PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 1 z 78
 
Przemysł 4.0 bez tajemnic - warsztaty ifmnovation
data dodania: 2018-07-17 09:58
Niewiele jest spotkań branżowych, na których można praktycznie wykorzystać i przetestować zdobytą wiedzę. Takimi są właśnie cyklicznie organizowane warsztaty "ifm wiedza i doświadczenie".
Rozwiązania ABB zasilają najbardziej zielone w Europie centrum przetwarzania danych
data dodania: 2018-07-17 09:39
Dzięki technologii ABB centrum przetwarzania danych w kopalni Lefdal zamierza być największym takim obiektem w Europie, przy jednocześnie najmniejszym wpływie na środowisko.
Nowe Motywacje i Astor łączą siły dla Inżyniera 4.0
data dodania: 2018-06-27 10:06
Obecnie dużo mówi się o największych wyzwaniach, jakie stoją przed ludźmi wobec Przemysłu 4.0. Jak zauważył Klaus Schwab (Word Economic Forum): Stoimy u progu technologicznej rewolucji, która gruntownie zmienia sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i współistniejemy. W swojej skali, zakresie i kompleksowości ta transformacja będzie czymś, czego ludzkość dotychczas nie doświadczyła. Jak pokazują badania firmy ASTOR, skala transformacji stawia przed inżynierami nowe wyzwania, wśród których kluczowa jest umiejętność wielopłaszczyznowej współpracy. Wychodząc naprzeciw potrzebom, ASTOR i Nowe Motywacje stworzyły Program Rozwoju Kompetencji Inżyniera 4.0.
IoT i Big Data w nowoczesnej automatyce: relacja z konferencji
data dodania: 2018-06-22 11:17
To była ostatnia przed przerwą wakacyjną Konferencja Techniczna Axon Media. 14 czerwca w Lublinie spotkali się specjaliści odpowiedzialni za innowacje i automatyzację procesów przemysłowych. Które z prezentowanych na wydarzeniu rozwiązań doprowadzi do transformacji biznesów? O tym przekonają się sami uczestnicy, wdrażając je we własnych firmach.
Bezpłatne warsztaty dla automatyków - trwają zapisy
data dodania: 2018-06-08 09:36
Nic nie działa skuteczniej niż praktyczne rozwiązania. Już 14 czerwca w Lublinie specjaliści odpowiedzialni za automatyzację produkcji będą mieli szansę wziąć udział w bezpłatnych warsztatach dedykowanych optymalizacji procesów środowiska produkcyjnego. Poprowadzą je specjaliści z firmy OMRON oraz B&R Automatyka Przemysłowa.
Innowacje napędem dla UR - wnioski z konferencji w Poznaniu
data dodania: 2018-06-04 09:28
"Jakość czy jakoś?" - tym pytaniem w kontekście opłacalności rozwiązań w przemyśle rozpoczęła się jedna z prelekcji podczas Konferencji Technicznej "Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych". Trzecia konferencja firmy Axon Media w Wielkopolsce, która odbyła się 24 maja w Luboniu, okazała się kolejną rekordową w bogatym dorobku organizatora.
Mistrzostwa Polski w lutowaniu 2018
data dodania: 2018-06-04 09:15
III Edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, która odbyła się w dniach 18-19.04.2018 wyłoniła nowych Mistrzów. Michał Czerwiec z firmy Bornico, będzie reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Europy w lutowaniu które odbędą się w 2019 w trakcie targów Productronica. Kto jeszcze pojedzie do Monachium? To okaże się podczas IV edycji Renex Soldering Championship.
Bałtyckie Bitwy Robotów 2018
data dodania: 2018-05-08 07:46
Jak co roku, w maju Gdańsk zaatakują roboty. Bałtyckie Bitwy Robotów to najnowszy turniej na robotycznej mapie Polski! Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Robotyków SKALP i Koło naukowe NKSA, które do tej pory niezależnie tworzyły Trójmiejski Turniej Robotów i Roboxy.
Podwójny rekord zgłoszeń do European Rover Challenge 2018
data dodania: 2018-04-19 10:16
Do udziału w czwartej edycji międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich ERC zarejestrowało się 65 zespołów z aż 20 krajów świata, co stawia European Rover Challenge na pierwszym miejscu wśród innych tego typu konkursów na świecie. Organizatorzy otrzymali dokumentację konkursową m.in. od zespołów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Polski, Norwegii i Meksyku. Finał zawodów odbędzie się w dniach 14-16 września 2018 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Patronat nad wydarzeniem objęła już m.in. Europejska Agencja Kosmiczna.
Nie przegap majowych Konferencji Technicznych dla przemysłu
data dodania: 2018-04-17 10:21
"Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji" oraz "Niezawodność i Utrzymanie Ruchu" te dwie konferencje skierowane do przedstawicieli przemysłu godne są uwagi w majowym kalendarzu spotkań branżowych.
Bojkot robotów bojowych
data dodania: 2018-04-10 10:52
Zaczęło się od śmierci Stephena Hawkinga - jednego z największych przeciwników rozwijania robotów i sztucznej inteligencji, które miałyby służyć celom militarnym. W tym samym czasie południowokoreański uniwersytet utworzył w swoich strukturach komórkę, która ma się zajmować badaniem i rozwijaniem podobnych technologii. Krok ten spotkał się z szerokim sprzeciwem, czego wyrazem jest obecny bojkot owej uczelni.
Czy sztuczna inteligencja posiada zdrowy rozsądek? Nowy test ma to wykazać
data dodania: 2018-04-12 07:30
Wirtualni asystenci oraz chatboty stały się widokiem codziennym w cyfrowej przestrzeni. Służą nam pomocą, jednak wyłącznie w dość wąskiej przestrzeni, którą stworzyli programiści, a niżeli korzystać z większego i bardziej ogólnego zasobu wiedzy. Naukowcy z Allen Institute for AI (Ai2) stworzyli nowy test, który ma wykazać, na ile dana SI zdaje sobie sprawę z tego, jak działa świat ludzki.
strona 1 z 78