PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 1 z 83
 
Ponad 1,5 mln PLN na projekty studentów AGH
data dodania: 2019-10-30 08:09
Łazik marsjański, solarny samolot czy również napędzana energią słoneczną łódź - m.in. te projekty studentów AGH otrzymają wsparcie w ramach ministerialnego projektu "Najlepsi z najlepszych!"
Robotyzacja produkcji przemysłowej przyspiesza
data dodania: 2019-10-22 08:04
16,5 miliarda dolarów - tyle w ubiegłym roku wydały firmy na zakup nowych robotów przemysłowych. Według danych Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) sprzedaż robotów przemysłowych wzrosła o 6%. Jak podaje IFR, na każde 10 tys. pracowników przypada 99 jednostek. W poprzednim zestawieniu ten współczynnik wyniósł 85 egzemplarzy. Co stoi za postępująca automatyzacją? Oczywiście idea Industry 4.0.
Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość rewolucjonizują fabryki motoryzacyjne
data dodania: 2019-10-16 08:06
Procesy projektowania, montażu i sprzedaży samochodów przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki wykorzystaniu gogli wirtualnej, rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości koncerny mogą zwirtualizować większość prac wykonywanych zarówno w fabrykach, jak i salonach firmowych.
Rozwój robotyzacji w polskim przemyśle
data dodania: 2019-09-27 08:16
Dynamiczny rozwój robotyzacji polski przemysł ma dopiero przed sobą, jednak już dziś wiele firm zdaje sobie sprawę, że bez wdrożenia odpowiednich procesów mogą pozostać daleko w tyle za zachodnimi konkurentami.
Postęp technologii medycznych i inteligentnego domu wymusza miniaturyzację baterii
data dodania: 2019-09-23 08:14
Coraz popularniejsze na rynku stają się baterie pastylkowe, charakteryzujące się znacznie mniejszymi rozmiarami niż popularne paluszki. Opracowano już ogniwa o grubości mniejszej niż 1 milimetr.
Dziś dzień programisty
data dodania: 2019-09-13 08:17
Dziś przypada Dzień Programisty, jednak jak podkreślają eksperci HR z SAS, w firmach technologicznych trwa on codziennie. Programiści są obecnie na rynku pracy na wagę złota. Według danych Komisji Europejskiej, już w 2020 roku będzie 600 tys. wakatów na to stanowisko. Biznes prześciga się w sposobach na pozyskanie nowych talentów i utrzymanie obecnych pracowników.
AGH i Cisco rozszerzają współpracę o wspólne projekty badawcze i edukacyjne
data dodania: 2019-09-09 07:57
5 września 2019 r. Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Jerzy Lis oraz dyrektor generalny Cisco w Polsce Przemysław Kania podpisali list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Akademią Górniczo-Hutniczą a firmą Cisco.
Jak technologia 5G zmieni świat?
data dodania: 2019-09-06 08:05
Przeciętny użytkownik smartfona sięga po niego około 100 razy w ciągu dnia. Te dane potwierdzają, że współczesny człowiek nie jest w stanie na długo odłączyć się od internetowej rzeczywistości. Technologia 5G, gwarantująca szybszy mobilny transfer danych, ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ich wymianę. Analitycy Deutsche Bank Research dowodzą jednak, że sieć 5G nie wzbudza żywych reakcji klientów indywidualnych. W przeciwieństwie do przedsiębiorców - zwłaszcza tych z sektora przemysłowego.
Sektor kosmiczny pilnie potrzebuje kadr
data dodania: 2019-09-05 08:05
Polski rynek firm kosmicznych liczy obecnie ok. 300 podmiotów, pracuje w nim łącznie blisko 3 tys. osób. Branża szybko się rozwija i potrzebuje dopływu nowych kadr - poszukiwani są zwłaszcza inżynierowie, którzy skończyli uczelnie wyższe na kierunkach technicznych i zdolni programiści. Polskie przedsiębiorstwa muszą konkurować o nich z europejskimi i globalnymi firmami.
Zasady dla sztucznej inteligencji coraz bliżej
data dodania: 2019-09-04 07:56
Przy tak szybkim rozwoju technologii oraz jej odłamu, jakim jest sztuczna inteligencja, było to kwestią czasu, aby wielkie głowy zebrały się wreszcie i rozpoczęły prace nad gromadzeniem zasad przy pracy nad SI.
Nowe technologie wymykają się polskiemu prawu
data dodania: 2019-09-02 10:11
Firmy z branży startupowej sięgają po technologie, których wykorzystanie często nie zostało uwzględnione w zapisach prawnych. Tak funkcjonuje np. polski rynek kryptowalutowy, blockchainowy czy branża wynajmu małych pojazdów elektrycznych. Ustawodawca nie nadąża za dynamicznym rozwojem nowych technologii, co z jednej strony może być szansą dla przedsiębiorców działających w innowacyjnej branży, a z drugiej naraża ich na ryzyko związane z działalnością na nieuregulowanym rynku.
Jak modernizować magazyny, by sprostać wyzwaniom?
data dodania: 2019-08-30 08:03
Od kilku lat obserwujemy zmianę preferencji konsumentów w zakresie wielkości sklepów, w których dokonują zakupów oraz ich lokalizacji względem miejsca zamieszkania, jak również rosnącą popularność zakupów przez Internet. Zdarza się, że czynniki te hamują inwestycje u części wielkoformatowych sieci handlowych. Dlaczego?
strona 1 z 83