PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 2 z 151
 
CP Trade - kolejna polska firma dołącza do grona dystrybutorów Universal Robots
data dodania: 2017-10-24 12:52
Universal Robots, lider w produkcji robotów współpracujących, podpisał nowy kontrakt dystrybucyjny - do grona polskich dystrybutorów dołączyła firma CP Trade z siedzibą w Krakowie oraz oddziałami w całej Polsce, a także Niemczech i USA.
Tradycja i prestiż - XXII edycja Targów EUROTOOL
data dodania: 2017-10-17 11:45
Do rozpoczęcia jednego z najważniejszych spotkań branży obróbki pozostały niespełna dwa miesiące. Tylko do 24 listopada możliwa jest bezpłatna rejestracja on-line. Pospieszyć powinni się także niezdecydowani Wystawcy - zostały ostatnie wolne powierzchnie ekspozycyjne. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL odbędzie się w dniach 28-30 listopada 2017 r. w EXPO Kraków.
KUKA oraz RMA: Linia do produkcji pakietów wymienników ciepła
data dodania: 2017-10-17 11:43
Zaprojektowana i zbudowana przez RMA Sp. z o.o. zrobotyzowana linia do produkcji pakietów wymienników ciepła, jest doskonałym przykładem w pełni zautomatyzowanego środowiska technologii, robotów i innych systemów z zakresu automatyzacji.
Renex: Przygotowanie kadry Polski do Mistrzostw Świata i Europy w lutowaniu oraz konferencja prasowa
data dodania: 2017-10-17 11:16
7 października w siedzibie firmy RENEX przy al. Kazimierza Wielkiego 6E we Włocławku odbyła się konferencja prasowa, która poświęcona była zgrupowaniu kadry, biorącej udział w Mistrzostwach Świata i Europy w lutowaniu, które odbędą się w Monachium w dniach 14-17.11.2017 r. podczas Międzynarodowych Targów Innowacyjnej Produkcji Elektronicznej PRODUCTRONICA.
KUKA po raz kolejny udowodniła, że o bezpieczeństwie wie wszystko
data dodania: 2017-10-12 15:26
Dużym sukcesem zakończyła się obecność KUKA Polska na konferencji poświęconej Automatyzacji i bezpieczeństwu w zakładach produkcyjnych, organizowanej przez Axon Media w Szczecinie. Przedstawiciel KUKA zaprezentował najważniejsze trendy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony użytkowników podczas procesów produkcyjnych. Wydarzenie swoim mecenatem objął Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek.
Możliwość szybkiego otworzenia z jednoczesnym zapewnieniem szczelnego zamknięcia: Nowe e-tuby odporne na wióry od firmy igus
data dodania: 2017-10-12 15:03
Na targach EMO w 2017, igus zaprezentuje serię tub energetycznych R2.1, które dostępne są od ręki w nowych rozmiarach oraz z większą ilością akcesoriów. Testy, przeprowadzone w laboratorium igus, wykazały, że tuby serii R2.1 należą do najlepiej uszczelnionych tub energetycznych wykorzystywanych w aplikacjach ruchomych - W ruchu stałym, przy nieustannym wystawieniu na cząstki metalu o łącznej masie 2 kilogramów, zaledwie 0.5 grama przeniknęło do wnętrza tub, po przeprowadzeniu 100,000 cykli. Pomimo szczelności, tuby serii R2.1 są łatwo otwieralne, co w dużym stopniu ułatwia prace instalacyjne.
Roboty współpracujące będą stymulowały rozwój robotyki - tak wynika z prognoz IFR do 2020 roku
data dodania: 2017-10-09 11:43
Raport World Robotics Report 2017 opublikowany w ubiegłym tygodniu przez Międzynarodową Federację Robotyki (IFR) przewiduje, że w 2017 wzrost instalacji robotów sięgnie 18%, podczas gdy w latach 2018-2020 będzie plasował się na poziomie 15%. Wyższy niż przewidywany wzrost w światowej gospodarce, bardziej dynamiczne cykle koniunkturalne, zróżnicowane zapotrzebowanie zgłaszane przez klientów oraz rozwój Przemysłu 4.0 to aspekty stojące za optymistycznymi prognozami.
Bezpieczeństwo systemów robotycznych we współpracy z człowiekiem
data dodania: 2017-10-09 11:29
Roboty współpracujące stworzyły nowe możliwości w przemyśle, przyczyniając się do poprawy elastyczności procesów produkcyjnych. Jednocześnie w sposób rewolucyjny wpłynęły na podejście do kwestii bezpieczeństwa. Coboty cechuje ograniczona moc i ściśle kontrolowana siła. Pozwala to stworzyć aplikację, w której system robotyczny (składający się z robota i manipulatora) umożliwia robotowi i człowiekowi przebywanie oraz pracę w bezpośredniej bliskości bez narażania pracownika na ryzyko utraty zdrowia.
Roboty Comau podczas targów PAKFOOD
data dodania: 2017-09-29 10:51
Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD miały miejsce w dniach 25-28 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas wydarzenia skupiającego wielu producentów i dostawców techniki pakowania, swoje stanowisko prezentował także Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP.
Nagrodzony projekt: Nagroda Red Dot dla innowacyjnych rozwiązań w zakresie e-prowadników od igus
data dodania: 2017-09-29 10:10
W tym roku nagroda Red Dot zostanie przyznana firmie igus dwukrotnie. Międzynarodowe jury przyznało pożądaną przez wszystkich nagrodę w zakresie jakości projektowania produktów oraz innowacji dwóm produktom oferowanym przez firmę igus, modułowi CRM, systemowi zasilania do ruchów kołowych, który przystosowany jest do montażu w ograniczonej przestrzeni oraz pierwszemu na świecie e-prowadnikowi TH3 z tworzywa sztucznego, który spełnia wymagania w zakresie higienicznej konstrukcji.
Güdel: Zwiększamy możliwości Waszych robotów
data dodania: 2017-09-26 15:44
W wielu gałęziach przemysłu zautomatyzowane procesy produkcji wymagają pewnego i bezpiecznego operowania ciężarami sięgającymi kilku ton. Tory jezdne Güdel są w stanie bezproblemowo przemieszczać roboty przemysłowe, które są wykorzystywane w licznych aplikacjach, czyniąc każde stanowisko bardziej uniwersalnym.
PIAP: I Forum Cobotyki
data dodania: 2017-09-21 15:28
Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym w Polsce FORUM COBOTYKI organizowanym wspólnie przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz Encon-Koester.
strona 2 z 151