PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 85
 
Szybka Ścieżka NCBR: kolejna tura naboru projektów. Bez ograniczeń tematycznych
data dodania: 2020-04-21 14:27
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oferuje poszerzoną pulę budżetu (o wartości 1,7 miliarda złotych), z której mogą skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa oraz współdziałające z nimi jednostki naukowe, poszukujące dofinansowania na realizację ambitnych i rozwojowych projektów technologicznych. Wskazane podmioty mogą się ubiegać w startującej właśnie kolejnej turze konkursu Szybka Ścieżka o wsparcie sięgające nawet do 80% wartości projektu - możliwość taka dotyczy szerokiego grona wnioskodawców, gdyż konkurs nie nakłada tutaj ograniczeń dotyczących przedmiotu specjalizacji.
Uspołecznić roboty! Zanim one zahamują postęp
data dodania: 2020-04-14 11:12
Obecny kryzys jeszcze wzmocni presję na dalszą automatyzację rozwiniętych gospodarek. Czy da się sprawić, żeby robotyzacja nie zamieniła naszego świata w jeden wielki kapitalistyczny obóz ciężkiej pracy?
Automatycy - zapraszamy na ASTOR Web Tour z zakresu Przemysłu 4.0 [7 webinarów]
data dodania: 2020-04-10 11:07
Spotkania automatyków z automatykami to najlepsza metoda wymiany doświadczeń. Dlatego od 9 lat ASTOR organizuje seminaria dla inżynierów z cyklu ASTOR Tour. Skąd nazwa Tour? Bo jeszcze do 2019 roku włącznie jeździliśmy po całej Polsce, robiąc łącznie jakieś 4000 km! W tym roku sytuacja się zmienia, ale dalej jesteśmy z Wami - tym razem online!
Koronawirus przyspieszy cyfryzację i automatyzację
data dodania: 2020-04-09 11:07
Koronawirus przyspieszy zmiany, które miały nadejść dopiero za kilka lat. Jak wynika z raportu firmy EY (dawniej Ernst & Young), COVID-19 podkręci tempo cyfryzacji i automatyzacji. Wyniki Global Capital Confidence Barometer nie pozostawiają złudzeń: co trzecia firma już teraz wie, że zdynamizuje proces cyfrowej transformacji. Dla 36% menadżerów z 45 krajów priorytetem będzie intensywna automatyzacja. Zdaniem autorów badania, szybsza digitalizacja to najlepsza tarcza antykryzysowa.
Robot zamiast policjantów. Sprawdza, czy mieszkańcy Tunisu przestrzegają zasad kwarantanny
data dodania: 2020-04-08 14:29
Tunezyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych wysłało na ulicę urządzenia do monitorowania przebiegu kwarantanny. Roboty wypytują o powód wyjścia z domu i sprawdzają dokumenty tożsamości.
WUM: tak działa inteligentny robot UVD do sterylizacji obszarów wysokiego ryzyka zakażenia
data dodania: 2020-04-06 10:35
3 kwietnia 2020 r. na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentowano inteligentnego robota UVD, który już wkrótce trafi do pierwszego szpitala w Polsce - Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM przy ul. Banacha 1a w Warszawie. Jego głównym zadaniem będzie wyręczenie ludzi w sterylizacji obszarów wysokiego ryzyka zakażenia i zredukowanie rozprzestrzeniania się wirusa.
Roboty mogą nam pomóc w walce z przyszłymi pandemiami. Oto, jakiej pomocy eksperci życzyliby sobie już teraz.
data dodania: 2020-03-31 11:36
Chociaż wiele osób na całym świecie ćwiczy dystans społeczny podczas pandemii koronawirusa, osoby na linii frontu walczące z wirusem nie mogą zostać w domu. Eksperci zgadzają się, że roboty mogą przejąć "nudne, brudne i niebezpieczne" zadania, obecnie są wykonywane przez ludzi.
III Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej za nami
data dodania: 2020-02-19 08:31
12 lutego 2020 r w Zespole Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Skawinie odbył się III Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej pod patronatem Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Starosty Krakowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.
Docenić dokonania polskich naukowców. Nagroda pod patronatem fizyka-noblisty
data dodania: 2020-01-17 08:07
Młodzi i zaangażowani naukowcy, którzy posiadają określone dokonania w dziedzinach fizyki, astronomii lub pochodnych, znaleźli się w centrum zainteresowania nowego cyklicznego konkursu nominacji. Mowa o Nagrodzie im. Franka Wilczka, przyznawanej polskim badaczom z inicjatywy Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacji Kościuszkowskiej. Ruszyła już faza aplikacyjna, do której środowisko naukowe może zgłaszać swoich kandydatów - propozycje będą przyjmowane do 29 lutego 2020 roku. Na wyłonionego laureata czeka nagroda w kwocie 12 tys. USD.
Polacy z nagrodami RoboChallenge 2019 w Rumunii
data dodania: 2019-11-14 10:03
Robot Melson studentów Politechniki Warszawskiej i konstrukcje sekcji Sumomasters z Politechniki Białostockiej nagrodzono na międzynarodowych zawodach robotycznych RoboChallenge 2019 w Rumunii.
Cyberbezpieczeństwo jako wymóg dla bezpiecznej eksploatacji robotów korzystających z technologii IIoT
data dodania: 2019-11-13 08:16
W erze Przemysłu 4.0 oraz IIoT ważne jest, aby robot przemysłowy był zabezpieczony przed cyberatakami. Wszyscy pracownicy działów informatycznych (IT) i operacyjnych (OT) w zakładach przemysłowych są odpowiedzialni za zapewnienie tego cyberbezpieczeństwa.
Ponad 1,5 mln PLN na projekty studentów AGH
data dodania: 2019-10-30 08:09
Łazik marsjański, solarny samolot czy również napędzana energią słoneczną łódź - m.in. te projekty studentów AGH otrzymają wsparcie w ramach ministerialnego projektu "Najlepsi z najlepszych!"
strona 2 z 85