PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 83
 
Polskie urządzenia częścią europejskich satelitów meteorologicznych nowej generacji
data dodania: 2019-08-21 08:08
Polskie urządzenia są częścią europejskich satelitów meteorologicznych nowej generacji w ramach programu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). W połowie sierpnia przekazano ostatnie z ośmiu urządzeń zakontraktowanych dla programu MetOp-SG.
LG Display otworzy kolejną linię produkcyjną OLED
data dodania: 2019-08-09 08:17
LG Display zainwestuje dodatkowe 2,5 mld USD w najnowszą linię produkcyjną OLED Gen 10.5 (2,940mm X 3,370mm) w Paju w Korei. LG Display podkreśla, że umocni to jego pozycję w branży OLED.
Polskie uczelnie uruchamiają kształcenie w zakresie technologii dronowych
data dodania: 2019-08-08 09:03
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu planuje utworzyć Centrum Dronów - pierwsze takie centrum na polskiej uczelni. Uczelnia wykorzysta doświadczenia uniwersytetów amerykańskich, które podobne centra prowadzą od niemal 10 lat. Z kolei Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy od roku kształci studentów w zakresie dwóch specjalności: konstrukcja dronów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej oraz programowanie dronów na Wydziale Telekomunikacji Informatyki i Elektrotechniki.
ITS: automatyzacja transportu poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego
data dodania: 2019-08-07 08:07
ITS wraz z resortem infrastruktury i Politechniką Warszawską tworzy m.in. wytyczne dot. zasad budowy infrastruktury pod kątem pojazdów autonomicznych.
Zwiększy się tempo automatyzacji społeczeństwa
data dodania: 2019-08-05 08:09
Nowa era cyfryzacji społeczeństwa zmienia funkcjonowanie społeczeństwa na bardziej zautomatyzowane. Upowszechnienie się sieci 5G, a co za tym idzie - pojawienie się rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0, internetu rzeczy i sztucznej inteligencji, wpłynie na nasze życie.
Po innowacyjność trzeba sięgnąć
data dodania: 2019-08-01 07:59
Innowacyjność nie jest dzisiaj dla firmy wyborem, ale koniecznością, aby utrzymać się na konkurencyjnym rynku. Innowacyjna firma to niekoniecznie ta, która inwestuje najwięcej w działy badań i rozwoju czy wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie. Innowacyjność to sposób myślenia i działania, których podstawą jest otwartość na różnorodność, elastyczność i zwinność. Kultura innowacyjności może rozkwitać tam, gdzie panują warunki sprzyjające takim właśnie postawom. Great Culture to Innovate przeprowadziła ogólnopolskie badanie na reprezentatywnej próbie osób pracujących, aby dowiedzieć się, jak postrzegana jest innowacyjność firm działających w Polsce oraz jakie stoją przed nimi wyzwania
Tekstylna ładowarka powstaje na PŁ
data dodania: 2019-07-31 08:09
Na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej powstała technologia pozwalająca zasilać mobilne urządzenia elektroniczne za pomocą tekstylnej ładowarki. Wynalazek może zastąpić obecne na rynku ciężkie, często o dużych rozmiarach powerbanki, które często zawierają substancje toksyczne.
Na UAM powstanie Centrum Dronów
data dodania: 2019-07-30 08:05
Centrum Dronów planuje stworzyć Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Będzie to pierwsze takie centrum na polskiej uczelni. Na początek, w ramach pozyskanego grantu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kupi kilka najwyższej jakości dronów.
Robot pomoże w szpitalnym laboratorium
data dodania: 2019-07-26 08:10
Firma ABB, która ma otworzyć swoje centrum technologii dla opieki zdrowotnej przy kampusie Texas Medical Center (TMC) w Houston, zapowiedziała wprowadzenie robotów współpracujących do laboratoriów medycznych.
Elektryczny bolid z AGH będzie ścigał się z najlepszymi w Europie
data dodania: 2019-07-24 08:20
Zespół AGH Racing zbudował swój pierwszy bolid wyścigowy o napędzie elektrycznym. Studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej zaprezentowali pojazd 5 lipca 2018 r. w Klubie STUDIO. Możliwości najnowszej konstrukcji przetestują już w przyszłym tygodniu podczas międzynarodowych zawodów dla inżynierów z całego świata - Formuła Student w Holandii.
Elektronika, która korzysta z dobrodziejstw druku 3D
data dodania: 2019-07-23 08:09
Elementy o wysokich właściwościach przewodzących, złącza do samochodów elektrycznych, personalizowane obudowy oraz detale do urządzeń elektronicznych - to wszystko można już dziś wydrukować w 3D. Z technologii tej korzystają na co dzień nie tylko tacy giganci jak Panasonic, Whirlpool czy Electrolux, ale i polskie firmy, które w druku 3D znalazły sposób na rozwój i sukces w starciu z konkurencją.
Programista na wakacje
data dodania: 2019-07-19 08:12
Ogromne zapotrzebowanie na programistów powoduje wzrost zainteresowania outsourcingiem wysokiej klasy ekspertów, szczególnie w okresie wakacyjnym. "Ready to go agile teams", "remote teams" to nowe pojęcia w branży IT dotyczące wynajmowania całych zespołów do realizacji projektów. Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? O tym opowie Robert Strzelecki - prezes zarządu Grupy Kapitałowej TenderHut.
strona 2 z 83