PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 79
 
Bezpłatne warsztaty dla automatyków - trwają zapisy
data dodania: 2018-06-08 09:36
Nic nie działa skuteczniej niż praktyczne rozwiązania. Już 14 czerwca w Lublinie specjaliści odpowiedzialni za automatyzację produkcji będą mieli szansę wziąć udział w bezpłatnych warsztatach dedykowanych optymalizacji procesów środowiska produkcyjnego. Poprowadzą je specjaliści z firmy OMRON oraz B&R Automatyka Przemysłowa.
Innowacje napędem dla UR - wnioski z konferencji w Poznaniu
data dodania: 2018-06-04 09:28
"Jakość czy jakoś?" - tym pytaniem w kontekście opłacalności rozwiązań w przemyśle rozpoczęła się jedna z prelekcji podczas Konferencji Technicznej "Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych". Trzecia konferencja firmy Axon Media w Wielkopolsce, która odbyła się 24 maja w Luboniu, okazała się kolejną rekordową w bogatym dorobku organizatora.
Mistrzostwa Polski w lutowaniu 2018
data dodania: 2018-06-04 09:15
III Edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, która odbyła się w dniach 18-19.04.2018 wyłoniła nowych Mistrzów. Michał Czerwiec z firmy Bornico, będzie reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Europy w lutowaniu które odbędą się w 2019 w trakcie targów Productronica. Kto jeszcze pojedzie do Monachium? To okaże się podczas IV edycji Renex Soldering Championship.
Bałtyckie Bitwy Robotów 2018
data dodania: 2018-05-08 07:46
Jak co roku, w maju Gdańsk zaatakują roboty. Bałtyckie Bitwy Robotów to najnowszy turniej na robotycznej mapie Polski! Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Robotyków SKALP i Koło naukowe NKSA, które do tej pory niezależnie tworzyły Trójmiejski Turniej Robotów i Roboxy.
Podwójny rekord zgłoszeń do European Rover Challenge 2018
data dodania: 2018-04-19 10:16
Do udziału w czwartej edycji międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich ERC zarejestrowało się 65 zespołów z aż 20 krajów świata, co stawia European Rover Challenge na pierwszym miejscu wśród innych tego typu konkursów na świecie. Organizatorzy otrzymali dokumentację konkursową m.in. od zespołów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Polski, Norwegii i Meksyku. Finał zawodów odbędzie się w dniach 14-16 września 2018 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Patronat nad wydarzeniem objęła już m.in. Europejska Agencja Kosmiczna.
Nie przegap majowych Konferencji Technicznych dla przemysłu
data dodania: 2018-04-17 10:21
"Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji" oraz "Niezawodność i Utrzymanie Ruchu" te dwie konferencje skierowane do przedstawicieli przemysłu godne są uwagi w majowym kalendarzu spotkań branżowych.
Bojkot robotów bojowych
data dodania: 2018-04-10 10:52
Zaczęło się od śmierci Stephena Hawkinga - jednego z największych przeciwników rozwijania robotów i sztucznej inteligencji, które miałyby służyć celom militarnym. W tym samym czasie południowokoreański uniwersytet utworzył w swoich strukturach komórkę, która ma się zajmować badaniem i rozwijaniem podobnych technologii. Krok ten spotkał się z szerokim sprzeciwem, czego wyrazem jest obecny bojkot owej uczelni.
Czy sztuczna inteligencja posiada zdrowy rozsądek? Nowy test ma to wykazać
data dodania: 2018-04-12 07:30
Wirtualni asystenci oraz chatboty stały się widokiem codziennym w cyfrowej przestrzeni. Służą nam pomocą, jednak wyłącznie w dość wąskiej przestrzeni, którą stworzyli programiści, a niżeli korzystać z większego i bardziej ogólnego zasobu wiedzy. Naukowcy z Allen Institute for AI (Ai2) stworzyli nowy test, który ma wykazać, na ile dana SI zdaje sobie sprawę z tego, jak działa świat ludzki.
Bezpieczne zamknięcie środka czyszczącego urządzeniem zapewniającym bezpieczeństwo dzieciom dzięki zastosowaniu łożysk ślizgowych od igus
data dodania: 2018-04-05 07:19
Firma igus udziela wsparcia projektom studenckim typu "EMKindersicherung" w ramach inicjatywy "Wsparcie dla Młodych Inżynierów".
Trzecia Edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu już za miesiąc!
data dodania: 2018-03-14 16:01
Ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia rywalizacji firm, szkół i uczelni podczas Mistrzostw w lutowaniu. Tegoroczne Mistrzostwa Polski odbędą się we Włocławku w Browarze B i połączone będą z Konferencją "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki". Organizatorem obu wydarzeń jest RENEX.
Roboty do sortowania mogą usprawnić pracę magazynów
data dodania: 2018-02-26 10:14
Sortowanie przedmiotów nie zawsze należy do najbardziej wymagających zadań, ale z pewnością szybko staje się ono nużące. Podczas gdy wydaje się oczywistym, że takie zadanie jest wprost stworzone dla robotów, podnoszenie, rozpoznawanie i sortowanie jest w gruncie rzeczy dość wymagającym zadaniem, które nie łatwo jest przełożyć na maszynę. Z odpowiedzią na ten problem przyszła grupa naukowców z Princeton oraz MIT, którzy opracowali robota, który potrafi robić dokładnie to, co opisane powyżej. Dzięki niemu, magazyny przyszłości będą mogły działać sprawniej, a porządkowanie obszarów po klęskach lub wypadkach, stanie się prostsze.
Miał wytrzymać 90, a jeździ już 5000 dni - brawo Opportunity!
data dodania: 2018-02-26 10:13
W miniony weekend Opportunity, łazik NASA poprzedniej generacji, spędził swój 5000 dzień na Marsie. Podczas gdy samo to osiągnięcie jest imponujące, należy również pamiętać, że jego konstruktorzy przewidywali, że nie posłuży dłużej jak trzy miesiące.
strona 2 z 79