Dziś nie są to tylko śpiew, taniec czy gra na instrumencie. Coraz częściej dzieci pasjonują się kodowaniem, inżynierią, nowoczesnymi technologiami. Jakie podarunki mogą sprawić im radość?
Pędzlowanie maszynowe: zwycięzcy Robot Art Competition 2017
data dodania: 2017-05-25 10:34
Robot Art Competition to coroczny konkurs prac graficznych, wykonanych przez roboty. Jest to relatywnie świeża dziedzina w malarskim świecie, jednak niesłychanie interesująca, o czym może przekonywać rekordowa ilość prac. W 2017 roku na konkurs nadesłano ponad 200 prac, zgłoszonych przez 38 drużyn z 10 krajów.
Go, Go, AlphaGo - Google znów wygrywa w Go
data dodania: 2017-05-24 13:57
Pamiętacie AlphaGo? To algorytm sztucznej inteligencji opracowany przez DeepMind - firmę wchodzącą w skład koncernu Google. Rok temu udowodnił światu, że w SI drzemie ogromny potencjał, pokonując mistrza świata gry w go w koncertowym stylu. W 2016 roku poległ mistrz Lee Sedol, w tym roku pokonany o pół punktu pojedynek przegrał Ke Jie.
Roboty uczą roboty
data dodania: 2017-05-12 12:00
Obecnie możemy wyróżnić dwa najbardziej popularne sposoby "uczenia" robotów. Albo możemy polegać na jego czujnikach wizyjnych, aby możliwie najlepiej zapamiętał sekwencję wykonywanych ruchów, bądź możemy zaprogramować go bezpośrednio przy użyciu technik motion-planning. Grupa naukowców z laboratorium CSAIL przy amerykańskiej uczelni MIT opracowała hybrydyzowaną trzecią opcję, która pozwoli robotom przekazywać wiedzę między sobą. To jeszcze nie Skynet, ale mogą to być jego zaczątki.
Portland otwarty na autonomiczne pojazdy
data dodania: 2017-04-21 12:38
Portland to stolica amerykańskiego stanu Oregon. To liczące ponad 600 tys. mieszkańców miasto właśnie trafiło na pierwsze strony w mediach - wszystko to za sprawą nowego podejścia włodarzy miasta, które chcą uczynić je przyjazne autonomicznym pojazdom. Burmistrz Ted Wheeler wraz z miejskim wydziałem transportu pracują nad implementacją nowych przepisów, dzięki którym autonomiczne samochody mogłyby legalnie wyjechać na ulice jeszcze w tym roku.
Targi INNOFORM - Przemysł w najlepszej formie
data dodania: 2017-04-19 14:00
Prezentacja branżowych nowości, 140 Wystawców z kilkunastu krajów Europy, Giełda Kooperacyjna, zagraniczne misje gospodarcze, wyjątkowa konferencja - tak w wielkim skrócie można zapowiedzieć targowe spotkanie firm z sektora narzędziowo-przetwórczego. Już za niespełna tydzień odbędą się I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM.
Raptors: Zostań z nami mistrzem (wszech)świata!
data dodania: 2017-04-11 15:19
Gdyby zebrać dziesięć największych powodów do dumy z naszej rodzimej robotyki, to z pewnością w tym zestawieniu znalazłaby się drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej. Ta drużyna pasjonatów, kierowana przez prof. Grzegorza Granosika, niejednokrotnie udowodniła swój kunszt konstruktorski i programistyczny, wygrywając European Rover Challenge 2016 i zajmując wysoką pozycję na University Rover Challenge 2016.
Ostatnie dni bezpłatnej rejestracji na Targi INNOFORM
data dodania: 2017-04-11 13:50
Już za niespełna dwa tygodnie odbędą się I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Wciąż istnieje możliwość otrzymania bezpłatnego biletu wstępu na wystawę. Aby go odebrać należy wejść na stronę www.innoform.pl i dokonać rejestracji. Warto się jednak pospieszyć – akcja trwa tylko do 14 kwietnia.
igus na Dniach Druku 3D 2017
data dodania: 2017-04-11 13:28
Druk 3D to dynamicznie rozwijająca się gałąź technologiczna, która niejednokrotnie przeplata się z robotyką. Konstruktorzy, zarówno Ci domowi, uczelniani jak i profesjonalni, już dawno docenili wygodę, jaka wynika z przygotowywania prototypowych komponentów przy użyciu metody druku 3D. Tym samym chcielibyśmy polecić film przygotowany przez firmę igus, która była obecna podczas tegorocznych Dni Druku 3D organizowanych przez Targi Kielce.
Ruszyła Akademia Universal Robots - bezpłatne szkolenie on-line w programowaniu robotów współpracujących
data dodania: 2017-03-31 15:10
Universal Robots, lider na rynku robotów współpracujących, kontynuuje eliminowanie barier dla automatyzacji za pomocą internetowego kursu programowania kobotów. Dostępne bezpłatnie praktyczne moduły zostały przygotowane z użyciem interaktywnych symulacji, aby zmaksymalizować zaangażowanie użytkownika.
strona 2 z 76