PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 2 z 149
 
Prowadnik kablowy o nadzwyczajnej dynamice i bardzo niskim poziomie hałasu
data dodania: 2017-08-29 10:52
Do zastosowań, w których wymagana jest bardzo cicha praca prowadnika kablowego, bardzo duża dynamika lub bardzo małe zużycie cierne, firma igus specjalizująca się w motion plastics opracowała serię prowadników kablowych E6.1. Te prowadniki są teraz dostępne w nowych wielkościach z większą wysokością wewnętrzną nawet do 62 milimetrów.
Robot przemysłowy KUKA zdobywcą nagrody RedDot Award 2017
data dodania: 2017-08-29 10:49
Robot przemysłowy KUKA KR CYBERTECH zdobył nagrodę RedDot Award 2017 w kategorii wzornictwa. Dzięki mniejszym, kompaktowym wymiarom robot zyskał na szybkości, zwinności i precyzji pracy. również z maksymalną prędkością.
Omron: Projektowanie maszyn
data dodania: 2017-08-23 13:13
"Gniazdo robotów" - projekt automatyzacji części linii montażowej wykonany dla naszego wieloletniego Klienta z branży Automotive. Projekt zakładał zmodernizowanie, poprzez robotyzację, fragmentu istniejącej linii montażowej, której celem będzie uzyskanie oszczędności w pracochłonności, zwiększenie wydajności oraz poprawa wskaźników jakościowych produkcji, a dodatkowo poprawa bezpieczeństwa pracy.
Łatwa konfiguracja: moduł śruby napędowej firmy igus wykonany ze stali nierdzewnej i przeznaczony do pracy w warunkach ekstremalnych
data dodania: 2017-08-23 13:13
Jednym ze 166 nowych produktów zaprezentowanych przez firmę igus podczas targów 2017 Hannover Messe jest moduł śruby napędowej drylin SHT wykonany ze stali nierdzewnej.
E.DO: People make Robotics
data dodania: 2017-08-23 13:13
Comau, wiodący na świecie producent robotów przemysłowych i rozwiązań automatyki, wprowadza unikalny projekt robota 6-osiowego w koncepcji "zbuduj go sam" w oparciu o 100-procentową pracę open-source w zakresie hardware'u i software'u. Modułowy i kompaktowy robot eDO z funkcją IoT został zaprojektowany i opracowany przez firmę Comau przy współpracy technicznej z zespołem Altran z Włoch - jest wystarczająco prosty, by nastolatek mógł zrozumieć i wystarczająco silny, aby zadowolić wykwalifikowanego inżyniera.
Automatyczny system dynamicznego ważenia detali na ramieniu robota
data dodania: 2017-07-24 15:21
Efektywna kontrola wagi jest procesem pozwalającym na skuteczną identyfikację ewentualnego defektu wytwarzanych elementów już na początkowym etapie procesu produkcyjnego. Jednym z rozwiązań zapewniającym stałe monitorowanie wagi produktu, jest system dynamicznego ważenia w ruchu ciągłym pracy robota lub manipulatora.
Standardowe moduły Zig-Zag wykonane dzięki systemom e-prowadników
data dodania: 2017-07-24 13:04
Dzięki standardowym modułom doprowadzania energii Zig-Zag, igus oferuje oszczędzające miejsce oraz optymalne kosztowo rozwiązanie dla przemieszczeń przewodów oraz kabli w pionie. Modułowa konstrukcja eprowadnika pozwala na indywidualne konfigurowanie modułów Zig-Zag oraz szybkie realizowanie dostaw. Dzięki temu można tworzyć systemy doprowadzania energii oraz przesyłania danych na potrzeby techniki teatralnej, oświetleniowej, magazynowej, event'owej, a także hydraulicznych pomostów roboczych.
Sterownik do automatyzacji maszyn wyposażony w sztuczną inteligencję w fazie projektu
data dodania: 2017-07-19 15:31
Firma Omron Corporation ogłosiła projekt sterownika do automatyzacji maszyn wyposażonego w algorytm sztucznej inteligencji (Al) z funkcją uczenia maszynowego.
Przejęcie B&R sfinalizowane
data dodania: 2017-07-17 15:07
Z dniem 6 lipca, nabycie B&R przez ABB stało się faktem. Do zamknięcia procedury uzyskano zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji w Unii Europejskiej, dzięki czemu B&R oficjalnie stało się centrum odpowiedzialnym za automatyzację maszyn i fabryk w firmie ABB.
Lekkie i ekonomiczne profile igus pozwalają na obniżenie kosztów i zmniejszenie masy konstrukcji
data dodania: 2017-07-14 14:37
Firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych motion plastics do zastosowań ruchomych, wzbogaciła modułowy system drylin W i oferuje teraz prowadnice liniowe z szynami, z tworzywa sztucznego zbrojonego włóknem szklanym. Takie rozwiązanie, będące alternatywą dla elementów metalowych, pozwala użytkownikom na obniżenie kosztów oraz zmniejszenie masy całej konstrukcji i może być szeroko stosowane, od pojazdów po technikę laboratoryjną.
Film wideo: systemy prowadnic firmy igus są czterokrotnie cichsze od prowadnic z kulkowymi łożyskami obiegowymi
data dodania: 2017-07-12 13:53
W technice laboratoryjnej, meblowej, czy w sprzęcie sportowym - we wszystkich zastosowaniach, w których wystarcza dokładność na poziomie dziesiętnych części milimetra, ale jest wymagana bardzo cicha praca, znakomicie sprawdzają się prowadnice liniowe z elementami ślizgowymi z tworzywa sztucznego. W odróżnieniu od prowadnic z kulkowymi łożyskami obiegowymi nie zawierają elementów metalowych, których ruch powoduje wibracje będące przyczyną zwiększonego hałasu. Na filmie, firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych motion plastics do zastosowań ruchomych, pokazała porównanie różnych systemów prowadnic drylin oraz alternatywnych rozwiązań o takich samych wymiarach. Przeciętnie, liniowe prowadnice firmy igus są cichsze o około 20 decybeli. Odpowiada to w przybliżeniu różnicy, między hałasem powodowanym przez pracującą lodówkę (~50 dB) oraz odkurzacz (~70 dB).
Biznes dla nauki - nauka dla biznesu w dobie Przemysłu 4.0
data dodania: 2017-07-11 10:58
Uczelnia to jedno z pierwszych miejsc, w których inżynierowie nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne w ich przyszłej pracy zawodowej. Postęp technologiczny i kreowane przez niego realia przemysłowe sprawiają, że zakres wymaganych kompetencji ulega rozszerzeniu. Dokonujące się poza akademickimi murami zmiany, nie mogą zatem pozostać bez wpływu na proces kształcenia. Jak osiągnąć synergię we współpracy na linii nauka - biznes? To zagadnienie stanowiło przedmiot jednej z debat podjętych podczas Krajowej Konferencji Automatyki 2017 w krakowskiej AGH.
strona 2 z 149