PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

2014-01-23 11:01

Ruszyły zapisy na zawody RobotChallenge

RobotChallenge - to jedne z największych zawodów robotycznych organizowanych na świecie. Impreza odbywa się w Austrii (Wiedeń) na przełomie marca i kwietnia. Tegoroczna - jedenasta edycja zawodów odbędzie się w dniach 29-30 marca 2014 roku. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem mogą od kilku dni zgłaszać swój udział w wydarzeniu.

Zawody skupiają ludzi z całego świata, których wspólnym zainteresowaniem jest robotyka. Wydarzenie ze swoimi 15 konkurencjami oferuje odpowiednie wyzwania zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych twórców robotów ze wszystkich grup wiekowych. Nagrodą za miesiące pracy uczestników jest możliwość zaprezentowania swoich robotów szerokiej publiczności.

W ciągu kilku ostatnich lat, zawody RobotChallenge stały się jedną z największych imprez tego typu na polu robotyki edukacyjnej na świecie. Od 2004 roku uczestniczyło w nich 35 zespołów i niemal 1000 robotów.

W ubiegłorocznej edycji zawodów RobotChallenge wzięło udział 400 robotów z całego świata. Polska znalazła się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej!


Więcej informacji o tegorocznej edycji zawodów można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Zapisy potrwają do 28 lutego 2014 roku.

Zapisy: www.robotchallenge.org/registration/login.php 

________________________________________________________

Organizatorem turnieju RobotChallenge jest INNOC - austriackie stowarzyszenie na rzecz innowacji w informatyce wraz z austriackim Ministerstwem Nauki. Głównym celem i powodem organizacji turniejów robotycznych jest rozwój młodych talentów w zakresie szeroko pojmowanej nauki i badań naukowych.  


 

Źródło: www.robotchallenge.org