PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

2017-06-30 14:37

Volkswagen i NVIDIA na drodze do kolaboracji ludzi z maszynami

Krótko po tym jak NVIDIA ogłosiła swój plan współpracy z Volvo celem stworzenia nowej linii autonomicznych pojazdów, przyszedł czas na zawiązanie nowej współpracy. Tym razem padło na niemiecką grupę Volkswagen, z którą potentat rynku elektronicznego ma zamiar pracować nad sztuczną inteligencją i technikami deep learning, które udoskonalą autonomiczne pojazdy oraz otworzą nowe, niezbadane możliwości.

Podczas gdy ogłoszenie takiej współpracy może wydawać się zaskakujące, jest to słuszne posunięcie jeżeli Volkswagen planuje rozszerzyć swój oddział skoncentrowany na sztucznej inteligencji - VW Data Lab. Obydwie firmy zasugerowały, iż dzielenie się technologiami ułatwi optymalizację ruchu w miastach oraz uczyni kolaborację ludzi z maszynami jeszcze prostszą.
 
CIO grupy Volkswagen, dr Martin Hofmann, w oświadczeniu podał, iż SI jest "kluczem do cyfrowej przyszłości grupy Volkswagen" odnosząc się do współpracy z NVIDIA jako "kamienia milowego" na drodze do rozszerzania potencjału firmy na tym polu. Nie jest to jednak umowa jednostronnie korzystna, ponieważ obie firmy zapowiedziały program wspierania startupów, w którym Data Lab i NVIDIA będą asystowały pięciu niewielkim firmom, które specjalizują się w uczeniu maszynowym. Obydwa przedsiębiorstwa zobowiązały się również do dzielenia swoją wiedzą ekspercką ze studentami podczas letniego obozu Summer of Code.
 
Podczas gdy NVIDIA jest głównie znana z produkcji kart graficznych, wspomniane wydarzenie nie jest pierwszym udziałem tej firmy na rynku motoryzacyjnym. Technologie NVIDIA są wykorzystywane obecnie w samochodach Toyota, Volvo oraz Audi, czyniąc ją jednym z niekwestionowanych liderów na rynku autonomicznych pojazdów. Kto wie, może któregoś dnia ujrzymy AMD produkujące myśliwce nowej generacji.

Źródło: engadget.com