PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 141
 
Nowe serwoprzewody igus o najmniejszym na świecie promieniu gięcia
data dodania: 2017-02-20 15:00
Podczas targów Automaticon 2017 firma igus zaprezentuje nową serię serwoprzewodów CF29 - jedną z kilku rodzin przewodów najwyższej klasy, przeznaczonych do ciągłego ruchu w e-prowadnikach oraz wyposażonych w płaszcz zewnętrzny z bezhalogenowego tworzywa TPE. Wraz z poszerzeniem asortymentu serwoprzwodów, użytkownicy o wysokich wymaganiach, wynikających np. z temperatur otoczenia lub małej przestrzeni montażowej, zyskują zupełnie nowe możliwości zasilania napędów.
5 globalnych problemów, w których rozwiązaniu pomóc może SI
data dodania: 2017-02-20 14:44
Sztuczna inteligencja pociąga za sobą liczne dyskusje i obawy - co jej upowszechnienie oznacza dla naszych miejsc pracy, czy roboty nas w niej zastąpią, a może doprowadzą do wojny? Postępując emocjonalnie, jak na ludzi przystało, łatwo nam zapomnieć, że istnieje również pozytywna strona całego zjawiska, która z powodzeniem może przyćmić wszelakie niepokoje.
W Azji pracuje o 70% więcej robotów, niż 5 lat temu
data dodania: 2017-02-14 15:46
Azja nie charakteryzuje się jedynie wysokim przyrostem naturalnym wśród ludzi. Kolejne rekordy bite są na polu robotyki, z której od zawsze Azjaci byli znani. W latach 2010 - 2015 w fabrykach i zakładach Dalekiego Wschodu ilość pracujących robotów wzrosła o 70%, osiągając poziom 887400 sztuk. Sam rok 2015 był rekordowy, ponieważ sprzedano w nim 160600 robotów na terytorium Azji, osiągając wzrost na poziomie 19% i tym samym poprawiając swój wynik już czwarty rok z rzędu.
Łożyska obrotowe xiros o małej grubości zapewniają płynny ruch w systemach sterowania
data dodania: 2017-02-09 11:30
Firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych motion plastics do zastosowań ruchomych, opracowała łożyska obrotowe o małej grubości zgodne z normą DIN 625, przeznaczone do zastosowań w ograniczonej przestrzeni a niski ciężar jest sprawą kluczową. Łożyska kulkowe xiros z tworzywa sztucznego mogą być stosowane np. w systemach sterowania w pojazdach, ponieważ nie wymagają smarowania ani konserwacji, a także cechują się bardzo małym tarciem.
KUKA "Gazelą Biznesu" 2016!
data dodania: 2017-02-08 12:33
W Katowicach po raz kolejny spotkali się laureaci prestiżowej nagrody Gazele Biznesu. Wyróżnienie co roku otrzymują najprężniej rozwijające się firmy z wielu sektorów przemysłu. W zestawieniu nie mogło zabraknąć firmy KUKA - światowego pioniera w dziedzinie robotyki przemysłowej.
W pełni zamykane i odporne na wysokie temperatury: e-prowadniki igus typu tuba wytrzymują kontakt z wiórami o temperaturze do 850°C
data dodania: 2017-02-02 11:56
Firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, zaprezentowała nowy wariant zamkniętego e-prowadnika R4.1L, który jest przystosowany do kontaktu z wiórami o temperaturze do 850°C. Pokrywy oraz dolne części ogniw łańcucha zostały wykonane ze specjalnego tworzywa igumid HT, dzięki czemu wióry nie przywierają do prowadnika i nie wtapiają się w materiał. Ze względu na zamykaną konstrukcję, rury chroniące przewody nadają się bardzo dobrze do zastosowań w branży obrabiarek, także w bezpośrednim obszarze roboczym maszyn.
Encon-Koester wyróżniony statusem Preferred Partner Universal Robots
data dodania: 2017-01-31 11:15
Wrocławski dystrybutor robotów współpracujących Universal Robots – Encon-Koester, należący do grupy 1Encon, uzyskał status Preferred Partner. Wyróżnienie zostało przyznane w oparciu o wyniki sprzedażowe firmy w 2016 roku. Encon-Koester jest drugim partnerem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wyróżnionym tym certyfikatem przez duńskiego producenta kobotów. Potwierdza to wzrost zainteresowania elastycznymi robotami współpracującymi w naszej części Europy.
Konkurs manus 2017: Ostatnie dni nadsyłania zgłoszeń
data dodania: 2017-01-31 11:09
Zwycięzcy zostaną uhonorowani podczas Targów Hanowerskich 2017, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 euro.
Comau: Zrobotyzowana obsługa pras w DELFO S.A. Kielce
data dodania: 2017-01-24 09:53
Proces produkcji samochodów jest bardzo skomplikowany i wieloetapowy. Pomijając złożoność procesu wytworzenia silniku czy skrzyni biegów, w procesie biorą udział także mniej skomplikowane, ale nie mniej ważne elementy, bez których samochód nie powstanie. Jako jeden z pierwszych etapów przy wytwarzaniu produktów z metalowych materiałów jest nadawanie kształtów arkuszom metali.
Jak można o 75% obniżyć koszy procesów produkcji urządzeń, równocześnie zwiększając ich jakość?
data dodania: 2017-01-24 09:48
Firma METAL-TECHNIKA- producent maszyn do przemysłu metalowego i drzewnego - w 2016 roku wprowadziła innowacyjne zmiany w swoich procesach produkcji maszyn. Dzięki współpracy z firmą igus - światowym liderem w produkcji konfekcjonowanych systemów zasilania do maszyn i urządzeń - firma METAL-TECHNIKA obniżyła koszty swoich procesów produkcyjnych do 75%. Było to możliwe dzięki zastosowaniu systemów readychain od igus, które znacznie przyspieszyły proces montażu maszyny oraz zwiększyły jakość komponentów elektrycznych.
KUKA i KUBE - ręce pełne roboty
data dodania: 2017-01-17 15:08
Robotyka przemysłowa przyzwyczaiła nas do pewnego zestawu czynności, które nieodmiennie kojarzą nam się z robotami. Czy to przy stanowiskach spawalniczych, lakierniczych, czy przy zadaniach typu pick and place. Przy tym dominującym obrazie robotów nie trudno zapomnieć o tym, że mogą one mieć swoje inne, niekomercyjne oblicze. O tym jak Polscy naukowcy z Politechniki Łódzkiej postanowili wykorzystać roboty w sposób nieszablonowy, dowiecie się z poniższego artykułu.
Wyższe bezpieczeństwo lotów dzięki robotowi "Morfi" oraz łożyskom igus
data dodania: 2017-01-16 15:56
Innowacyjny robot inspekcyjny pozwala na skrócenie czasu serwisowania samolotu - łożyska z tworzyw sztucznych igus umożliwiają zmniejszenie masy.
strona 1 z 141