PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

strona 2 z 2
 
Nikt się nie spodziewał amerykańskiej wiewiórki
data dodania: 2017-07-11 14:53
Ze względu na swoje szerokie zastosowanie w działaniach zwiadowczych i militarnych, drony są pożądaną przez wojsko technologią, dzięki czemu badania nad nimi są odpowiednio finansowane. Budżet najwyraźniej bywa na tyle duży, że realizowane są całkowicie kosmiczne pomysły - samosterujące łódeczki, chmary autonomicznych dronów, a także sposoby ich efektywnego zwalczania, jak naprowadzane pociski czy działo mikrofalowe. Tym razem ktoś podpisał zgodę na sfinansowanie badań nad dronem-wiewiórką, który pomimo dość absurdalnych skojarzeń, radzi sobie nad wyraz dobrze z lataniem.
Internet dla świata - dron Facebook z powodzeniem wrócił na ziemię
data dodania: 2017-06-30 14:35
Aquila to dron wyprodukowany na zamówienie firmy Facebook. Jest zasilany energią słoneczną i porusza się w pełni autonomicznie, mając w planach sianie internetu wszystkim, którzy go jeszcze nie uświadczyli. Lata testów przyniosły różne rezultaty, szczególnie gdy w czerwcu zeszłego roku dron ten z impetem wrócił na powierzchnię ziemi, chwilowo spowalniając projekt. Facebook wykonał niedawno drugi test, który tym razem przyniósł zadowalające efekty. Po ponad 100 minutach w powietrzu, Aquila wylądował z gracją i bez jakichkolwiek uszkodzeń.
Roboty na patrolu
data dodania: 2017-06-30 14:33
Dubaj robotyzuje się na potęgę - wszak złoża ropy tryskające miliardami dolarów trzeba jakoś spożytkować. W tym roku zapowiedzieli oni wprowadzenie latających taksówek, wprowadzają obecnie autonomiczne pojazdy na ulice, a spekulacje dotyczą również wprowadzenia robotycznych policjantów, o czym niedawno donosiliśmy na naszym portalu. Przyszedł czas na fuzję roku - połączenie autonomicznych pojazdów, dronów i robotycznych policjantów. W związku z nią, jeszcze w tym roku ulice Dubaju będzie przemierzał zrobotyzowany wóz policyjny, skanujący okolicę i wskazujący podejrzanych osobników.
Tallindron
data dodania: 2017-06-19 15:28
O Starship Technologies mieliście już okazję czytać na naszym portalu - to oni przygotowali niewielkiego robota transportującego, który przemierzając chodniki śmiga między nogami ludzi, aby dostarczyć zakupy pod wskazany adres. Jego popularność rośnie lawinowo, o czym mogą świadczyć kolejne stany w USA, które decydują się na dopuszczenie go do ruchu. Teraz Starship Technologies przypuszcza atak na Estonię, rozpoczynając tym samym inwazję całej Unii Europejskiej.
Cyfrowi policjanci
data dodania: 2017-05-24 13:41
Dubaj, jeden z emiratów wchodzący w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaskakuje raz po raz odważnymi i bezprecedensowymi pomysłami. Wyścigi dronów, bezzałogowe powietrzne taksówki a tym razem... robotyczni policjanci. Czy cyfrowi policjanci mogą okazać się bardziej kompetentni od swoich ludzkich odpowiedników?
Singapurski Robocop
data dodania: 2017-05-24 13:18
Singapur to miasto-państwo położone na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Jak niejeden azjatycki kraj, Singapur również stanowi potęgę na rynku elektronicznym, czego przejawem może być jeden z pierwszych na świecie robo-samochódów o zacięciu policyjnym . Jakby tego było mało, Robocop na kółkach posiada na swoim pokładzie drona, którego może wysłać w pościg za tymi, co prawa nie szanują.
Kto jest królem małp?
data dodania: 2017-05-11 14:57
Czy jest nim człowiek? King Kong? Jeżeli nawet ktoś przyznałby im ten tytuł, to już niebawem powinien się zastanowić nad swoim werdyktem. Wprost ze środka azjatyckiej dżungli nadciąga Monkey King - ogromny mech produkcji chińskiej, który ma stanąć do walki z podobnymi jemu konstrukcjami powstającymi w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii.
Tot Bot dla najmłodszych
data dodania: 2017-04-21 14:10
Ci z naszych czytelników, którzy doznali już zaszczytu bycia rodzicem, pewnie doskonale wiedzą jak silny jest pociąg dzieci do odkrywania tego, co nieznane. Zazwyczaj sprowadza się to do wejścia w każdą szparę w domu i otworzenia każdej szafki, jednak nie wszystkie dzieci mogą się w ten sposób spełniać. Niektóre niepełnosprawności ruchowe nie pozwalają dziecku na swobodne przemieszczanie się, co nie oznacza, że równocześnie nie odczuwają takiej potrzeby. Z pomocą ma przyjść im Tot Bot.
Goglonauci i wirtualny kosmos
data dodania: 2017-03-27 15:30
Wysłanie człowieka w kosmos to lata przygotowań, testów, ćwiczeń i niebagatelnych nakładów finansowych. NASA dokłada dużych starań aby w kosmos nie poleciał nikt, kto mógłby zagrozić powodzeniu misji. Do technik stosowanych przez nich w ćwiczeniach przyszłych astronautów właśnie doszła nowa zdobycz technologiczna - wirtualna rzeczywistość. I to realizowania przy pomocy komercyjnie dostępnych systemów.
Goglonauci i wirtualny kosmos
data dodania: 2017-03-27 15:25
Wysłanie człowieka w kosmos to lata przygotowań, testów, ćwiczeń i niebagatelnych nakładów finansowych. NASA dokłada dużych starań aby w kosmos nie poleciał nikt, kto mógłby zagrozić powodzeniu misji. Do technik stosowanych przez nich w ćwiczeniach przyszłych astronautów właśnie doszła nowa zdobycz technologiczna - wirtualna rzeczywistość. I to realizowania przy pomocy komercyjnie dostępnych systemów.
NASA: w kosmos z nami leci robot origami
data dodania: 2017-03-27 13:25
Opportunity i Curiosity to dwa z łazików marsjańskich, które po udanym lądowaniu rozpoczęły eksplorację czerwonej planety. Dzięki nim ludzkość odkryła nieznane oblicze Marsa, a ufologom dostarczyła wody na młyn ich domysłów o pozaziemskich cywilizacjach. Jednak ich kształt i charakter nie pozwala na eksplorację ciasnych przestrzeni, które mogą stać się podłożem do przełomowych odkryć. Aby wypełnić tę lukę, NASA podjęła prace na robotem, który byłby w stanie wytrzymać marsjańskie warunki i dostać się tam, gdzie jego więksi bracia nie potrafią.
Boston jeszcze bardziej dynamiczny
data dodania: 2017-02-28 14:50
Amerykański Boston Dynamics przyzwyczaił wprawiać nas w osłupienie. Niedawno pisaliśmy o przeciekach dotyczących premiery ich nowej konstrukcji, która właśnie została oficjalnie zaprezentowana światu. Handle to dwukołowy robot, który łączy efektywność transportu kołowego z możliwościami wynikającymi z posiadania nóg. Zdolny do przenoszenia ciężarów sięgających 45 kg oraz pokonywania schodów, jest istotnym novum w świecie robotyki.
strona 2 z 2