PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

2020-05-14 13:47

Dron - zabawka czy profesjonalne urządzenie inspekcyjne?

Przemysł energetyczny, paliwowy, wodno-kanalizacyjny itp. - obszarów zastosowań dla dronów jest wiele, zwłaszcza podczas sprawdzania stanu technicznego obiektów zewnętrznych, jak np.: turbin wiatrowych, infrastruktury energetycznej, sieci ciepłowniczych, instalacji fotowoltaicznych, wież, silosów, zbiorników itp.

Tradycyjnie przeprowadzane inspekcje generują wysokie koszty, a niejednokrotnie obarczone są sporym ryzykiem. Zastosowanie dronów, takich jak drony Mavic 2 Enterprise firmy DJI, które w Polsce z powodzeniem wykorzystuje do inspekcji InterTechService, umożliwia nie tylko redukcję kosztów i czasu przeznaczonego na wykonanie zadania, ale też pozwala działać bezpiecznie w trudnych warunkach.

Mavic 2 Enterprise to podręczne narzędzie gotowe do działania w każdej sytuacji i w każdych warunkach. Dodatkowy port umożliwia podłączenie akcesoriów do drona, oferując większą efektywność podczas wykonywania zadań specjalnych.

Gdy konieczna jest inspekcja dużego obiektu, a zadanie należy zrealizować np. w nocy, z pomocą przychodzi dron. Oświetlenie LED M2E Spotlight znacząco zwiększa widoczność w trudnych warunkach, przez co może być szczególnie przydatne w akcjach poszukiwawczych.


Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/energetyka/wiadomosci/58514,dron-zabawka-czy-profesjonalne-urzadzenie-inspekcyjne © inzynieria.com

Źródło: inżynieria.com