PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 1 z 79
 
Rusza European Rover Challenge 2019 oraz międzynarodowa współpraca Polski w ramach klastra robotyki kosmicznej PERASPERA
data dodania: 2019-02-12 12:52
Ogłoszono start kolejnej edycji Międzynarodowych Zawodów Robotów Marsjańskich ERC, które w tym roku odbędą się 13-15 września na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Ponadto poinformowano o przystąpieniu Polski do klastra robotyki kosmicznej Komisji Europejskiej – PERASPERA.
Jak transformować organizację od sztywnej hierarchii do elastyczności i innowacyjności?
data dodania: 2019-02-12 10:04
Marek Wzorek - CEO i założyciel firmy ecoCoach, executive i turkus coach, autor książki "Świat bez hierarchii, czyli jak zarządzać w XXI wieku", dzieli się fragmentem swojej książki oraz historią transformacji oraz wprowadzenia do firmy igus Układu Solarnego przez Franka Blase. Frank Blase, CEO firmy igus GmbH, podsumowuje transformację organizacji słowami: "prawda, wydajność, miłość i innowacyjność".
ABB promotorem technologii dla ochrony klimatu na COP24
data dodania: 2019-01-07 13:23
Technologia jest kluczem do napędzania światowego rozwoju bez konsumowania zasobów Ziemi. To główne przesłanie, które ABB przekazuje na konferencji klimatycznej COP24, odbywającej się w dniach 2-14 grudnia 2018 roku w Katowicach.
Programiści ABB wśród zwycięzców największego stacjonarnego hackatonu na świecie
data dodania: 2019-01-07 13:19
Około 2500 programistów przez 24 godziny walczyło o rozwiązanie zadań w kilkunastu kategoriach konkursu HackYeah. Jedną z nich wygrał duet pracowników z ABB.
Wejdź do fabryki przyszłości - otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce
data dodania: 2018-10-31 14:31
18 października 2018 roku w Tychach otwarte zostanie pierwsze w Polsce laboratorium innowacji - Innovation Lab - firmy Omron. Dzięki w pełni zrobotyzowanym celom produkcyjnym i wsparciu specjalistów robotyków, producenci z różnych branż będą mieli możliwość zapoznania się z technologią firmy Omron. Innovation Lab ma za zadanie, możliwie wiernie, odtworzyć realia środowiska produkcyjnego i umożliwić opracowywanie i testowanie innowacyjnych aplikacji wspierających wizję inteligentnej i autonomicznej produkcji.
Industry 4.0 - praca nowych możliwości
data dodania: 2018-10-31 14:26
Wiedza, doświadczenie, dyspozycyjność do podróży, umiejętności komunikacyjne, entuzjazm oraz optymizm to jedne z cech, które powinien posiadać kandydat chcący pracować jako Industry 4.0 Inżynier. Czy jesteś gotowy podjąć to wyzwanie?
ABB i Nobel Media ogłaszają międzynarodowe partnerstwo - Wspólna inwestycja w rozwój idei i globalną inspirację Nagrody Nobla
data dodania: 2018-09-25 13:24
ABB i Nobel Media ogłosiły międzynarodowe partnerstwo, łączące dwie uznane organizacje zaangażowane w rozwijanie innowacji, edukacji i badań naukowych. Tym samym ABB stała się jednym z niewielu Międzynarodowych Partnerów Nagrody Nobla, dołączając do prestiżowej grupy innowatorów: 3M, Ericsson, Scania i Volvo Cars.
Universal Robots zaprezentował Application Builder - narzędzie ułatwiające przygotowanie konfiguracji i wdrożenia robota
data dodania: 2018-09-25 13:21
Obsługa maszyn, wkręcanie i pakowanie to trzy popularne aplikacje prezentowane aktualnie w Application Builder wraz z instrukcjami krok po kroku dotyczącymi oprzyrządowania, programowania, interfejsów maszyn i innych elementów.
Przemysł 4.0 bez tajemnic - warsztaty ifmnovation
data dodania: 2018-07-17 09:58
Niewiele jest spotkań branżowych, na których można praktycznie wykorzystać i przetestować zdobytą wiedzę. Takimi są właśnie cyklicznie organizowane warsztaty "ifm wiedza i doświadczenie".
Rozwiązania ABB zasilają najbardziej zielone w Europie centrum przetwarzania danych
data dodania: 2018-07-17 09:39
Dzięki technologii ABB centrum przetwarzania danych w kopalni Lefdal zamierza być największym takim obiektem w Europie, przy jednocześnie najmniejszym wpływie na środowisko.
Nowe Motywacje i Astor łączą siły dla Inżyniera 4.0
data dodania: 2018-06-27 10:06
Obecnie dużo mówi się o największych wyzwaniach, jakie stoją przed ludźmi wobec Przemysłu 4.0. Jak zauważył Klaus Schwab (Word Economic Forum): Stoimy u progu technologicznej rewolucji, która gruntownie zmienia sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i współistniejemy. W swojej skali, zakresie i kompleksowości ta transformacja będzie czymś, czego ludzkość dotychczas nie doświadczyła. Jak pokazują badania firmy ASTOR, skala transformacji stawia przed inżynierami nowe wyzwania, wśród których kluczowa jest umiejętność wielopłaszczyznowej współpracy. Wychodząc naprzeciw potrzebom, ASTOR i Nowe Motywacje stworzyły Program Rozwoju Kompetencji Inżyniera 4.0.
IoT i Big Data w nowoczesnej automatyce: relacja z konferencji
data dodania: 2018-06-22 11:17
To była ostatnia przed przerwą wakacyjną Konferencja Techniczna Axon Media. 14 czerwca w Lublinie spotkali się specjaliści odpowiedzialni za innowacje i automatyzację procesów przemysłowych. Które z prezentowanych na wydarzeniu rozwiązań doprowadzi do transformacji biznesów? O tym przekonają się sami uczestnicy, wdrażając je we własnych firmach.
strona 1 z 79