PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

strona 1 z 2
 
Robostrażnik dla ochroniarzy
data dodania: 2018-01-18 12:37
Roboty patrolujące dostępne obecnie na rynku, jak chociażby te oferowane przez firmę Knightscope, są pojazdami w pełni autonomicznymi, które w obliczu spotkania z niepożądanym osobnikiem, są osamotnione w tym starciu. Dzieje się tak, bowiem obecne rozwiązania skupiają się na identyfikacji wizualnej niechcianych osób i utrzymywaniu z nimi kontaktu wizualnego, do czasu przybycia ludzkiej ochrony. To podejście może się niebawem zmienić w efekcie partnerstwa, jakie zawiązały firmy Turing i Segway.
Na barana robotowi
data dodania: 2018-01-03 11:10
Większość wózków inwalidzkich, w tym te najbardziej zaawansowane, stawiają na konwencjonalne siedzenia. W związku z tym, że osoba siedząca na nich jest głęboko osadzona, korzystający z niej ludzie są ograniczeni w swojej mobilności i zasięgu. Firma Tmsuk postanowiła odpowiedzieć na ten problem, przygotowując robotyczny wózek inwalidzki, który stawiając na nową pozycję siedzenia, zapewnia większą dostępność do otoczenia, korzystającym z niego użytkownikom.
DJ KUKA na praskich parkietach
data dodania: 2018-01-03 10:35
Szeroko pojęta muzyka klubowa i elektroniczna ma się obecnie bardzo dobrze. Postęp technologii pozwolił artystom na uzyskanie wcześniej nieosiągalnych brzmień, dzięki czemu to cyfrowo generowane dźwięki są coraz częściej elementem bujającym rzesze klubowiczów. O krok dalej postanowił pójść zarząd klubu Karlovy Lazne, który postanowił za konsoletą postawić robotyczne ramię. Techno grane przez roboty - o tym mogli tylko pomarzyć prekursorzy gatunku.
A tymczasem u Hondy...
data dodania: 2017-12-13 14:10
Przedstawiciele międzynarodowego giganta Honda ogłosili, iż podczas targów CES 2018 ujawnią nowe roboty, wpisujące się w koncepcję 3E Robotics. Ich celem ma być uczynienie ludzkiego życia prostszym, przy szczególnej uwadze poświęconej ludziom, którzy doświadczają problemów z poruszaniem się i potrzebują sposobu na fizyczny kontakt ze światem zewnętrznym.
Już tyle nie pracuj
data dodania: 2017-12-13 13:59
Japońska kultura zachęca pracowników do zostawania w pracy po godzinach, odwołując się przy tym do poczucia lojalności, które nigdzie nie jest tak wysokie, jak w Japonii. Dodatni wpływ ekonomiczny tego zjawiska jest kontrastowany przez zaburzenia w życiu rodzinnym i społecznym, przyczyniając się do przedwczesnych śmierci. Firma Taisei wpadła na innowacyjny pomysł, który powinien sprawnie rozwiązać ten problem.
Dobry uczeń
data dodania: 2017-12-05 11:48
Naukowcy z Rice University opracowali sposób uczenia robotów trajektorii ruchu poprzez pojedyncze, delikatne pchnięcie. Ich metoda opiera się na algorytmach, które pozwalają robotom nie tylko na odpowiedzenie na ludzki dotyk w danym momencie, ale również na zmienienie trajektorii w oparciu o ten sygnał.
Roboorigami z ponadprzeciętnymi siłami
data dodania: 2017-12-05 11:35
Roboty miękkie charakteryzują się zdolnością do wykonywania ruchów zbliżonych do żywych organizmów - ceną tej cechy jest jednak zmniejszona siła, która zawęża jego pole zastosowań. Na ten problem odpowiedziała grupa naukowców z MIT CSAIL oraz Harvardu, poprzez opracowanie sztucznych mięśni, które przydają miękkim robotom niespotykaną wcześniej siłę. Mowa tutaj wręcz o supermocach - mięsień o masie 2,6 grama jest w stanie podnieść ciężar rzędu 3 kg. To niczym kaczor podnoszący samochód osobowy.
Salta nie ma, ale też jest bardzo dobrze
data dodania: 2017-11-21 13:23
W obliczu popisowego numeru, jaki wyciął ostatnio robot Atlas od Boston Dynamics, trudno dorównać mu czymś równie imponującym. Nie mniej robot ASIMO, flagowy humanoid od Hondy, doczekał się stacji kontrolnej, która pozwala człowiekowi dosłownie zamienić się w robota, spojrzeć jego oczami i kontrolować ruch jego kończyn.
Uwaga! Robię salto
data dodania: 2017-11-21 13:03
Boston Dynamics gości na naszych łamach dość regularnie - nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ekipa z Bostonu podchodzi do robotyzacji w sposób nietuzinkowy. Ich konstrukcje jak Atlas, Spot czy BigDog są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych robotów, a filmy z nimi biją rekordy popularności w serwisach społecznościowych. Dziś będzie o Atlasie, który właśnie otrzymał kolejną łatkę, a jego programiści wgrali mu parę nowych trików. Jeżeli sądziliście, że roboty nie potrafią się ruszać z taką gracją, jak ludzie, to warto zadać sobie pytanie, kto z nas potrafi zrobić salto w tył.
Debiutanckie wodowanie
data dodania: 2017-09-14 14:16
Pośród rodzajów robotów, które wyzwoliły się z ucisku klatek i zamkniętych hal fabrycznych, coraz częściej na ulicach pojawiają się roboty patrolowe. Ci elektroniczni strażnicy krążą po wyznaczonym terenie, kontrolując kto się znajduje na obiekcie i przesyłając dane do centrum bezpieczeństwa. Najwyraźniej jednej z nich wypalił się zawodowo i uznał, że aby ostudzić gorączkowy nastrój panujący w jego zawodzie, najlepiej poczuje się zanurzając w wodzie.
Reykjavík - dostawy w myk
data dodania: 2017-08-29 12:07
Pewnie każdemu z Was zdarza się czasami zamówić jedzenie do biura. Wszak o pustym żołądku pracować ciężko, dlatego też tak istotne jest zjedzenie solidnego posiłku w czasie pracy - najlepiej dostarczonego na czas. Pracownicy jednej z dzielnic islandzkiego Reykjavíku mogą już cieszyć się nie tylko błyskawicznymi dostawami - ich posiłki spadają wprost z nieba.
Szczęki i spółka
data dodania: 2017-08-29 11:56
Ewolucja pomimo swoich dobrych zamiarów i obrania zasadniczo właściwego kierunku rozwoju, nie przystosowała ludzi dostatecznie dobrze do takich czynności, jak wypatrywanie rekinów. Stało się prawdopodobnie tak, ponieważ nie jest to czynność przydatna na co dzień - od 1580 roku zarejestrowano na świecie zaledwie 439 zgony spowodowane atakiem rekina bez winy człowieka. Nie zmienia to faktu, że spragnieni oceanu australijscy surferzy i plażowicze, chcieliby z niego korzystać w poczuciu, że nic ich nie gryzie. Z pomocą ma im przyjść dron, o przewrotnej nazwie Little Ripper.
strona 1 z 2