PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

strona 1 z 2
 
Tallindron
data dodania: 2017-06-19 15:28
O Starship Technologies mieliście już okazję czytać na naszym portalu - to oni przygotowali niewielkiego robota transportującego, który przemierzając chodniki śmiga między nogami ludzi, aby dostarczyć zakupy pod wskazany adres. Jego popularność rośnie lawinowo, o czym mogą świadczyć kolejne stany w USA, które decydują się na dopuszczenie go do ruchu. Teraz Starship Technologies przypuszcza atak na Estonię, rozpoczynając tym samym inwazję całej Unii Europejskiej.
Cyfrowi policjanci
data dodania: 2017-05-24 13:41
Dubaj, jeden z emiratów wchodzący w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaskakuje raz po raz odważnymi i bezprecedensowymi pomysłami. Wyścigi dronów, bezzałogowe powietrzne taksówki a tym razem... robotyczni policjanci. Czy cyfrowi policjanci mogą okazać się bardziej kompetentni od swoich ludzkich odpowiedników?
Singapurski Robocop
data dodania: 2017-05-24 13:18
Singapur to miasto-państwo położone na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Jak niejeden azjatycki kraj, Singapur również stanowi potęgę na rynku elektronicznym, czego przejawem może być jeden z pierwszych na świecie robo-samochódów o zacięciu policyjnym . Jakby tego było mało, Robocop na kółkach posiada na swoim pokładzie drona, którego może wysłać w pościg za tymi, co prawa nie szanują.
Kto jest królem małp?
data dodania: 2017-05-11 14:57
Czy jest nim człowiek? King Kong? Jeżeli nawet ktoś przyznałby im ten tytuł, to już niebawem powinien się zastanowić nad swoim werdyktem. Wprost ze środka azjatyckiej dżungli nadciąga Monkey King - ogromny mech produkcji chińskiej, który ma stanąć do walki z podobnymi jemu konstrukcjami powstającymi w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii.
Tot Bot dla najmłodszych
data dodania: 2017-04-21 14:10
Ci z naszych czytelników, którzy doznali już zaszczytu bycia rodzicem, pewnie doskonale wiedzą jak silny jest pociąg dzieci do odkrywania tego, co nieznane. Zazwyczaj sprowadza się to do wejścia w każdą szparę w domu i otworzenia każdej szafki, jednak nie wszystkie dzieci mogą się w ten sposób spełniać. Niektóre niepełnosprawności ruchowe nie pozwalają dziecku na swobodne przemieszczanie się, co nie oznacza, że równocześnie nie odczuwają takiej potrzeby. Z pomocą ma przyjść im Tot Bot.
Goglonauci i wirtualny kosmos
data dodania: 2017-03-27 15:30
Wysłanie człowieka w kosmos to lata przygotowań, testów, ćwiczeń i niebagatelnych nakładów finansowych. NASA dokłada dużych starań aby w kosmos nie poleciał nikt, kto mógłby zagrozić powodzeniu misji. Do technik stosowanych przez nich w ćwiczeniach przyszłych astronautów właśnie doszła nowa zdobycz technologiczna - wirtualna rzeczywistość. I to realizowania przy pomocy komercyjnie dostępnych systemów.
Goglonauci i wirtualny kosmos
data dodania: 2017-03-27 15:25
Wysłanie człowieka w kosmos to lata przygotowań, testów, ćwiczeń i niebagatelnych nakładów finansowych. NASA dokłada dużych starań aby w kosmos nie poleciał nikt, kto mógłby zagrozić powodzeniu misji. Do technik stosowanych przez nich w ćwiczeniach przyszłych astronautów właśnie doszła nowa zdobycz technologiczna - wirtualna rzeczywistość. I to realizowania przy pomocy komercyjnie dostępnych systemów.
NASA: w kosmos z nami leci robot origami
data dodania: 2017-03-27 13:25
Opportunity i Curiosity to dwa z łazików marsjańskich, które po udanym lądowaniu rozpoczęły eksplorację czerwonej planety. Dzięki nim ludzkość odkryła nieznane oblicze Marsa, a ufologom dostarczyła wody na młyn ich domysłów o pozaziemskich cywilizacjach. Jednak ich kształt i charakter nie pozwala na eksplorację ciasnych przestrzeni, które mogą stać się podłożem do przełomowych odkryć. Aby wypełnić tę lukę, NASA podjęła prace na robotem, który byłby w stanie wytrzymać marsjańskie warunki i dostać się tam, gdzie jego więksi bracia nie potrafią.
Boston jeszcze bardziej dynamiczny
data dodania: 2017-02-28 14:50
Amerykański Boston Dynamics przyzwyczaił wprawiać nas w osłupienie. Niedawno pisaliśmy o przeciekach dotyczących premiery ich nowej konstrukcji, która właśnie została oficjalnie zaprezentowana światu. Handle to dwukołowy robot, który łączy efektywność transportu kołowego z możliwościami wynikającymi z posiadania nóg. Zdolny do przenoszenia ciężarów sięgających 45 kg oraz pokonywania schodów, jest istotnym novum w świecie robotyki.
Sztuczna inteligencja, prawdziwe wyścigi (i ich konsekwencje)
data dodania: 2017-02-21 11:33
Roborace to organizacja, która lobbuje ideę rozwijania wyścigów, w których ścigać się będą nie kierowcy z krwi i kości, a z bitów i miedzi. W Buenos Aires miał właśnie miejsce pierwszy wyścig pomiędzy robotycznymi rajdowcami na profesjonalnym torze. Z jakim efektem?
W maju w Dubaju
data dodania: 2017-02-21 11:02
Pamiętacie EHang 184? To jednoosobowy dron załogowy, który szturmem podbił serca miłośników technologii na zeszłorocznych targach CES. Wtedy widziany był jako nowinka, teraz jako tchnienie przyszłości. Szef Dubai Roads and Transportation Agency ogłosił na Światowym Forum Ekonomicznym, iż chiński drony powinny zacząć latać w Dubaju już tego lata.
Roboty w starciu z promieniowaniem
data dodania: 2017-02-20 14:03
W tym roku minie 6 lat od katastrofy w elektrowni nuklearnej w japońskiej Fukuszimie, a prace nad oczyszczaniem elektrowni są dopiero w powijakach. Poziom promieniowania wewnątrz uniemożliwia penetrację elektrowni ludziom, dlatego też naukowcy głowią się nad kolejnymi projektami robotów, które mogłyby zrobić brudną robotę za człowieka. Jednak dla robotów też istnieją pewne ograniczenia.
strona 1 z 2