PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

2017-06-19 15:28

Tallindron

O Starship Technologies mieliście już okazję czytać na naszym portalu - to oni przygotowali niewielkiego robota transportującego, który przemierzając chodniki śmiga między nogami ludzi, aby dostarczyć zakupy pod wskazany adres. Jego popularność rośnie lawinowo, o czym mogą świadczyć kolejne stany w USA, które decydują się na dopuszczenie go do ruchu. Teraz Starship Technologies przypuszcza atak na Estonię, rozpoczynając tym samym inwazję całej Unii Europejskiej.

Jeżeli sądzicie, że 27 do 1 to skrajny wynik głosowania, to wyobraźcie proszę sobie, że pomysł przygarnięcia robotów od Starship zdobył poparcie 86 do 0 w estońskim parlamencie. Dzięki temu Estonia staje na czele europejskiej robotyzacji, w zakresie usługowych robotów dostawczych.

Zezwolenie ma swoje obostrzenia, które na celu mają zapewnienie bezpieczeństwa innym członkom ruchu. Wysokość robota nie może przekraczać jednego metra, długość 1,2 metra, a waga musi się mieścić w zakresie 50 kilogramów. Przód i boki robota muszą być pomalowane na biało, a on sam wyposażony w zestaw przednich i tylnych świateł. Sześciokołowe pojazdy Starship Technologies spełniają te warunki, jednak nie są oni jedynymi, ponieważ w branży po piętach depczą im Dispatch i Marble, którzy od kilku miesięcy prowadzą testy swoich maszyn w Kalifornii.

Fakt iż Estonia jest pierwszym krajem starego kontynentu, który z takim entuzjazmem obłaskawia kolejną technologię, nie powinien nikogo dziwić. O ile śledzi się losy Estonii. Czy wiedzieliście, że w Estonii praktycznie wszędzie możecie naładować swój elektryczny pojazd? Ponadto głosowanie przez internet, oraz "cyfrowe obywatelstwo" do posiadania którego nawet nie musicie zamieszkiwać na terenie kraju. Sprawy z pewnością nie utrudnia fakt, iż Starship Technologies utrzymuje biura inżynieryjne w Estonii, a jeden ze współzałożycieli, Ahti Heinla, jest rodowitym Estończykiem.

Źródło: engadget.com