PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 147
 
Automatyczny system dynamicznego ważenia detali na ramieniu robota
data dodania: 2017-07-24 15:21
Efektywna kontrola wagi jest procesem pozwalającym na skuteczną identyfikację ewentualnego defektu wytwarzanych elementów już na początkowym etapie procesu produkcyjnego. Jednym z rozwiązań zapewniającym stałe monitorowanie wagi produktu, jest system dynamicznego ważenia w ruchu ciągłym pracy robota lub manipulatora.
Standardowe moduły Zig-Zag wykonane dzięki systemom e-prowadników
data dodania: 2017-07-24 13:04
Dzięki standardowym modułom doprowadzania energii Zig-Zag, igus oferuje oszczędzające miejsce oraz optymalne kosztowo rozwiązanie dla przemieszczeń przewodów oraz kabli w pionie. Modułowa konstrukcja eprowadnika pozwala na indywidualne konfigurowanie modułów Zig-Zag oraz szybkie realizowanie dostaw. Dzięki temu można tworzyć systemy doprowadzania energii oraz przesyłania danych na potrzeby techniki teatralnej, oświetleniowej, magazynowej, event'owej, a także hydraulicznych pomostów roboczych.
Sterownik do automatyzacji maszyn wyposażony w sztuczną inteligencję w fazie projektu
data dodania: 2017-07-19 15:31
Firma Omron Corporation ogłosiła projekt sterownika do automatyzacji maszyn wyposażonego w algorytm sztucznej inteligencji (Al) z funkcją uczenia maszynowego.
Przejęcie B&R sfinalizowane
data dodania: 2017-07-17 15:07
Z dniem 6 lipca, nabycie B&R przez ABB stało się faktem. Do zamknięcia procedury uzyskano zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji w Unii Europejskiej, dzięki czemu B&R oficjalnie stało się centrum odpowiedzialnym za automatyzację maszyn i fabryk w firmie ABB.
Lekkie i ekonomiczne profile igus pozwalają na obniżenie kosztów i zmniejszenie masy konstrukcji
data dodania: 2017-07-14 14:37
Firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych motion plastics do zastosowań ruchomych, wzbogaciła modułowy system drylin W i oferuje teraz prowadnice liniowe z szynami, z tworzywa sztucznego zbrojonego włóknem szklanym. Takie rozwiązanie, będące alternatywą dla elementów metalowych, pozwala użytkownikom na obniżenie kosztów oraz zmniejszenie masy całej konstrukcji i może być szeroko stosowane, od pojazdów po technikę laboratoryjną.
Film wideo: systemy prowadnic firmy igus są czterokrotnie cichsze od prowadnic z kulkowymi łożyskami obiegowymi
data dodania: 2017-07-12 13:53
W technice laboratoryjnej, meblowej, czy w sprzęcie sportowym - we wszystkich zastosowaniach, w których wystarcza dokładność na poziomie dziesiętnych części milimetra, ale jest wymagana bardzo cicha praca, znakomicie sprawdzają się prowadnice liniowe z elementami ślizgowymi z tworzywa sztucznego. W odróżnieniu od prowadnic z kulkowymi łożyskami obiegowymi nie zawierają elementów metalowych, których ruch powoduje wibracje będące przyczyną zwiększonego hałasu. Na filmie, firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych motion plastics do zastosowań ruchomych, pokazała porównanie różnych systemów prowadnic drylin oraz alternatywnych rozwiązań o takich samych wymiarach. Przeciętnie, liniowe prowadnice firmy igus są cichsze o około 20 decybeli. Odpowiada to w przybliżeniu różnicy, między hałasem powodowanym przez pracującą lodówkę (~50 dB) oraz odkurzacz (~70 dB).
Biznes dla nauki - nauka dla biznesu w dobie Przemysłu 4.0
data dodania: 2017-07-11 10:58
Uczelnia to jedno z pierwszych miejsc, w których inżynierowie nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne w ich przyszłej pracy zawodowej. Postęp technologiczny i kreowane przez niego realia przemysłowe sprawiają, że zakres wymaganych kompetencji ulega rozszerzeniu. Dokonujące się poza akademickimi murami zmiany, nie mogą zatem pozostać bez wpływu na proces kształcenia. Jak osiągnąć synergię we współpracy na linii nauka - biznes? To zagadnienie stanowiło przedmiot jednej z debat podjętych podczas Krajowej Konferencji Automatyki 2017 w krakowskiej AGH.
Nowy adapter kątowy z tworzywa sztucznego firmy igus pozwala na łatwe podłączanie przewodów pod dowolnym kątem
data dodania: 2017-07-11 10:40
Aby umożliwić szybkie i łatwe odchylanie przewodów z wtykami, firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, opracowała adapter ibow. Adapter można instalować zarówno podczas konfekcjonowania przewodów, jak i po zainstalowaniu wtyku. Montaż adaptera nie wymaga odłączania wtyku, co pozwala zachować niezawodność działania złącza. Dzięki adapterowi ibow można skrócić czas projektowania oraz dostawy, a także obniżyć koszty montażu i magazynowania.
22. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL
data dodania: 2017-07-11 10:41
Krakowskie Targi EUROTOOL to doskonale znana marka w branży przemysłowej. Wydarzenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Wystawców i specjalistów. Nie inaczej będzie zapewne w 2017 roku. Tym bardziej, że organizatorzy postanowili formułę wydarzenia jeszcze bardziej uatrakcyjnić. Równocześnie z Targami EUROTOOL odbędą się nie tylko Targi BLACH-TECH-EXPO, ale także Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. 28-30 listopada to data, którą już dziś warto zaznaczyć w kalendarzu i w tych dniach odwiedzić EXPO Kraków.
COMAU podczas AutoEvent 2017
data dodania: 2017-06-30 10:51
W dniach 20-22 czerwca w Rawie Mazowieckiej odbyła się największa konferencja dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 200 uczestników z sektorów produkcji samochodów, części, komponentów, maszyn, urządzeń i systemów automatyki przemysłowej, a także logistyki, działalności finansowej czy personelu, zebrało się w jednym miejscu i czasie.
Bezobsługowe użytkowanie w podróży z łożyskami liniowymi igus
data dodania: 2017-06-28 14:49
Duża trwałość, bezsmarowa praca oraz wytrzymałość: takie są wymagania stawiane elementom stosowanym w wyposażeniu wnętrza samochodów kempingowych. Elementy te muszą być dobrze dopasowane do wnętrza pojazdu oraz muszą wytrzymywać przynajmniej 15 lat użytkowania bez przeglądów. Dotyczy to także wyjmowanych modułów kuchennych oraz biurowych, które pozwalają w wygodny i praktyczny sposób dostosować pojazd do wakacyjnego wyjazdu lub spotkania biznesowego. Dzięki systemowi łożysk liniowych drylin W można zagwarantować łatwe i płynne przesuwanie elementów wyposażenia wnętrza.
Przemysł 4.0 - technologie jutra w zakładach przemysłowych
data dodania: 2017-06-28 14:42
Zwiększenie efektywności i wydajności produkcji oraz zmniejszenie jej kosztów to głó-wne cele dzisiejszego przedsiębiorstwa produkcyjnego, chcącego zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. Aby to osiągnąć, każda firma musi na bieżąco wdrażać najnowsze rozwiązania nie tylko do swojego zakładu produkcyjnego, ale i całego procesu zarządzania. Wiele z nich okazało się tak innowacyjnymi, że przyczyniły się do rewolucyjnych zmian w przemyśle nie tylko na polu gospodarczym, ale i społecznym.
strona 1 z 147