PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 1 z 85
 
Roboty chętniej udzielają finansowania niż ludzie
data dodania: 2020-06-15 13:00
Od początku roku banki zaostrzały kryteria przyznawania finansowania. Epidemia nie tylko nasiliła ten trend, ale i wydłużyła czas oczekiwania na decyzję. Coraz częściej wnioski o przyznanie finansowania rozpatrują automaty. Robią to nie tylko szybko - średni czas analizy sprawy zajmuje kilka sekund, ale i bezbłędnie. Mylą się tylko w 3% przypadków. Firmy z branży finansowej, które wcześniej zainwestowały w automatyczne systemy oceny ryzyka, podczas epidemii mogą działać normalnie i bez opóźnień.
Pandemia przyspiesza robotyzację polskich firm
data dodania: 2020-05-25 13:07
Firmy rozszerzają sposób korzystania z robotów w celu zwiększenia dystansu społecznego i zmniejszenia liczby pracowników, którzy muszą fizycznie przyjść do pracy. Roboty są również stosowane do wykonywania zadań, których pracownicy nie mogą realizować zdalnie.
Edukacja na poziomie kosmicznym. Naukowcy na ścieżkach szerzenia wiedzy
data dodania: 2020-05-19 14:19
Edukacja to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim nabywanie umiejętności jej rozumienia i wykorzystywania. To także przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie i przyjmowania różnych ról zawodowych i społecznych. Edukacja pomaga również przeciwdziałać zjawiskom nierówności społecznych i kulturowych. Środowisko naukowe, świadome roli kształcenia, zawsze starało się wspomagać edukację, a Centrum Badań Kosmicznych PAN działa w tym zakresie bardzo aktywnie.
Politechnika Śląska robotyzuje walkę z pandemią z udziałem APA Group i KUKA
data dodania: 2020-05-15 14:15
Pomysł na opracowanie i wdrożenie "autonomicznego systemu asystującego w szpitalach zakaźnych" narodził się w konsorcjum jednostek: Katedry Biomechatroniki Politechniki Śląskiej, a także firm APA Group i KUKA.
Dron - zabawka czy profesjonalne urządzenie inspekcyjne?
data dodania: 2020-05-14 13:47
Przemysł energetyczny, paliwowy, wodno-kanalizacyjny itp. - obszarów zastosowań dla dronów jest wiele, zwłaszcza podczas sprawdzania stanu technicznego obiektów zewnętrznych, jak np.: turbin wiatrowych, infrastruktury energetycznej, sieci ciepłowniczych, instalacji fotowoltaicznych, wież, silosów, zbiorników itp.
Polki podbijają kosmos
data dodania: 2020-05-13 14:09
W Polsce podbój kosmosu nadal kojarzony jest głównie z dokonaniami mężczyzn, choćby legendarnego generała Mirosława Hermaszewskiego. Tymczasem w mocno rozwijającym się przemyśle kosmicznym w naszym kraju pracuje coraz więcej kobiet. Szacuje się, że w tym tempie w ciągu kilku lat już co trzecia osoba zatrudniona w Polsce w dziedzinie space będzie płci żeńskiej, a technologie okołoziemskie nie będą już tak odległe, jak choćby dekadę temu.
Analityka oraz sztuczna inteligencja: kluczowy element niezawodnej i prostej w zarządzaniu infrastruktury IT
data dodania: 2020-05-12 13:28
O wyzwaniach dla działów IT w czasie pandemii i nowych rozwiązaniach z zakresu składowania danych rozmawiamy z Konradem Puchałą, Kierownikiem Działu Składowania i Ochrony Danych w firmie Advatech, jednym z dziesięciu największych integratorów oraz dostawców pamięci masowych, rozwiązań wirtualizacyjnych i rozwiązań bezpieczeństwa w Polsce.
Jak centra danych radzą sobie ze zwiększonym ruchem w Internecie?
data dodania: 2020-05-06 14:00
Od lat w branży centrów przetwarzania danych istnieje zjawisko tworzenia nadmiaru mocy produkcyjnej i jej niedostatecznego wykorzystania.
Przyszłość automatyki przemysłowej: Nowe możliwości i potencjał
data dodania: 2020-05-05 14:03
Automatyka przemysłowa znajduje się u progu nowej rewolucji, przechodząc przez gwałtowne zmiany technologiczne, adaptując nowe systemy i architektury sieciowe oraz zmierzając ku pełnej interoperacyjności urządzeń i systemów.
Usiądź i odpocznij. Robot cię obsłuży
data dodania: 2020-04-30 13:53
Sztuczna inteligencja wspomaga nas już w wielu sektorach - medycynie, logistyce, transporcie, biznesie, bankowości i energetyce. A to tylko niektóre z gałęzi, w których jest stosowana. Jak wynika z raportu "Monitoring trendów w innowacyjności" do 2025 r. liczba miejsc pracy fachowców od sztucznej inteligencji wzrośnie w Polsce o 200 tys.
Na Politechnice Krakowskiej powstał prototyp respiratora
data dodania: 2020-04-29 14:14
Sprzęt przeszedł już pierwsze testy, podczas których samodzielnie "oddychał". Istotną cechą respiratora jest układ nawilżania i podgrzewania powietrza.
Komunikacja kwantowa dla Europy. Nowa jakość, którą mogą współtworzyć polskie firmy i uczelnie
data dodania: 2020-04-28 14:59
Europejskie instytucje i państwa regionu przodujące we współpracy nad innowacjami przemysłowymi zgodnie upatrują w technologii komunikacji kwantowej zapowiedzi nowego etapu postępu i awansu rozwojowego tej części świata. Działające w Polsce jednostki naukowe oraz firmy uczestniczą na tym polu w aktywnym rozwijaniu rozwiązań i pomysłów, angażując się we współtworzenie infrastruktury komunikacji kwantowej (QCI) oraz otwieranie dróg jej doskonalenia w kolejnych latach. Jednym z przykładów takich działań jest projekt "Samostrojący Elektroniczny Kontroler Satelitarnego Generatora Splątania Kwantowego", realizowany w ramach programu "Szybka Ścieżka MŚP" NCBR przez firmę SYDERAL Polska z Gdańska.
strona 1 z 85