PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 152
 
Ramię w ramię z robotem - ramię pomiarowe jako przyrząd do przeuczania ścieżki spawalniczej
data dodania: 2018-01-16 15:36
W dzisiejszym zmiennym krajobrazie przemysłowym, wśród błyskawicznie rozwijających się nowych technologii, kluczem do udanych inwestycji są takie rozwiązania, które stwarzają jak największe możliwości dla danej aplikacji. Przemyślane zwiększanie liczby zastosowań dla urządzeń wielofunkcyjnych to misja, którą stawiają sobie nie tylko producenci maszyn ale i integratorzy stanowisk przemysłowych. Założenia są proste: raz zakupiony sprzęt ma na siebie pracować.
Mobile Industrial Robots (MiR) realizuje cel rozwojowy, osiągając 300 procent wzrostu przychodów w roku 2017
data dodania: 2018-01-16 12:54
Ustalając cele spółki na rok 2017, zarząd Mobile Industrial Robots (MiR) mierzył wysoko. Zakładano potrojenie przychodów ze sprzedaży autonomicznych robotów mobilnych (AMR) - powiadamiając o tym ambitnym zamiarze pracowników oraz opinię publiczną. W grudniu, po potwierdzeniu najnowszych zamówień, cel został osiągnięty: przychody wzrosły o 300 procent.
Güdel w operze - tor TMO zapewnia niezapomniane wrażenia podczas spektakli w Metropolitan Opera w Nowym Jorku
data dodania: 2018-01-09 14:13
Opera Metropolitan w Nowym Yorku (w skrócie The Met) stanęła przed nie lada wyzwaniem - stworzyć wytworną scenerię dla najnowszej adaptacji opery Poławiacze Pereł autorstwa Georges Bizeta. Dekoracje w operze i w teatrze stają się coraz bardziej złożone i technologicznie wymagające. The Met jest wysoce zmechanizowaną operą, z wielopoziomowymi scenami, w których zmiana dużych elementów scenerii i dekoracji następuje automatycznie.
Czwarta Gazela Biznesu dla igus Polska
data dodania: 2018-01-09 14:19
Dziennik Puls Biznesu kolejny raz wyróżnił spółkę igus Polska tytułem "Gazeli Biznesu". Polski oddział światowego lidera w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych po raz pierwszy został wyróżniony tą nagrodą w 2014 roku. Spółka igus Polska po raz czwarty z rzędu znalazła się na liście Gazel Biznesu, odnotowując wzrost przychodów w 2017 roku o 142,31 proc.
Robotyzacja w 2017 - Universal Robots podsumowuje kolejny rok na rynku polskim
data dodania: 2018-01-02 14:11
Universal Robots - producent elastycznych, lekkich robotów współpracujących podsumowuje 2017 rok na polskim rynku. Umacnianie sieci dystrybucyjnej oraz nowa ustawa o robotyzacji to, zdaniem przedstawicieli firmy, najważniejsze wydarzenia mijającego roku.
automatica 2018: Wzrost we wszystkich dziedzinach
data dodania: 2018-01-02 14:03
Targi automatica, odbywające się od 19 do 22 czerwca 2018 w Monachium, już na dziewięć miesięcy przed rozpoczęciem imprezy zajmują większą powierzchnię wystawienniczą niż w 2016 roku. Wzrost powierzchni wystawienniczej wśród międzynarodowych wystawców wynosi 16 procent, a wzrost wystawców występujących po raz pierwszy o 12 procent, w tym znajdują się firmy Dürr Systems, Rollon, SIASUN Robot, Siemens, Sumitomo, TÜV SÜD, Volkswagen i WAGO Kontakttechnik.
Omron: Pracownia automatyki, robotyki i systemów wizyjnych
data dodania: 2017-12-20 09:09
Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych (ARiSW) powstała w jednej z hal produkcyjnych w Słupskim Inkubatorze Technologicznym z końcem 2013 r. Na potrzeby Pracowni została przeznaczona hala produkcyjna o powierzchni 230m2.
B&R wprowadza rozwiązanie do przetwarzania obrazu - Integracja systemów wizyjnych z automatyką maszyn
data dodania: 2017-12-13 13:06
Podczas tegorocznych targów SPS IPC Drives firma B&R przedstawiła pierwsze na świecie rozwiązanie do przetwarzania obrazu, które można bez problemu zintegrować z systemem automatyki. Rozwiązanie obejmuje kamery, oprogramowanie i akcesoria oświetleniowe.
Zmiana na stanowisku prezesa igus Polska
data dodania: 2017-12-13 11:44
Marek Wzorek - dotychczasowy Prezes Zarządu spółki igus Polska opuszcza firmę z końcem roku, żeby poświęcić się własnej działalności w obszarze doradztwa biznesowego. Jego miejsce zajmą dwaj dyrektorzy: Daniel Marzec i Radomir Ochocki, którzy będą zarządzać polskim oddziałem igus na zasadach prokury wraz z Jolantą Zugaj, Główną Księgową.
Targi branżowych specjalistów - podsumowanie targów EUROTOOL
data dodania: 2017-12-13 11:32
Co stanowi o sile Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL? Międzynarodowy skład Wystawców, nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, branżowi Zwiedzający, bogata oferta firm z Polski i zagranicy, bardzo dogodna lokalizacja czy magia miasta, w którym robienie interesów to czysta przyjemność? Ilu Wystawców/Zwiedzających - tyle opinii. Każdy zwraca uwagę na nieco inny z wyżej wymienionych walorów targów, ale wszyscy zgodnie oceniają: na sukces 22. edycji złożył się po trosze każdy z nich.
Güdel: Rozwiązanie przyszłości - obróbka powierzchni przy użyciu technologii laserowej
data dodania: 2017-12-20 09:10
W przeciwieństwie do konwencjonalnych abrazyjnych metod czyszczenia powierzchni przemysłowych, rozwiązania oparte na połączniu robota i lasera otwierają zupełnie nowe możliwości. Urządzenie roboClean znacznie redukuje czas obróbki. Precyzja prowadzenia wiązki i manipulacji obrabianymi formami, gwarantuje pełną kontrolę nad procesem czyszczenia. Wiązka lasera prowadzona jest liniowo, co pozwala ograniczyć czas jej pracy. Dzięki temu obrabiany detal zachowuje niską temperaturę i nie jest narażony na uszkodzenia.
ABB przedstawia najmłodszego członka rodziny YuMi
data dodania: 2017-12-20 09:11
Po sukcesie YuMi - pierwszego na świecie dwuramiennego robota przemysłowego w pełni współpracującego z człowiekiem, ABB przedstawia jednoramiennego robota współpracującego, który łączy w sobie wiodący w branży potencjał ze znacznie zmniejszonymi gabarytami.
strona 1 z 152