PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 155
 
Znamy Mistrzów Polski w lutowaniu wyłonionych podczas RENEX Soldering Championship
data dodania: 2018-04-20 14:01
III Edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, zorganizowana przez firmę RENEX we Włocławku w Browarze B, właśnie się zakończyła. Tym razem, w dniu, w którym rywalizowali przedstawiciele firmy, doszło do sytuacji, w której dwóch zawodników z czołówki zdobyło tę samą liczbę punktów. By rozstrzygnąć, który z nich zajmie drugie, a który trzecie miejsce, sędziowie wzięli pod uwagę czas, w jakim każdy zawodników ukończył lutowanie komponentów na płytce.
Narzędzia - Przemysł - Kooperacja. INNOFORM 2018
data dodania: 2018-04-20 09:37
Rekordowa liczba Wystawców z całego świata, niemal o połowę większa w stosunku do ubiegłego roku powierzchnia ekspozycyjna, branżowe konferencje z imponującym zakresem merytorycznym, Giełda Kooperacyjna i ponad setka nowości. Tak prezentuje się druga edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.
YuMi i napęd DCS880 firmy ABB nagrodzone za innowacyjność podczas targów Automaticon
data dodania: 2018-04-19 10:14
Rozwiązania ABB z zakresu automatyki przemysłowej - w pełni współpracujący z człowiekiem robot oraz pierwszy na świecie napęd prądu stałego z wbudowaną funkcją bezpieczeństwa zostały wyróżnione nagrodami dla innowacyjnych produktów podczas tegorocznych targów Automaticon.
B&R: Ekonomia produkcji i efektywność sprzętu. Automaticon 2018 za nami
data dodania: 2018-04-17 13:47
XXIV edycja największych targów dla producentów, kompletatorów i odbiorców automatyki przemysłowej dobiegła końca. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon cieszą się niesłabnącą popularnością, dlatego po raz kolejny w dniach 20-23 marca mogliście Państwo gościć również na stoisku firmy B&R.
Miękkie, a jednak trwałe: innowacyjne przewody od igus do szybkich ruchów w małych przestrzeniach
data dodania: 2018-04-16 10:20
Firma igus wzbogaciła asortyment produktów o przewody, które idealnie sprawdzają się przy szybkich i krótkich przesuwach, a dzięki swojej elastyczności posiadają bardzo mały promień gięcia. Dodatkowo, do niezwykle elastycznej struktury żyły, przewód chainflex CFSOFT wykorzystuje wysoce odporne na ścieranie oraz bardzo miękkie materiały płaszcza, które zapewniają wysoką elastyczność przewodu. Gwarantuje to długą żywotność w e-prowadnikach, nawet w najmniejszych przestrzeniach montażowych.
KUKA zaprezentowała swoje innowacyjne rozwiązania na branżowej konferencji "Przemysł 4.0.", a niezawodny KMR został zwycięzcą prestiżowego konkursu "Produkt Roku 2017" organizowanego przez czasopismo "Control Engineering"
data dodania: 2018-04-16 10:18
10 kwietnia odbyła się kolejne branżowa konferencja, podczas której firma KUKA Roboter zaprezentowała swoje sprawdzone rozwiązania - m.in. robota z rodziny Agilus, który pracował w specjalnie przygotowanej aplikacji. Lider zrobotyzowanych rozwiązań po raz kolejny zaznaczył swoją pozycję na polskim rynku robotyki przemysłowej, dla której rozwiązania takie jak robot Agilus są wyznacznikiem nowej jakości.
Sawyer - nowy robot współpracujący dostępny w Polsce
data dodania: 2018-04-17 09:39
Firma Elsta wprowadza do swojej oferty inteligentnego robota współpracującego Sawyer produkowanego przez amerykańską firmę Rethink Robotics. To najłatwiejszy do wdrożenia robot na rynku, zaprojektowany, aby w szybki sposób umożliwić użytkownikom automatyzację wielu procesów produkcyjnych.
W drodze po złoto: do wygrania złoty cobot Universal Robots
data dodania: 2018-04-12 10:47
Aby świętować sprzedaż 25 000 robotów współpracujących, Universal Robots przygotował pierwszą i unikatową, złotą edycję cobota, który zostanie bezpłatnie przekazany klientowi zamawiającemu cobota nr 25 000. Gold Edition - cobot ze złoto zdobionymi przegubami - to jedyna w swoim rodzaju modyfikacja klasycznych, szaro-błękitnych robotów UR. Będzie dostępna w przypadku zamówienia modelu UR3, UR5 lub UR10.
ABB zainwestuje 100 mln euro w budowę kampusu innowacyjno-szkoleniowego w Austrii
data dodania: 2018-04-12 07:30
Rok po ogłoszeniu przejęcia firmy B&R, ABB zainwestuje 100 milionów euro w budowę nowoczesnego kampusu innowacyjno-szkoleniowego w austriackim Eggelsbergu, gdzie swoją siedzibę ma B&R. Będzie to największa inwestycja w obszarze automatyki przemysłowej w ponad 130-letniej historii ABB. Dzięki niej w Austrii powstanie około 1000 nowych miejsc pracy w zaawansowanych technologiach.
YASKAWA zaprasza na targi STOM-ROBOTICS 2018
data dodania: 2018-04-10 13:14
Podczas tegorocznej imprezy targowej w Kielcach YASKAWA Polska jako partner targów STOM-ROBOTICS zaprezentuje robota współpracującego HC10, nowe rozwiązania w zakresie zgrzewania punktowego oraz wszechstronne zastosowanie robota niewielkich rozmiarów z serii GP.
Cło z Chinami na celu
data dodania: 2018-04-10 07:42
US Trade Representative opublikowało właśnie listę chińskich produktów, które mają podlegać nowo proponowanym podatkom technologicznym. To posunięcie może przyczynić się do wzrostu ceny ponad 1300 produktów, w tym robotów przemysłowych, satelitów komunikacyjnych, pojazdów kosmicznych i całej masy półprzewodników. To wszystko w imię ukarania Chin za rzekome skłanianie amerykańskich przedsiębiorstw do przenoszenia ich patentów i technologii do firm chińskich.
ITM Polska - Na drodze do Przemysłu 4.0
data dodania: 2018-04-09 10:52
Nowością tegorocznej edycji targów ITM Polska 2018 będzie dedykowana ścieżka zwiedzania po firmach zajmującymi się drukiem 3D w przemyśle oraz posiadają urządzania, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie działające zgodnie z ideą Przemysłu 4.0.
strona 1 z 155