PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI EDUKACYJNE

strona 2 z 78
 
Intel i Ferrari stawiają na inteligentne drony
data dodania: 2018-01-18 11:41
Intel, światowy gigant produkcji półprzewodników, znany jest przede wszystkim z wyznaczania nowych standardów na rynku chipsetów oraz wszechobecnych naklejek na laptopach. Podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas, Intel ogłosił, że zamierza rozwijać się również na polu sztucznej inteligencji. W tym celu zawiązał on współpracę z teamem Ferrari, zamierzając wprowadzić do świata wyścigów swoje drony, które korzystając z sieci neuronowej, dostarczą niedostępnych uprzednio danych o wyścigach.
RMA: Czy robotyzacja przemysłu jest zagrożeniem dla pracy ludzi
data dodania: 2018-01-09 14:19
Polska od dawna zmierza ku zachodnim standardom w kwestii rozwoju technologicznego przemysłu. Wśród głównych trendów znajduje się niewątpliwie automatyzacja przemysłu i jego robotyzacja. Poznajmy zalety tego typu rozwiązań.
Technikum Mechatroniczne w Pniewach pod patronatem WObit
data dodania: 2018-01-09 14:02
5 stycznia 2018 roku w Pniewach miało miejsce podpisanie trójstronnej umowy patronackiej pomiędzy Gminą Pniewy, Zespołem Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach oraz firmą WObit, tworzące Technikum Mechatroniczne w Pniewach. Podpisanie umowy połączone zostało z uroczystym otwarciem pracowni mechatronicznej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt.
Ke Jie, Go i SI
data dodania: 2018-01-03 11:53
Ke Jie jest obecnym mistrzem świata gry w Go, po tym jak pokonał w zeszłym roku poprzedniego mistrza, Lee Sedola. Sedol jednak poniósł wcześniej inną porażką - sztuczna inteligencja opracowana przez DeepMind, oddział Google, w koncertowym stylu rozgromiła mistrza. Podobna przygoda spotkała Ke Jie, który również nie miał szczęścia w starciu z siecią neuronową. Po pojedynku stoczonym w maju zeszłego roku, miał powiedzieć, iż nie zamierza ponownie stawać do pojedynku z komputerem. Mistrz najwyraźniej ochłonął po porażce, ponieważ właśnie zmienił swoje zdanie...
Droidy na dyżurze
data dodania: 2018-01-03 11:29
Pomimo tego, iż pierwszy robot przemysłowy powstał w Stanach Zjednoczonych, ciężko byłoby nie uznać Japonii za kolebkę robotyzacji. Jako jeden z najbardziej zrobotyzowanych krajów na świecie, Kraj Kwitnącej Wiśni w dalszym ciągu wyznacza standardy w robotyce przemysłowej. W parze z tym idzie również robotyka usługowa, która w najbliższych latach ma szansę odmienić nasze codzienne życie. Już dziś życie pacjentów szpitala w japońskim mieście Nagoya może się zmienić dzięki robotom - tamtejszy szpital właśnie uzupełnił nocny personel o cztery roboty.
Sztuczna Inteligencja pokonuje kolejne bariery
data dodania: 2017-12-13 13:45
DeepMind to oddział Google, który skupia się na rozwijaniu SI - sztucznej inteligencji. Zasłynęli poprzez opracowanie AlphaGo - sieci neuronowej, która na tyle opanowała zaawansowaną grę planszową Go, iż bez problemu pokonała mistrza świata, a także kilku najwyższych rangą zawodników. To było jednak rok temu - dziś AlphaGo jest gotowe na podbój kolejnych dziedzin.
Czy masz ognia?
data dodania: 2017-12-13 13:28
Nadchodzące w przyszłym roku Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu zdają się pozostawać w tle eskalującego napięcia na Półwyspie Koreańskim. Widmo zbrojnego konfliktu jest jednak mniej prawdopodobne, niż widmo sportowej rywalizacji, której już niebawem oddadzą się sportowcy z całego świata. Korea Południowa postanowiła po raz kolejny podkreślić technokratyczny charakter swojego państwa, zaprzęgając humanoidalnego robota do zespołu odpowiedzialnego za niesienie ognia olimpijskiego.
XV Konferencja Roboty Medyczne
data dodania: 2017-12-05 11:18
Zapraszamy do udziału w XV Konferencji Roboty Medyczne, która 8 grudnia br. zgromadzi w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu naukowców, projektantów, konstruktorów i użytkowników związanych z robotyką medyczną. To doroczne, unikatowe spotkanie jest okazją do wymiany wiedzy, rezultatów i doświadczeń związanych z tą prężnie rozwijającą się dyscypliną.
WABCO Polska dzieli się wiedzą z inżynierami
data dodania: 2017-12-05 11:11
Autonomiczne pojazdy, zaawansowane technologie prototypowania takie jak np. druk 3D, czy też dynamiczny rozwój robotyki - to tylko niektóre innowacje, które nie pojawiłyby się na rynku bez zaangażowania zaawansowanej myśli inżynieryjnej. Na rewolucję technologiczną olbrzymi wpływ mają kwalifikacje i umiejętności inżynierów. W dziedzinie motoryzacji pionierem wielu przełomowych technologii dla pojazdów ciężarowych jest WABCO, które pełni także rolę inkubatora talentów wielu inżynierów.
Zautomatyzowane spawanie laserowe - Zyskaj więcej!
data dodania: 2017-11-20 13:29
Spawanie laserowe jest niewątpliwie rozwiązaniem z przyszłości, dostępnym w teraźniejszych aplikacjach. Obecnie technologia ta jest jedną z bardzo dynamicznie rozwijanych dziedzin przemysłu, jednak to dopiero początek długiej drogi.
Grzegorz Szymańczuk Mistrzem Europy w lutowaniu - Productronica 2017
data dodania: 2017-11-20 13:07
16 listopad 2017, to data, którą cała branża elektroniki i automatyki w Polsce zapamięta na zawsze. Grzegorz Szymańczuk z firmy G-tronixrework, mieszczącej się w Pruszczu Gdańskim, został Mistrzem Europy w lutowaniu, podczas mistrzostw odbywających się w trakcie targów Productronica 2017 w Monachium.
I Forum Cobotyki: Podsumowanie
data dodania: 2017-10-24 13:16
W siedzibie Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów w Warszawie w dniu 18 października (środa) zorganizowane zostało I Forum Cobotyki. Organizatorem była firma Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz firma Encon- Koester. Partnerami wspomagającymi forum byli: MIR, On Robot, Optoforce, PIAP, Universal Robots natomiast patronat honorowy całego forum objęło Ministerstwo Rozwoju.
strona 2 z 78