PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

2017-03-31 15:10

Ruszyła Akademia Universal Robots - bezpłatne szkolenie on-line w programowaniu robotów współpracujących

Universal Robots, lider na rynku robotów współpracujących, kontynuuje eliminowanie barier dla automatyzacji za pomocą internetowego kursu programowania kobotów. Dostępne bezpłatnie praktyczne moduły zostały przygotowane z użyciem interaktywnych symulacji, aby zmaksymalizować zaangażowanie użytkownika.

Nauka konfiguracji i programowania robota współpracującego nie jest już zarezerwowana dla osób mających fizyczny dostęp do robota lub specjalistycznego szkolenia. Teraz każdy, kto chce zdobyć wiedzę nt. kobotów, może opanować podstawy ich programowania w 87 minut, logując się do Akademii Universal Robots.


CTO i założyciel Universal Robots, Esben Østergaard, podkreśla, że tego rodzaju bezpłatne szkolenie internetowe z programowania robotów jest nowością w branży.

robot_robotyka_automatyka_universal_robots_academy_szkolenie_1


Przeciągnij linijkę, zmierz kołnierz narzędzia i wprowadź dane na następnym ekranie – moduły Akademii UR są interaktywne i praktyczne


“To dla nas długofalowa inwestycja. Zależy nam na podnoszeniu świadomości na temat robotów, nie tylko ze względu na możliwość optymalizacji produkcji tu i teraz” – mówi Esben Østergaard. „Stoimy w obliczu luki kwalifikacyjnej w przemyśle i musimy uzupełniać ją wszystkimi możliwymi metodami. Zapewnienie dostępu do praktycznej wiedzy na temat naszych robotów to ważny krok w tym kierunku”.


Sześć prostych modułów nauczania


Szkolenie dostępne jest w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i chińskim. Składa się z 6 modułów e-learningowych, które stanowią podstawy programowania robotów UR. Obejmują one m.in. konfigurowanie manipulatorów, podłączanie I/O, programowanie podstawowych zadań oraz wykorzystywanie funkcji bezpieczeństwa w danym zastosowaniu.


robot_robotyka_automatyka_universal_robots_academy_szkolenie_2
Uczestnik Akademii UR uczy się, jak zaprogramować ramię robotyczne UR do podstawowych zadań, np. umieszczania przedmiotów w pudełku podjeżdżającym na taśmie produkcyjnej


Jedna z pierwszych firm, która zdecydowała się przystąpić do programu Akademia Universal Robots, to Whirlpool Corporation, w której stanowi on obecnie bazę dla wszystkich szkoleń związanych z robotami UR w zakładzie w Ohio, w Stanach Zjednoczonych. Tim Hossler, inżynier ds. kontroli w Whirlpool Corporation podkreśla, że bardzo wygodna jest możliwość odbycia szkolenia przez pracowników na miejscu.


“Teraz nie musimy już czekać i wysyłać naszych pracowników na podstawowe szkolenie w inne miejsce. Każdy może przejść przez każdy z modułów we własnym tempie lub wybrać te elementy, które są szczególnie ważne, w zależności od kompetencji lub poziomu interakcji z robotami” – mówi Tim Hossler. – „Bardzo podoba mi się interaktywne podejście. Sprawia, że szkolenie jest praktyczne i przekłada się na to, co faktycznie robimy w zakładzie. Byłem też miło zaskoczony tym, że program jest bezpłatny dla każdego. Niewątpliwie poprawia to dostępność robotów UR”.

robot_robotyka_automatyka_universal_robots_academy_szkolenie_3


Akademia Universal Robots uczy także, w jaki sposób wyznaczyć strefy bezpieczeństwa wokół aplikacji robotycznej i jak zaprogramować robota, aby zatrzymał się lub pracował w ograniczonym trybie, gdy przekracza taką strefę


Także dla małych i średnich przedsiębiorstw


Stefan Stubgaard, Global Product Manager w Universal Robots, podkreśla, że program został bardzo dobrze przyjęty przez użytkowników na całym świecie: “To szkolenie dociera do małych i średnich przedsiębiorstw, które dotychczas uważały robotyzację za zbyt kosztowną i zbyt skomplikowaną. Logując się do programu z dowolnego miejsca na świecie, użytkownicy mogą w praktyce sprawdzić, jak proste jest programowanie i jakie zadania produkcyjne mogłyby w ich przedsiębiorstwie zostać zautomatyzowane dzięki kobotom. Na pewno będziemy dodawać kolejne moduły, aby uzupełniać i rozwijać Akademię UR”.


Dostęp do Akademii Universal Robots jest możliwy w każdym momencie i z dowolnego miejsca – program działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest całkowicie bezpłatny. Rozpocznij swoje szkolenie on-line na https://www.universal-robots.com/pl/akademia/ i zostań programistą robotów UR w 87 minut.


UNIVERSAL ROBOTS


Universal Robots to efekt wieloletnich i szczegółowych badań prowadzonych przez duńskich specjalistów z dziedziny robotyki, z siedzibą w Odense, Dania. W 2005 r. współzałożycielem firmy został jej CTO, Esben Østergaard, który postanowił przyczynić się do rozpowszechnienia robotów, tworząc niewielkie, łatwe i bezpieczne w użyciu oraz elastyczne maszyny, które w prosty sposób automatyzują procesy przemysłowe, a ponadto są dostępne w rozsądnej cenie. Portfolio produktów zawiera współpracujące ramiona robotyczne UR3, UR5 oraz UR10, których nazwy nawiązują do udźwigu mierzonego w kilogramach. Od grudnia 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot UR, firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom roboty są obecnie sprzedawane dystrybutorom w 50 krajach na całym świecie. 195 dniowy okres zwrotu z inwestycji w przypadku cobotów jest najszybszym w przemyśle. Firma, która jest częścią Teradyne Inc zlokalizowanej w Bostonie, ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Singapurze, Czechach, Indiach oraz w Chinach. Universal Robots zatrudnia ponad 300 pracowników na całym świecie. Więcej informacji na https://www.universal-robots.com/pl/


Kontakt dla prasy:


Joanna Borowska
Omega Communication
ul. Puławska 12a/8
02-566 Warszawa
 +48 22 854 1623
jborowska@communication.pl

Źródło: www.universal-robots.com/pl