PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 84
 
Nowe technologie wymykają się polskiemu prawu
data dodania: 2019-09-02 10:11
Firmy z branży startupowej sięgają po technologie, których wykorzystanie często nie zostało uwzględnione w zapisach prawnych. Tak funkcjonuje np. polski rynek kryptowalutowy, blockchainowy czy branża wynajmu małych pojazdów elektrycznych. Ustawodawca nie nadąża za dynamicznym rozwojem nowych technologii, co z jednej strony może być szansą dla przedsiębiorców działających w innowacyjnej branży, a z drugiej naraża ich na ryzyko związane z działalnością na nieuregulowanym rynku.
Jak modernizować magazyny, by sprostać wyzwaniom?
data dodania: 2019-08-30 08:03
Od kilku lat obserwujemy zmianę preferencji konsumentów w zakresie wielkości sklepów, w których dokonują zakupów oraz ich lokalizacji względem miejsca zamieszkania, jak również rosnącą popularność zakupów przez Internet. Zdarza się, że czynniki te hamują inwestycje u części wielkoformatowych sieci handlowych. Dlaczego?
Jak projektuje się najnowsze szafy teleinformatyczne?
data dodania: 2019-08-27 08:43
Serwerownie to serce centrum danych. W 2017 roku dostarczono ok. 7,1 miliona rozwiązań serwerowych typu rack. Prognozy przewidują, że w 2022 roku liczba szaf tego typu wzrośnie nawet do 10,55 miliona. Jak będzie wzrastać ich popularność? Jakie są nowe rozwiązania?
Cztery trendy, które mogą przyspieszyć elektorewolucję
data dodania: 2019-08-26 08:12
Elektrorewolucję może przyśpieszyć kilka czynników: niskie koszty baterii, długa żywotność takiego auta, samochód pełniący funkcje usługowe i szersze zastosowanie elektromobilności.
W Polsce powstaje symulator uczenia autonomicznych samochodów
data dodania: 2019-08-23 08:02
Wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają inteligentne auta, nie jest wyłącznie zasługą programistów odpowiedzialnych za stworzenie systemów rozpoznawania i analizy obrazu. Równie istotną rolę w procesie tworzenia oprogramowania dla pojazdów tego typu pełnią algorytmy uczenia maszynowego.
Polskie urządzenia częścią europejskich satelitów meteorologicznych nowej generacji
data dodania: 2019-08-21 08:08
Polskie urządzenia są częścią europejskich satelitów meteorologicznych nowej generacji w ramach programu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). W połowie sierpnia przekazano ostatnie z ośmiu urządzeń zakontraktowanych dla programu MetOp-SG.
LG Display otworzy kolejną linię produkcyjną OLED
data dodania: 2019-08-09 08:17
LG Display zainwestuje dodatkowe 2,5 mld USD w najnowszą linię produkcyjną OLED Gen 10.5 (2,940mm X 3,370mm) w Paju w Korei. LG Display podkreśla, że umocni to jego pozycję w branży OLED.
Polskie uczelnie uruchamiają kształcenie w zakresie technologii dronowych
data dodania: 2019-08-08 09:03
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu planuje utworzyć Centrum Dronów - pierwsze takie centrum na polskiej uczelni. Uczelnia wykorzysta doświadczenia uniwersytetów amerykańskich, które podobne centra prowadzą od niemal 10 lat. Z kolei Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy od roku kształci studentów w zakresie dwóch specjalności: konstrukcja dronów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej oraz programowanie dronów na Wydziale Telekomunikacji Informatyki i Elektrotechniki.
ITS: automatyzacja transportu poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego
data dodania: 2019-08-07 08:07
ITS wraz z resortem infrastruktury i Politechniką Warszawską tworzy m.in. wytyczne dot. zasad budowy infrastruktury pod kątem pojazdów autonomicznych.
Zwiększy się tempo automatyzacji społeczeństwa
data dodania: 2019-08-05 08:09
Nowa era cyfryzacji społeczeństwa zmienia funkcjonowanie społeczeństwa na bardziej zautomatyzowane. Upowszechnienie się sieci 5G, a co za tym idzie - pojawienie się rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0, internetu rzeczy i sztucznej inteligencji, wpłynie na nasze życie.
Po innowacyjność trzeba sięgnąć
data dodania: 2019-08-01 07:59
Innowacyjność nie jest dzisiaj dla firmy wyborem, ale koniecznością, aby utrzymać się na konkurencyjnym rynku. Innowacyjna firma to niekoniecznie ta, która inwestuje najwięcej w działy badań i rozwoju czy wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie. Innowacyjność to sposób myślenia i działania, których podstawą jest otwartość na różnorodność, elastyczność i zwinność. Kultura innowacyjności może rozkwitać tam, gdzie panują warunki sprzyjające takim właśnie postawom. Great Culture to Innovate przeprowadziła ogólnopolskie badanie na reprezentatywnej próbie osób pracujących, aby dowiedzieć się, jak postrzegana jest innowacyjność firm działających w Polsce oraz jakie stoją przed nimi wyzwania
Tekstylna ładowarka powstaje na PŁ
data dodania: 2019-07-31 08:09
Na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej powstała technologia pozwalająca zasilać mobilne urządzenia elektroniczne za pomocą tekstylnej ładowarki. Wynalazek może zastąpić obecne na rynku ciężkie, często o dużych rozmiarach powerbanki, które często zawierają substancje toksyczne.
strona 2 z 84