PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

2011-12-15 12:27

Nowa konkurencja dla latających robotów na RobotChallenge 2012 w Wiedniu / Rejestracja od 15 grudnia!

Od 10 do 11 marca 2012 r., projektanci robotów będą konkurować w 14 dyscyplinach podczas zawodów RobotChallenge w Wiedniu. Po raz pierwszy pojawi się na nich konkurencja dedykowana dla robotów latających, których konstruktorzy pochwalą się szybką i precyzyjną nawigacją w przestrzeni trójwymiarowej. W tym roku organizatorzy imprezy spodziewają się 500 uczestników z ponad 20 krajów.

Rejestracja online na stronie www.robotchallenge.org rusza od 15 grudnia 2011 roku.
Do 15 stycznia obowiązuje 30% zniżki na opłatę rejestracyjną.

Międzynarodowe Zawody Robotów RobotChallenge odbywają się w Wiedniu od 2004 roku. W ciągu ostatnich kilku lat stały się jednymi z największych zawodów robotyki amatorskiej na świecie. Szansę na zaprezentowanie swoich najnowszych osiągnięć mogą wykorzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni projektanci robotów.

Podczas 2 dni zawodów, oprócz robotów humanoidalnych, odbędą się także konkursy robotów Sumo, które - zgodnie z zasadami tradycyjnej japońskiej sztuki walki - starają się zepchnąć przeciwnika z dojo tak szybko, jak to możliwe. W sekcji Freestyle odbędzie się wystawa, na której twórcy robotów będą mieli możliwość zaprezentowania swoich niezwykłych konstrukcji: od robota, który miesza koktajle - do elektronicznego lokaja. W 2012 roku, roboty latające będą konkurować ze sobą po raz pierwszy w konkurencji "Air Race".

Robotyka jako czynnik ekonomiczny z wielkim potencjałem
Roboty przejmują coraz bardziej odpowiedzialne zadania, ingerując w wiele dziedzin życia. Z tego powodu RobotChallenge ma również służyć jako platforma rozwoju kontaktów i współpracy oraz przyczyniać się do rozwijania młodych talentów dla branży robotyki. Jako interdyscyplinarny obszar badań, który łączy w sobie dokonania z dziedziny informatyki, elektroniki, mechaniki i sztucznej inteligencji, robotyka będzie odgrywać coraz większą rolę w gospodarce, szczególnie w przyszłości.

____________________________________________________________________________

Robotyka.com jest oficjalnym patronem medialnym Robot Challenge 2012.

____________________________________________________________________________

Organizatorem turnieju RobotChallenge jest INNOC - austriackie stowarzyszenie na rzecz innowacji w informatyce wraz z austriackim Ministerstwem Nauki. Głównym celem i powodem organizacji turniejów robotycznych jest rozwój młodych talentów w zakresie szeroko pojmowanej nauki i badań naukowych.

Źródło: INNOC, http://www.innoc.at; RobotChallenge, http://www.robotchallenge.org/