PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

2018-05-08 07:46

Bałtyckie Bitwy Robotów 2018

Jak co roku, w maju Gdańsk zaatakują roboty. Bałtyckie Bitwy Robotów to najnowszy turniej na robotycznej mapie Polski! Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Robotyków SKALP i Koło naukowe NKSA, które do tej pory niezależnie tworzyły Trójmiejski Turniej Robotów i Roboxy.

Do znanych konkurencji, podczas których zmierzą się autonomiczne roboty walczące na ringach, podążające za linią oraz szukające wyjścia z labiryntu, dołączą konstrukcje jeżdżące po ścianach.

Najbardziej ekstremalnych wrażeń dostarczy Robohackathon. W ciągu 40-godzinnego wyzwania uczestnicy będą mieli za zadanie zbudowanie od podstaw działającej konstrukcji z dostępnych elektroodpadów.

Jak podkreślają organizatorzy ich celem jest przede wszystkim podtrzymanie wieloletniej tradycji, jaką jest organizacja turniejów robotyki amatorskiej, popularyzacja robotyki wśród społeczeństwa, zrzeszanie osób o podobnych zainteresowaniach, a także promowanie Pomorza wśród uczelni i firm Polskich i zagranicznych.

Atrakcji na pewno nie zabraknie, podczas wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano m.in. warsztaty z budowy podstawowych konstrukcji robotów. Odwiedzający będą mieli okazję posłuchać prelekcji dotyczących projektów studenckich i komercyjnych z zakresu robotyki, podziwiać zmagania zawodników, zagłosować na faworyta konkurencji Freestyle. Jest to także dobra okazja aby zgłębić swoją wiedzę z zakresu robotyki. Na odwiedzających będą czekać wolontariusze, którzy oprowadzą po terenie wydarzenia i opowiedzą o czekających atrakcjach.

Zapraszamy wszystkich serdecznie w dniach 26-27.05.2018r. do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


Więcej informacji na stronie www.baltyckiebitwyrobotow.pl oraz profil na facebooku - @balticrobo.

Źródło: baltyckiebitwyrobotow.pl