PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 82
 
Sztuczna inteligencja w biznesie - dobry pomysł, słaba realizacja
data dodania: 2019-07-18 08:12
Każda organizacja, która nie chce pozostać w tyle, inwestuje dziś w sztuczną inteligencję, jednak mało która robi to w przemyślany sposób - informuje IDC. Lipcowe badania przeprowadzone na grupie niemal 2500 organizacji wskazują, że zaledwie 1 na 4 firmy, które już stosują rozwiązania sztucznej inteligencji, posiada opracowaną strategię SI dla całego przedsiębiorstwa. Jednocześnie połowa badanych organizacji postrzega wdrożenie tej technologii jako priorytet.
Komunikacja kwantowa przyczyni się do powstania internetu nowej generacji
data dodania: 2019-07-17 08:16
Powstają pierwsze systemy komunikacji kwantowej, które posłużą do skonstruowania komputerów nowej generacji. Europa może się stać liderem w tej dziedzinie.
50. rocznica lądowania na Księżycu. Słynny pomnik zamieni się w rakietę Saturn V
data dodania: 2019-07-15 08:11
Rakieta Saturn V, która zabrała Neila Armstronga, Buzza Aldrina i Michaela Collinsa w podróż na Księżyc, zostanie wyświetlona na słynnym pomniku Waszyngtona
Na AGH powstał pierwszy studencki samolot solarny
data dodania: 2019-07-12 08:01
10 lipca 2019 r. odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego zbudowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Bezzałogowa konstrukcja zasilana wyłącznie energią słoneczną została zaprezentowana na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. To pierwszy tego typu studencki projekt w Polsce.
Programiści awansują błyskawicznie
data dodania: 2019-07-11 08:28
Programista, który zaczynał karierę w latach 90, potrzebował aż 11 lat na zdobycie tytułu seniora. Dziś ten czas skrócił się dwukrotnie. Rekordzistom awans zajmuje nawet kilkanaście miesięcy.
CERN poszukuje cząstek ciemnej energii pochodzących ze Słońca
data dodania: 2019-07-08 08:14
Jedną z największych tajemnic Wszechświata jest to, że jego ekspansja wydaje się przyspieszać. Fizycy przypisują to dziwnej sile zwanej ciemną energią, ale to, jak dokładnie działa, opiera się w dużej mierze na teoriach. Fizycy z CERN szukają tych cząstek pochodzących ze Słońca.
Niezbędne szybkie ładowanie
data dodania: 2019-07-05 08:14
Szybkie ładowarki Wprawdzie ciężko dziś mówić o boomie na samochody elektryczne (EV), ale patrząc na zachodzące zmiany w branży motoryzacyjnej chyba coraz mniej osób wątpi, że ta najbliższa przyszłość będzie należeć właśnie do pojazdów napędzanych energią elektryczną. Aby tak się już teraz stało, niezbędne jest przełamanie kilku jeszcze barier. Jedną z nich jest zapewnienie odpowiedniej infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Zwłaszcza tzw. szybkimi ładowarkami.
Od października rusza nowy kierunek studiów: cyberbezpieczeństwo
data dodania: 2019-07-02 08:13
W nowym roku akademickim na Politechnice Warszawskiej ruszają studia inżynierskie (I stopnia) na kierunku cyberbezpieczeństwo. Ich program został we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicka Siecią Komputerową (NASK). To ostatnie dni rekrutacji.
Jak transformacja cyfrowa wspiera partnerską współpracę?
data dodania: 2019-06-28 08:07
Transformacja cyfrowa ma wiele definicji, zasadniczo odnosi się jednak do wykorzystania technologii w procesach biznesowych z myślą o wsparciu firmy w osiągnięciu jej celów biznesowych. Może mieć różne formy, jak choćby usprawnienie działalności operacyjnej, poprawę komunikacji wewnętrznej czy uzyskanie lepszego wglądu w zachowania i preferencje klientów. Wszystkie te działania opierają się na danych, które muszą być zawsze dostępne, ponieważ pozwalają pracownikom maksymalnie wykorzystać narzędzia cyfrowe.
Praca 4.0: w oderwaniu od czasu i przestrzeni
data dodania: 2019-06-27 08:08
Praca zdalna Postępująca cyfryzacja daje możliwość wdrożenia bardziej elastycznych modeli zatrudnienia. Najczęściej pierwszym krokiem ku temu jest wprowadzenie nienormowanych godzin pracy, zaś kolejnym - tzw. praca zdalna wykonywana poza biurem. Efekt jest najczęściej pozytywny, gdyż model ten sprzyja większej produktywności. Jak jednak zapatrują się na to sami pracodawcy?
Jak sieć 5G wpłynie na rozwój autonomicznych samochodów?
data dodania: 2019-06-26 08:16
Według szacunków firmy Gartner do 2020 roku na drogach poruszać się będzie około 250 mln połączonych z siecią pojazdów - może nie całkowicie samosterujące, ale wyposażone w łącza bezprzewodowe obsługujące część procesów zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów, inforozrywkę i aplikacje zwiększające bezpieczeństwo ruchu.
Technologia dla człowieka, a nie człowiek dla technologii
data dodania: 2019-06-24 08:11
Technologia przenika każdy aspekt naszego życia. Niektóre usługi w całości opierają się na zasobach cyfrowych. Człowiek musi nauczyć się współpracy z maszyną oraz adaptacji do ciągłych i wszechobecnych zmian. Efektywne i odpowiedzialne wykorzystanie technologii wymaga określonych kompetencji i predyspozycji u osób na stanowiskach decyzyjnych, ale również zmian w strukturze społeczeństwa. Analityka pozwala zapanować nad danymi, które stanowią najważniejszy surowiec cyfrowego świata i napędzają rozwój biznesu.
strona 2 z 82