PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 85
 
Jak centra danych radzą sobie ze zwiększonym ruchem w Internecie?
data dodania: 2020-05-06 14:00
Od lat w branży centrów przetwarzania danych istnieje zjawisko tworzenia nadmiaru mocy produkcyjnej i jej niedostatecznego wykorzystania.
Przyszłość automatyki przemysłowej: Nowe możliwości i potencjał
data dodania: 2020-05-05 14:03
Automatyka przemysłowa znajduje się u progu nowej rewolucji, przechodząc przez gwałtowne zmiany technologiczne, adaptując nowe systemy i architektury sieciowe oraz zmierzając ku pełnej interoperacyjności urządzeń i systemów.
Na Politechnice Krakowskiej powstał prototyp respiratora
data dodania: 2020-04-29 14:14
Sprzęt przeszedł już pierwsze testy, podczas których samodzielnie "oddychał". Istotną cechą respiratora jest układ nawilżania i podgrzewania powietrza.
Komunikacja kwantowa dla Europy. Nowa jakość, którą mogą współtworzyć polskie firmy i uczelnie
data dodania: 2020-04-28 14:59
Europejskie instytucje i państwa regionu przodujące we współpracy nad innowacjami przemysłowymi zgodnie upatrują w technologii komunikacji kwantowej zapowiedzi nowego etapu postępu i awansu rozwojowego tej części świata. Działające w Polsce jednostki naukowe oraz firmy uczestniczą na tym polu w aktywnym rozwijaniu rozwiązań i pomysłów, angażując się we współtworzenie infrastruktury komunikacji kwantowej (QCI) oraz otwieranie dróg jej doskonalenia w kolejnych latach. Jednym z przykładów takich działań jest projekt "Samostrojący Elektroniczny Kontroler Satelitarnego Generatora Splątania Kwantowego", realizowany w ramach programu "Szybka Ścieżka MŚP" NCBR przez firmę SYDERAL Polska z Gdańska.
Szybka Ścieżka NCBR: kolejna tura naboru projektów. Bez ograniczeń tematycznych
data dodania: 2020-04-21 14:27
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oferuje poszerzoną pulę budżetu (o wartości 1,7 miliarda złotych), z której mogą skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa oraz współdziałające z nimi jednostki naukowe, poszukujące dofinansowania na realizację ambitnych i rozwojowych projektów technologicznych. Wskazane podmioty mogą się ubiegać w startującej właśnie kolejnej turze konkursu Szybka Ścieżka o wsparcie sięgające nawet do 80% wartości projektu - możliwość taka dotyczy szerokiego grona wnioskodawców, gdyż konkurs nie nakłada tutaj ograniczeń dotyczących przedmiotu specjalizacji.
Uspołecznić roboty! Zanim one zahamują postęp
data dodania: 2020-04-14 11:12
Obecny kryzys jeszcze wzmocni presję na dalszą automatyzację rozwiniętych gospodarek. Czy da się sprawić, żeby robotyzacja nie zamieniła naszego świata w jeden wielki kapitalistyczny obóz ciężkiej pracy?
Automatycy - zapraszamy na ASTOR Web Tour z zakresu Przemysłu 4.0 [7 webinarów]
data dodania: 2020-04-10 11:07
Spotkania automatyków z automatykami to najlepsza metoda wymiany doświadczeń. Dlatego od 9 lat ASTOR organizuje seminaria dla inżynierów z cyklu ASTOR Tour. Skąd nazwa Tour? Bo jeszcze do 2019 roku włącznie jeździliśmy po całej Polsce, robiąc łącznie jakieś 4000 km! W tym roku sytuacja się zmienia, ale dalej jesteśmy z Wami - tym razem online!
Koronawirus przyspieszy cyfryzację i automatyzację
data dodania: 2020-04-09 11:07
Koronawirus przyspieszy zmiany, które miały nadejść dopiero za kilka lat. Jak wynika z raportu firmy EY (dawniej Ernst & Young), COVID-19 podkręci tempo cyfryzacji i automatyzacji. Wyniki Global Capital Confidence Barometer nie pozostawiają złudzeń: co trzecia firma już teraz wie, że zdynamizuje proces cyfrowej transformacji. Dla 36% menadżerów z 45 krajów priorytetem będzie intensywna automatyzacja. Zdaniem autorów badania, szybsza digitalizacja to najlepsza tarcza antykryzysowa.
WUM: tak działa inteligentny robot UVD do sterylizacji obszarów wysokiego ryzyka zakażenia
data dodania: 2020-04-06 10:35
3 kwietnia 2020 r. na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentowano inteligentnego robota UVD, który już wkrótce trafi do pierwszego szpitala w Polsce - Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM przy ul. Banacha 1a w Warszawie. Jego głównym zadaniem będzie wyręczenie ludzi w sterylizacji obszarów wysokiego ryzyka zakażenia i zredukowanie rozprzestrzeniania się wirusa.
Roboty mogą nam pomóc w walce z przyszłymi pandemiami. Oto, jakiej pomocy eksperci życzyliby sobie już teraz.
data dodania: 2020-03-31 11:36
Chociaż wiele osób na całym świecie ćwiczy dystans społeczny podczas pandemii koronawirusa, osoby na linii frontu walczące z wirusem nie mogą zostać w domu. Eksperci zgadzają się, że roboty mogą przejąć "nudne, brudne i niebezpieczne" zadania, obecnie są wykonywane przez ludzi.
III Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej za nami
data dodania: 2020-02-19 08:31
12 lutego 2020 r w Zespole Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Skawinie odbył się III Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej pod patronatem Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Starosty Krakowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.
Docenić dokonania polskich naukowców. Nagroda pod patronatem fizyka-noblisty
data dodania: 2020-01-17 08:07
Młodzi i zaangażowani naukowcy, którzy posiadają określone dokonania w dziedzinach fizyki, astronomii lub pochodnych, znaleźli się w centrum zainteresowania nowego cyklicznego konkursu nominacji. Mowa o Nagrodzie im. Franka Wilczka, przyznawanej polskim badaczom z inicjatywy Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacji Kościuszkowskiej. Ruszyła już faza aplikacyjna, do której środowisko naukowe może zgłaszać swoich kandydatów - propozycje będą przyjmowane do 29 lutego 2020 roku. Na wyłonionego laureata czeka nagroda w kwocie 12 tys. USD.
strona 2 z 85