PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 1 z 80
 
Robotyzacja procesów biznesowych - na czym polega?
data dodania: 2019-05-21 08:12
Biznes składa się z ciągłych procesów, które codziennie wpływają na Twoją firmę. Tempo ich wykonywania oraz dokładność maja duży wpływ na funkcjonowanie firmy. Zastanawiasz się jak te procesy usprawnić lub zautomatyzować? W takim razie robotyzacja procesów biznesowych powinna Cię zainteresować na stałe.
Podział i zastosowanie komputerów jednopłytkowych
data dodania: 2019-05-17 08:58
Komputery jednopłytkowe są kompaktowymi i eleganckimi rozwiązaniami wielu problemów w szeregu aplikacji. Na rynku dostępny jest obecnie szeroki wybór tego rodzaju komputerów, dostosowanych do rozmaitych aplikacji.
Kolejna fala cyfrowej transformacji przed nami
data dodania: 2019-05-14 09:18
Według IDC globalne inwestycje w technologie i usługi umożliwiające cyfrową transformację rosną w dwucyfrowym tempie. International Data Corporation szacuje, że w tym roku globalne wydatki na cyfryzację sięgną prawie 1,2 bln dolarów. W porównaniu z rokiem ubiegłym to znaczący wzrost, bo aż o 17,9%. W co biznes będzie inwestował? Według analityków przede wszystkim w unowocześnianie swoich produktów, usług oraz modeli biznesowych.
Automatyczny dobór nastaw regulatorów - część 2
data dodania: 2019-05-07 09:34
W artykule opisano zalety i wady regulatorów proporcjonalno-różniczkująco-całkujących (PID) z funkcją automatycznego doboru nastaw. Choć regulatory tego typu wydają się atrakcyjnym rozwiązaniem, jednak z ich zastosowaniem wiążą się pewne wyzwania.
Automatyczny dobór nastaw regulatorów - część 1
data dodania: 2019-05-07 09:24
W artykule opisano zalety i wady regulatorów proporcjonalno-różniczkująco-całkujących (PID) z funkcją automatycznego doboru nastaw. Choć regulatory tego typu wydają się atrakcyjnym rozwiązaniem, jednak z ich zastosowaniem wiążą się pewne wyzwania.
Szkolenie młodszej generacji pracowników za pomocą technologii immersyjnych
data dodania: 2019-05-06 11:31
Zaadaptowanie nowych technologii, takich jak wirtualna rzeczywistość (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR), pomoże w szybszym szkoleniu młodszych pracowników, bez stwarzania zagrożenia na hali fabrycznej.
W jaki sposób zwiększyć wydajność produkcji?
data dodania: 2019-04-29 09:43
Z powodu niedostatecznej ilości informacji bardzo trudno jest usprawniać procesy produkcji. Tylko dzięki rzetelnym danym, zgodnym ze stanem faktycznym, można określić rzeczywistą wydajność produkcji, która powinna stanowić punkt odniesienia do działań podejmowanych w celu poprawnego przebiegu procesów. By ocenić efekty wdrożonych zabiegów, niezbędne są odpowiednie narzędzia do mierzenia wydajności.
Drony i śmigłowce nadzorują linie energetyczne Enei
data dodania: 2019-04-25 10:24
Wykorzystanie usług lotniczych jest coraz częstszym obszarem rozwoju firm energetycznych na całym świecie. W Polsce w codziennej pracy z takich usług korzysta Enea Operator, która statków powietrznych używa m.in. do nadzorowania linii napowietrznych średniego napięcia.
Automatyzacja oparta na sztucznej inteligencji ułatwia współpracę świata fizycznego ze światem cyfrowym
data dodania: 2019-04-25 10:24
Sztuczna inteligencja umożliwia wdrażanie adaptacyjnych, elastycznych i autonomicznych systemów technologicznych, dzięki którym możliwe jest zyskanie przewagi konkurencyjnej w środowisku opartym na danych. Rozwój automatyzacji w różnych sektorach oznacza implementację innowacyjnych technologii, takich jak drony, roboty i autonomiczne pojazdy. Dzięki tym osiągnięciom możliwa staje się zaawansowana automatyzacja sterowana sztuczną inteligencją. Jednocześnie zarządzanie danymi pozwala firmom na sprawne podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym.
Rusza European Rover Challenge 2019 oraz międzynarodowa współpraca Polski w ramach klastra robotyki kosmicznej PERASPERA
data dodania: 2019-02-12 12:52
Ogłoszono start kolejnej edycji Międzynarodowych Zawodów Robotów Marsjańskich ERC, które w tym roku odbędą się 13-15 września na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Ponadto poinformowano o przystąpieniu Polski do klastra robotyki kosmicznej Komisji Europejskiej – PERASPERA.
Jak transformować organizację od sztywnej hierarchii do elastyczności i innowacyjności?
data dodania: 2019-02-12 10:04
Marek Wzorek - CEO i założyciel firmy ecoCoach, executive i turkus coach, autor książki "Świat bez hierarchii, czyli jak zarządzać w XXI wieku", dzieli się fragmentem swojej książki oraz historią transformacji oraz wprowadzenia do firmy igus Układu Solarnego przez Franka Blase. Frank Blase, CEO firmy igus GmbH, podsumowuje transformację organizacji słowami: "prawda, wydajność, miłość i innowacyjność".
ABB promotorem technologii dla ochrony klimatu na COP24
data dodania: 2019-01-07 13:23
Technologia jest kluczem do napędzania światowego rozwoju bez konsumowania zasobów Ziemi. To główne przesłanie, które ABB przekazuje na konferencji klimatycznej COP24, odbywającej się w dniach 2-14 grudnia 2018 roku w Katowicach.
strona 1 z 80