PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 142
 
Plastik pokonuje metal: łożysko iglidur L350 obraca się z dużą prędkością, ale zużywa się powoli
data dodania: 2017-03-23 12:19
Firma igus zaprezentowała wynik nieustannych prac badawczo-rozwojowych: nowe bezsmarowe i bezobsługowe tworzywo przeznaczone do zastosowań z bardzo szybkim, ciągłym ruchem. Materiał iglidur L350 doskonale nadaje się do stosowania w wentylatorach lub silnikach elektrycznych - i ma jeszcze korzystniejszą cenę. Testy z ruchem obrotowym przeprowadzone w laboratorium badawczym igus wykazały, że materiał ten ma lepsze właściwości użytkowe od łożysk metalowych.
Nowy produkt w ofercie Omron - mobilne roboty przemysłowe do błyskawicznego, niezawodnego i ekonomicznego przenoszenia materiałów w dynamicznych środowiskach
data dodania: 2017-03-23 11:59
Firma Omron wprowadza z dniem 20 stycznia 2017 r. nową linię produktową - mobilne roboty przemysłowe, platformę LD. Mobilne roboty Omron zapewniają wyższą wydajność i większe oszczędności w procesach transportu towarów w dużych zakładach. Ta unikalna rodzina mobilnych robotów została opracowana z myślą o błyskawicznym, niezawodnym przenoszeniu materiałów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, oraz autonawigacji w nawet najbardziej dynamicznych środowiskach.
Kompletne rozwiązania do robotów spawalniczych: gotowe do użycia zestawy dress-pack firmy igus, przystosowane do szybkiej wymiany
data dodania: 2017-03-17 11:58
Aby umożliwić szybkie wymienianie e-prowadników w robotach spawalniczych, firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych oferuje w pełni zmontowane zestawy dress-pack. Są to kompletne rozwiązania, które można łatwo dostosować do standardów stosowanych przez klienta, tak aby umożliwić łatwe i szybkie podłączenie do robota, a tym samym zminimalizować przerwy w produkcji. Klienci mogą polegać na niezawodnych zintegrowanych rozwiązaniach od firmy igus.
COMAU podczas targów AUTOMATICON 2017 prezentuje najnowsze rozwiązania dla pakowania i paletyzacji
data dodania: 2017-03-13 14:33
Podczas nadchodzącego wydarzenia, targów AUTOMATICON, firma Comau zaprezentuje cząstkę swojego asortymentu znajdującego zastosowanie w aplikacjach pakowania lub pokazujące jak działa zrobotyzowana paletyzacja. W Hali nr 1 na stoisku C10, goście będą mieli możliwość poznania najnowszych rozwiązań dedykowanych do odpowiednich procesów.
Zaproszenie na stoisko Universal Robots na targach AUTOMATICON
data dodania: 2017-03-13 11:18
Szanowni Państwo, Universal Robots wraz z partnerami Elmark Automatyka i Encon-Koester serdecznie zapraszają do odwiedzenia stoiska UR podczas targów AUTOMATICON. Będą Państwo mieli okazję poznać pełną ofertę robotów współpracujących UR, na którą składa się model UR3, UR5 i UR10. Aplikacje, które między innymi zostaną zaprezentowane, to robot UR5 wyposażony w adapter ACF od FerRobotics polerujący nadkole samochodu oraz aplikacja pick and place wykonywana przez kobota UR3 wyposażonego w system wizyjny od Robotiq.
Przemysł 4.0 z igus na targach Automaticon 2017 Hol - Stoisko E1
data dodania: 2017-03-08 11:44
Firma igus zaprasza do odwiedzenia stoiska na targach Automaticon 2017 w dniach 14-17 marca, aby przedstawić inteligentne tworzywa "smart plastics“ dla Przemysłu 4.0. Odwiedź stoisko E1, jeżeli chcesz dowiedzieć się jak można zapobiec awariom z produktami, które informują o swoim stanie technicznym. Przetestowane i bezpieczne systemy zasilania, kable do połączeń ruchomych, polimerowe łożyska ślizgowe i przegubowe oraz łożyska liniowe odpowiednie do zastosowania w branży automatyki przemysłowej, robotyki, napędów i sterowania i wiele więcej na stoisku igus!
Wkraczamy w nową erę robotów mobilnych - premiera robota KMR iiwa na Targach Automaticon 2017
data dodania: 2017-03-08 11:31
Wychodząc na przeciw wyzwaniom rewolucji przemysłowej, KUKA poszerzyła swoje portfolio o dwa niezawodne i innowacyjne rozwiązania: roboty KMR iiwa oraz KR3 AGILUS. Ich premiera odbędzie się na największych Targach Przemysłowych w Polsce - Automaticon 2017.
Roboty ABB pakują najnowsze produkty Synthos S.A.
data dodania: 2017-03-06 13:57
Roboty ABB IRB 6640 pakują do wielkich skrzyń kauczuk rozpuszczalnikowy na najnowszej i najnowocześniejszej linii produkcyjnej w oświęcimskim zakładzie Synthos. Produkt trafia do firm oponiarskich w całej Europie i jest niezastąpiony podczas produkcji opon najwyższej jakości. Roboty przenoszą każdego dnia 100 ton kauczukowych kostek.
Universal Robots z menadżerem ds. rozwoju sprzedaży w Polsce
data dodania: 2017-03-06 13:35
Universal Robots konsekwentnie wzmacnia działania w Europie Środkowo-Wschodniej. W grudniu ubiegłego roku duński producent kobotów otworzył regionalne biuro w Pradze. Teraz przyszedł czas na wyznaczenie menadżera ds. rozwoju sprzedaży w Polsce. Stanowisko to objął Marcin Gwóźdź.
Mały napęd liniowy do wielkich zadań
data dodania: 2017-02-28 15:44
Mały, lekki i płaski - właśnie takie cechy ma miniaturowy stół liniowy drylin SLN-27 prezentowany na targach Automaticon 2017 przez firmę igus, specjalizującą się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych. W połączeniu ze śrubami napędowymi dryspin, stoły liniowe pozwalają na niedrogie realizowanie zarówno prostych zadań transportowych, jak i bardzo szybkiego przestawiania czujników przy użyciu silnika krokowego lub DC.
IFR: Stop podatkowi od robotów
data dodania: 2017-02-28 13:50
Według International Federation of Robotics, pomysł Billa Gatesa aby opodatkować roboty jest nietrafiony i stanowi próbę rozwiązania problemu, który nie istnieje. Analiza danych ekonomicznych oraz prognoz jasno pokazuje, że postępująca automatyzacja i wykorzystanie robotów tworzy nowe miejsca pracy poprzez zwiększanie produktywności.
ABB zdobywa zamówienia o wartości 70 mln USD na urządzenia dla flot kolejowych w Europie
data dodania: 2017-02-24 12:19
Technologie trakcyjne ABB dla bardziej niezawodnych, energooszczędnych pociągów, które posłużą operatorom kolejowym w Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech.
strona 1 z 142