PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

strona 1 z 2
 
Debiutanckie wodowanie
data dodania: 2017-09-14 14:16
Pośród rodzajów robotów, które wyzwoliły się z ucisku klatek i zamkniętych hal fabrycznych, coraz częściej na ulicach pojawiają się roboty patrolowe. Ci elektroniczni strażnicy krążą po wyznaczonym terenie, kontrolując kto się znajduje na obiekcie i przesyłając dane do centrum bezpieczeństwa. Najwyraźniej jednej z nich wypalił się zawodowo i uznał, że aby ostudzić gorączkowy nastrój panujący w jego zawodzie, najlepiej poczuje się zanurzając w wodzie.
Reykjavík - dostawy w myk
data dodania: 2017-08-29 12:07
Pewnie każdemu z Was zdarza się czasami zamówić jedzenie do biura. Wszak o pustym żołądku pracować ciężko, dlatego też tak istotne jest zjedzenie solidnego posiłku w czasie pracy - najlepiej dostarczonego na czas. Pracownicy jednej z dzielnic islandzkiego Reykjavíku mogą już cieszyć się nie tylko błyskawicznymi dostawami - ich posiłki spadają wprost z nieba.
Szczęki i spółka
data dodania: 2017-08-29 11:56
Ewolucja pomimo swoich dobrych zamiarów i obrania zasadniczo właściwego kierunku rozwoju, nie przystosowała ludzi dostatecznie dobrze do takich czynności, jak wypatrywanie rekinów. Stało się prawdopodobnie tak, ponieważ nie jest to czynność przydatna na co dzień - od 1580 roku zarejestrowano na świecie zaledwie 439 zgony spowodowane atakiem rekina bez winy człowieka. Nie zmienia to faktu, że spragnieni oceanu australijscy surferzy i plażowicze, chcieliby z niego korzystać w poczuciu, że nic ich nie gryzie. Z pomocą ma im przyjść dron, o przewrotnej nazwie Little Ripper.
Nikt się nie spodziewał amerykańskiej wiewiórki
data dodania: 2017-07-11 14:53
Ze względu na swoje szerokie zastosowanie w działaniach zwiadowczych i militarnych, drony są pożądaną przez wojsko technologią, dzięki czemu badania nad nimi są odpowiednio finansowane. Budżet najwyraźniej bywa na tyle duży, że realizowane są całkowicie kosmiczne pomysły - samosterujące łódeczki, chmary autonomicznych dronów, a także sposoby ich efektywnego zwalczania, jak naprowadzane pociski czy działo mikrofalowe. Tym razem ktoś podpisał zgodę na sfinansowanie badań nad dronem-wiewiórką, który pomimo dość absurdalnych skojarzeń, radzi sobie nad wyraz dobrze z lataniem.
Internet dla świata - dron Facebook z powodzeniem wrócił na ziemię
data dodania: 2017-06-30 14:35
Aquila to dron wyprodukowany na zamówienie firmy Facebook. Jest zasilany energią słoneczną i porusza się w pełni autonomicznie, mając w planach sianie internetu wszystkim, którzy go jeszcze nie uświadczyli. Lata testów przyniosły różne rezultaty, szczególnie gdy w czerwcu zeszłego roku dron ten z impetem wrócił na powierzchnię ziemi, chwilowo spowalniając projekt. Facebook wykonał niedawno drugi test, który tym razem przyniósł zadowalające efekty. Po ponad 100 minutach w powietrzu, Aquila wylądował z gracją i bez jakichkolwiek uszkodzeń.
Roboty na patrolu
data dodania: 2017-06-30 14:33
Dubaj robotyzuje się na potęgę - wszak złoża ropy tryskające miliardami dolarów trzeba jakoś spożytkować. W tym roku zapowiedzieli oni wprowadzenie latających taksówek, wprowadzają obecnie autonomiczne pojazdy na ulice, a spekulacje dotyczą również wprowadzenia robotycznych policjantów, o czym niedawno donosiliśmy na naszym portalu. Przyszedł czas na fuzję roku - połączenie autonomicznych pojazdów, dronów i robotycznych policjantów. W związku z nią, jeszcze w tym roku ulice Dubaju będzie przemierzał zrobotyzowany wóz policyjny, skanujący okolicę i wskazujący podejrzanych osobników.
Tallindron
data dodania: 2017-06-19 15:28
O Starship Technologies mieliście już okazję czytać na naszym portalu - to oni przygotowali niewielkiego robota transportującego, który przemierzając chodniki śmiga między nogami ludzi, aby dostarczyć zakupy pod wskazany adres. Jego popularność rośnie lawinowo, o czym mogą świadczyć kolejne stany w USA, które decydują się na dopuszczenie go do ruchu. Teraz Starship Technologies przypuszcza atak na Estonię, rozpoczynając tym samym inwazję całej Unii Europejskiej.
Cyfrowi policjanci
data dodania: 2017-05-24 13:41
Dubaj, jeden z emiratów wchodzący w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaskakuje raz po raz odważnymi i bezprecedensowymi pomysłami. Wyścigi dronów, bezzałogowe powietrzne taksówki a tym razem... robotyczni policjanci. Czy cyfrowi policjanci mogą okazać się bardziej kompetentni od swoich ludzkich odpowiedników?
Singapurski Robocop
data dodania: 2017-05-24 13:18
Singapur to miasto-państwo położone na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Jak niejeden azjatycki kraj, Singapur również stanowi potęgę na rynku elektronicznym, czego przejawem może być jeden z pierwszych na świecie robo-samochódów o zacięciu policyjnym . Jakby tego było mało, Robocop na kółkach posiada na swoim pokładzie drona, którego może wysłać w pościg za tymi, co prawa nie szanują.
Kto jest królem małp?
data dodania: 2017-05-11 14:57
Czy jest nim człowiek? King Kong? Jeżeli nawet ktoś przyznałby im ten tytuł, to już niebawem powinien się zastanowić nad swoim werdyktem. Wprost ze środka azjatyckiej dżungli nadciąga Monkey King - ogromny mech produkcji chińskiej, który ma stanąć do walki z podobnymi jemu konstrukcjami powstającymi w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii.
Tot Bot dla najmłodszych
data dodania: 2017-04-21 14:10
Ci z naszych czytelników, którzy doznali już zaszczytu bycia rodzicem, pewnie doskonale wiedzą jak silny jest pociąg dzieci do odkrywania tego, co nieznane. Zazwyczaj sprowadza się to do wejścia w każdą szparę w domu i otworzenia każdej szafki, jednak nie wszystkie dzieci mogą się w ten sposób spełniać. Niektóre niepełnosprawności ruchowe nie pozwalają dziecku na swobodne przemieszczanie się, co nie oznacza, że równocześnie nie odczuwają takiej potrzeby. Z pomocą ma przyjść im Tot Bot.
Goglonauci i wirtualny kosmos
data dodania: 2017-03-27 15:30
Wysłanie człowieka w kosmos to lata przygotowań, testów, ćwiczeń i niebagatelnych nakładów finansowych. NASA dokłada dużych starań aby w kosmos nie poleciał nikt, kto mógłby zagrozić powodzeniu misji. Do technik stosowanych przez nich w ćwiczeniach przyszłych astronautów właśnie doszła nowa zdobycz technologiczna - wirtualna rzeczywistość. I to realizowania przy pomocy komercyjnie dostępnych systemów.
strona 1 z 2