PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

2014-02-20 12:20

RobotChallenge 2014 w Wiedniu

Miłośnicy robotów z całego świata spotkają się w Wiedniu na jeden weekend, aby wziąć udział w największych zawodach robotów w Europie. Od 29 do 30 marca 2014 własnoręcznie wykonywane, autonomiczne roboty podbiją Vienna's Aula der Wissenschaften i będą konkurować w 16 różnych kategoriach - wśród których znajdą się: Robot Sumo, Humanoid Sprint, Linia Follower i Air Race.

W zawodach jest już zarejestrowanych ponad 500 twórców robotów z ponad 40 krajów. Nabór uczestników potrwa nieprzerwanie do  28 lutego 2014 roku.

Roboty, które pomagają w codziennym życiu

Po raz pierwszy w zawodach RobotChallenge, oprócz wyścigów, zawodów Sumo, pływających i humanoidalnych robotów, pojawią się również prezentacje robotów, które pomagają w codziennym życiu. Dzięki współpracy z włoską platformą Arduino, dziesięć zespołów międzynarodowych będzie miało możliwość zrealizowania swoich wizji robotów, które mogą być przydatne na co dzień.

Pomysły obejmują roboty od tych domowych, które mierzą temperaturę w pomieszczeniu i zmniejszają koszty ogrzewania lub transportują złożone ubrania do szafy aż po roboty szkodnikobójcze.

Podczas RobotChallenge 2014 roboty te zostaną po raz pierwszy zaprezentowane przed szerszą widownią. 10 drużyn podzieli się swoimi doświadczeniami i oprogramowaniem z publicznością.


Zawody RobotChallenge odbywają się w Wiedniu rokrocznie od 2004 roku. Impreza nabiera coraz bardziej wyraźnego międzynarodowego charakteru : oprócz uczestników z Austrii i innych krajów europejskich, w tym roku wezmą również udział konstruktorzy robotów z Japonii, Kataru, Brazylii, Kanady, Malezji, Peru, Indonezji, Egiptu, Kolumbii, Ekwadoru, Tajwanu, Arabii Saudyjskiej, Indii, Afryki Południowej i Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji o tegorocznej edycji zawodów można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Zapisy potrwają do 28 lutego 2014 roku.

Zapisy: www.robotchallenge.org/registration/login.php 
________________________________________________________

Organizatorem turnieju RobotChallenge jest INNOC - austriackie stowarzyszenie na rzecz innowacji w informatyce wraz z austriackim Ministerstwem Nauki. Głównym celem i powodem organizacji turniejów robotycznych jest rozwój młodych talentów w zakresie szeroko pojmowanej nauki i badań naukowych.   

Źródło: www.robotchallenge.org