PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 80
 
Programiści ABB wśród zwycięzców największego stacjonarnego hackatonu na świecie
data dodania: 2019-01-07 13:19
Około 2500 programistów przez 24 godziny walczyło o rozwiązanie zadań w kilkunastu kategoriach konkursu HackYeah. Jedną z nich wygrał duet pracowników z ABB.
Wejdź do fabryki przyszłości - otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce
data dodania: 2018-10-31 14:31
18 października 2018 roku w Tychach otwarte zostanie pierwsze w Polsce laboratorium innowacji - Innovation Lab - firmy Omron. Dzięki w pełni zrobotyzowanym celom produkcyjnym i wsparciu specjalistów robotyków, producenci z różnych branż będą mieli możliwość zapoznania się z technologią firmy Omron. Innovation Lab ma za zadanie, możliwie wiernie, odtworzyć realia środowiska produkcyjnego i umożliwić opracowywanie i testowanie innowacyjnych aplikacji wspierających wizję inteligentnej i autonomicznej produkcji.
Industry 4.0 - praca nowych możliwości
data dodania: 2018-10-31 14:26
Wiedza, doświadczenie, dyspozycyjność do podróży, umiejętności komunikacyjne, entuzjazm oraz optymizm to jedne z cech, które powinien posiadać kandydat chcący pracować jako Industry 4.0 Inżynier. Czy jesteś gotowy podjąć to wyzwanie?
ABB i Nobel Media ogłaszają międzynarodowe partnerstwo - Wspólna inwestycja w rozwój idei i globalną inspirację Nagrody Nobla
data dodania: 2018-09-25 13:24
ABB i Nobel Media ogłosiły międzynarodowe partnerstwo, łączące dwie uznane organizacje zaangażowane w rozwijanie innowacji, edukacji i badań naukowych. Tym samym ABB stała się jednym z niewielu Międzynarodowych Partnerów Nagrody Nobla, dołączając do prestiżowej grupy innowatorów: 3M, Ericsson, Scania i Volvo Cars.
Universal Robots zaprezentował Application Builder - narzędzie ułatwiające przygotowanie konfiguracji i wdrożenia robota
data dodania: 2018-09-25 13:21
Obsługa maszyn, wkręcanie i pakowanie to trzy popularne aplikacje prezentowane aktualnie w Application Builder wraz z instrukcjami krok po kroku dotyczącymi oprzyrządowania, programowania, interfejsów maszyn i innych elementów.
Przemysł 4.0 bez tajemnic - warsztaty ifmnovation
data dodania: 2018-07-17 09:58
Niewiele jest spotkań branżowych, na których można praktycznie wykorzystać i przetestować zdobytą wiedzę. Takimi są właśnie cyklicznie organizowane warsztaty "ifm wiedza i doświadczenie".
Rozwiązania ABB zasilają najbardziej zielone w Europie centrum przetwarzania danych
data dodania: 2018-07-17 09:39
Dzięki technologii ABB centrum przetwarzania danych w kopalni Lefdal zamierza być największym takim obiektem w Europie, przy jednocześnie najmniejszym wpływie na środowisko.
Nowe Motywacje i Astor łączą siły dla Inżyniera 4.0
data dodania: 2018-06-27 10:06
Obecnie dużo mówi się o największych wyzwaniach, jakie stoją przed ludźmi wobec Przemysłu 4.0. Jak zauważył Klaus Schwab (Word Economic Forum): Stoimy u progu technologicznej rewolucji, która gruntownie zmienia sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i współistniejemy. W swojej skali, zakresie i kompleksowości ta transformacja będzie czymś, czego ludzkość dotychczas nie doświadczyła. Jak pokazują badania firmy ASTOR, skala transformacji stawia przed inżynierami nowe wyzwania, wśród których kluczowa jest umiejętność wielopłaszczyznowej współpracy. Wychodząc naprzeciw potrzebom, ASTOR i Nowe Motywacje stworzyły Program Rozwoju Kompetencji Inżyniera 4.0.
IoT i Big Data w nowoczesnej automatyce: relacja z konferencji
data dodania: 2018-06-22 11:17
To była ostatnia przed przerwą wakacyjną Konferencja Techniczna Axon Media. 14 czerwca w Lublinie spotkali się specjaliści odpowiedzialni za innowacje i automatyzację procesów przemysłowych. Które z prezentowanych na wydarzeniu rozwiązań doprowadzi do transformacji biznesów? O tym przekonają się sami uczestnicy, wdrażając je we własnych firmach.
Bezpłatne warsztaty dla automatyków - trwają zapisy
data dodania: 2018-06-08 09:36
Nic nie działa skuteczniej niż praktyczne rozwiązania. Już 14 czerwca w Lublinie specjaliści odpowiedzialni za automatyzację produkcji będą mieli szansę wziąć udział w bezpłatnych warsztatach dedykowanych optymalizacji procesów środowiska produkcyjnego. Poprowadzą je specjaliści z firmy OMRON oraz B&R Automatyka Przemysłowa.
Innowacje napędem dla UR - wnioski z konferencji w Poznaniu
data dodania: 2018-06-04 09:28
"Jakość czy jakoś?" - tym pytaniem w kontekście opłacalności rozwiązań w przemyśle rozpoczęła się jedna z prelekcji podczas Konferencji Technicznej "Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych". Trzecia konferencja firmy Axon Media w Wielkopolsce, która odbyła się 24 maja w Luboniu, okazała się kolejną rekordową w bogatym dorobku organizatora.
Mistrzostwa Polski w lutowaniu 2018
data dodania: 2018-06-04 09:15
III Edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, która odbyła się w dniach 18-19.04.2018 wyłoniła nowych Mistrzów. Michał Czerwiec z firmy Bornico, będzie reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Europy w lutowaniu które odbędą się w 2019 w trakcie targów Productronica. Kto jeszcze pojedzie do Monachium? To okaże się podczas IV edycji Renex Soldering Championship.
strona 2 z 80