PATRONI ROBOTYKI:
 
KATALOG BRANŻOWY
ABB Sp. z o.o.
Siedziba: Warszawa
Adres:
ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa

Telefon:
+48 22 22 02 320

Fax:
-

Strona www:
www.abb.pl/robotics

E-mail:
robotyka.sprzedaz@pl.abb.com

Przedstawiciel firm:
-

Dystrybutor firm:
-
ABB to nowatorski koncern wyznaczający trendy w branży energetyki i automatyki, działający na rzecz zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Grupa przestrzega zasad obowiązujących w konkurencyjnej wolnorynkowej gospodarce, zawsze kierując się uczciwością wobec kontrahentów, udziałowców i partnerów.

Oferowane przez ABB produkty, systemy, technologie i rozwiązania pomagają kontrahentom w osiąganiu przewagi konkurencyjnej, dzięki swojej niezwykłej skuteczności, innowacyjności i wysokiej jakości. Ponad stuletnia historia firmy ABB jest nierozerwalnie związana z historią rozwoju techniki. Ogromne doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu nowatorskich technologii, kompetencje, doskonale wykształcona kadra techniczna i obecność niemal we wszystkich krajach świata gwarantują dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań. Innowacyjność i jakość to dwie podstawowe cechy oferowanych przez firmę produktów i usług.

Możliwość efektywnego użytkowania energii elektrycznej to motto firmy i jednocześnie nadrzędne kryterium w projektowaniu oferowanych na rynku rozwiązań. Względy środowiskowe i obniżanie kosztów produkcji, a także troska o globalne bezpieczeństwo energetyczne każą ABB dostarczać wyłącznie takie rozwiązania, które w znaczący sposób przyczyniają się do oszczędnego korzystania z energii, minimalizując straty i koszty.

Swoją misję ABB realizuje w ramach pięciu dywizji biznesowych: Produktów Energetyki, Systemów Energetyki, Napędów i Automatyzacji Produkcji, Produktów Niskich Napięć i Automatyki Procesowej, dostarczając bogatą ofertę rozwiązań dla szerokiego wachlarza różnych branż przemysłu.

ABB w Polsce realizuje dwie największe w swojej historii i najbardziej spektakularne inwestycje - w Aleksandrowie Łódzkim powstają od podstaw nowe fabryki, które zdecydowanie wzmocnią pozycję spółki w kraju i na rynku międzynarodowym. W pierwszej - gdzie produkcja ruszyła już w trzecim kwartale 2009 roku, są wytwarzane silniki elektryczne. Budowa kolejnej rozpoczęła się w drugiej połowie 2009 roku, a pierwsze produkowane w niej elementy energoelektroniki do systemów zasilania urządzeń przemysłowych i farm wiatrowych oraz systemy zasilania dla trakcji elektrycznej trafią do sprzedaży w 2010 roku.

I choć podstawową działalnością firmy jest produkcja, od kilku lat na znaczeniu zyskują także prace badawczo-rozwojowe. Koncern ma już siedem tego typu ośrodków na całym świecie. Jedno z nich - Centrum Badawcze ABB w Krakowie - działa od 1997 roku. Polskich naukowców cechuje przede wszystkim duża interdyscyplinarność, zajmują się zarówno urządzeniami i systemami elektroenergetycznymi, energoelektroniką, automatyką, mechaniką, a także robotyką, diagnostyką oraz procesami wytwarzania.

W lipcu 2008 roku, w dwóch lokalizacjach: w Krakowie oraz w Łodzi, powstało Centrum Systemów Informatycznych, które stanowi rozwinięcie zespołu Software Factory funkcjonującego wcześniej w ramach krakowskiego Centrum Badawczego. Rozwijając i utrzymując aplikacje grupowe oraz specjalistyczne oprogramowanie wspomagające fabryki ABB, Centrum stanowi integralny element strategii konsolidacji usług związanych z systemami informatycznymi w Grupie ABB.

117 tysięcy osób w 100 krajach na całym świecie wspólnie tworzy produkty i usługi realizując wyznaczone cele, przestrzegając tych samych zasad i budując pozycję firmy na rynku. Odpowiedzialność, szacunek i determinacja to priorytetowe wartości Grupy ABB, respektowane przez wszystkich pracowników, bez względu na to z jakiego kraju i tradycji kulturowej się wywodzą.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: