PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 144
 
Targi Hannover Messe 2017 coraz bliżej
data dodania: 2017-04-21 10:05
Już tylko 3 dni dzielą nas od ceremonii otwarcia największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej. Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów. Nasze hasło to SMART MEANS POLAND. Pokażemy nową twarz polskiej gospodarki i firmy, które aktywnie działają w obszarze Industry 4.0.
Unikalny system separatorów firmy igus rewolucjonizuje proces przygotowania wiązek przewodów w prowadnikach
data dodania: 2017-04-21 09:40
Szybkie przygotowanie wiązki kabli oszczędza czas i pieniądze. Te korzyść, możesz uzyskac jedynie wtedy, gdy prowadnik jest zoptymalizowany po tym właśnie kątem. Prowadnik E4.1L firmy igus, specjalizującej się w tworzywach motion plastics przeznaczonych do ruchu, jest najlżejszym e-prowadnikiem na rynku. Na nadchodzących targach Hannover Messe 2017, firma igus zaprezentuje nowy typ systemu separatorów, indywidualny rozdział wewnętrznej przestrzeni e-prowadnika, który jest jeszcze łatwiejszy dla klienta.
Axon: Konferencja Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji (360)
data dodania: 2017-04-14 12:33
Konferencja "Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji", zorganizowana 6 kwietnia 2017 r. w Rzeszowie przez firmę Axon Media Group, zgromadziła około 90 inżynierów zainteresowanych aktualnymi rozwiązaniami w zakresie szeroko rozumianej robotyzacji. Podczas całej konferencji przewijała się idea niezawodnej realizacji produkcji przemysłowej, w rozwój której każda z prezentujących się firm ma własny specyficznie rozumiany wkład. Miejscem konferencji był położony w centrum miasta Hotel Rzeszów, z którego uczestnicy mogli podziwiać panoramę stolicy Podkarpacia.
Güdel partnerem konferencji technicznej "Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji"
data dodania: 2017-04-14 10:59
6 kwietnia w Rzeszowie firma Güdel miała okazję zaprezentować swoja ofertę podczas konferencji zorganizowanej przez Axon Media. Konferencja miała formę krótkich wystąpień na temat ofert poszczególnych partnerów w kontekście tematu niezawodnej i bezpiecznej produkcji. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję pogłębić swoja wiedzę odwiedzając stoiska i rozmawiając z ekspertami poszczególnych firm.
Comau: Złoty partner konferencji Axon Media
data dodania: 2017-04-14 10:45
Firma Comau w ubiegłym tygodniu wzięła udział jako Złoty Partner Konferencji Axon Media - jednej z wiodących konferencji związanych z robotyką przemysłową w tym roku.
KUKA ekspertem w tematyce robotyki przemysłowej - Konferencja Techniczna "Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji"
data dodania: 2017-04-11 12:25
W ostatnich dniach, Rzeszów stał się prawdziwą stolicą robotyki przemysłowej! Podczas branżowej konferencji spotkali się liderzy robotyzacji przemysłowej na krajowym rynku. Wszystko to posłużyło zaprezentowaniu najważniejszych trendów automatyzacji procesów produkcyjnych, która bezsprzecznie zwiększa efektywność przedsiębiorstwa.
ABB przejmuje firmę B&R
data dodania: 2017-04-07 09:28
ABB ogłosiła przejęcie B&R, największego na świecie niezależnego dostawcy specjalizującego się w rozwiązaniach produktowych i oprogramowania opartych o nową architekturę dla sektora automatyzacji maszyn i zakładów produkcyjnych. Spółka B&R - założona w roku 1979 przez Erwina Berneckera i Josefa Rainera - ma swoją siedzibę w austriackim Eggelsbergu. Zatrudnia ponad 3 tys. osób, w tym ok. tysiąca pracowników w obszarze badań i rozwoju oraz inżynierów aplikacji. Firma działa w 70 krajach, a jej sprzedaż w latach 2015-2016 przekroczyła 600 mln dolarów na rynku automatyzacji maszyn i linii produkcyjnych wartym 20 mld dolarów. Efektem połączenia będzie najlepsza na rynku, kompleksowa oferta dla klientów z branży automatyki przemysłowej. Oferta ta zintegruje innowacyjne produkty, oprogramowanie i rozwiązania z zakresu nowoczesnej automatyzacji maszyn i zakładów produkcyjnych, w których specjalizuje się B&R, z wiodącą globalną ofertą ABB w zakresie robotyki, automatyzacji procesów, cyfryzacji i elektryfikacji.
igus na targach Automaticon 2017
data dodania: 2017-04-07 15:24
Zachęcamy wszystkich naszych użytkowników do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez firmę igus, podsumowujący jej obecność podczas tegorocznych targów Automaticon 2017 w Warszawie.
Nowe łożyska stojakowe zapewniające bezsmarowe podparcie profili o przekroju kwadratowym
data dodania: 2017-04-04 13:47
Imponująca ciągła praca specjalnego rozwiązania igubal do elektrowni słonecznych została potwierdzona w 70-letniej symulacji żywotności.
Universal Robots utrzymuje wysoki dwucyfrowy wzrost
data dodania: 2017-04-03 11:16
Universal Robots kontynuuje szybką ekspansję na światowym rynku z 62% stopą wzrostu między 2015 a 2016 rokiem. Firma, która stworzyła i skomercjalizowała technologię robotów współpracujących (ang. collaborative robots), wykorzystuje przewagę wynikającą z bycia pionierem i umacnia pozycję lidera na rynku.
ABB rozszerza zakres działalności w Polsce
data dodania: 2017-03-31 13:44
ABB oficjalnie uruchomiła nowoczesne Globalne Centrum Usług Wspólnych (GBS) w Krakowie. Jednostka, która będzie wspierać biznesy ABB w zakresie finansów, systemów informatycznych, a także zarządzania zasobami ludzkimi i łańcuchem dostaw, jest jednym z sześciu centrów GBS, jakie firma tworzy na całym świecie konsolidując krajowe organizacje usługowe w światowej klasy przedsięwzięcie w obszarze usług biznesowych. Do tej pory ABB mocno zaznaczyła swoją obecność na rynku polskim, prowadząc tu pełen zakres działalności biznesowej, od badań i rozwoju, przez projekty inżynieryjne i produkcję, aż po sprzedaż i serwis.
Comau Poland na warszawskich targach Automaticon 2017
data dodania: 2017-03-31 12:17
Firma Comau wzorem lat poprzednich, wzięła udział w kolejnej edycji prestiżowych międzynarodowych targach Automatyki i Pomiarów - Automaticon w Warszawie. Firma Comau, jak zapowiadano, zaprezentowała na swoim stanowisku najnowsze produkty firmy z rodziny małych robotów Racer oraz oferty robotów 4-osiowych SCARA, a także znane już publice produkty jak robot NJ40 oraz pierwszy z Racerów - Racer 7 - 1,4.
strona 1 z 144