PATRONI ROBOTYKI:
 

KONSTRUKCJE

Predator - autonomiczny bezzałogowiec
Data: 2008-01-28 13:25
Poniżej projekt predatora. Jest on mniejszy od swojego pierwowzoru. Sama podstawa to niedrogi model firmy Nitro z silnikiem bezszczotkowym AXI 2208 ze zmodyfikowanym podwoziem Predator nie jest jednak zwykłym modelem latającym, ale w pełni funkcjonalnym autonomicznym pojazdem latającym. Jest to typowy UAV (bezzałogowiec).

Wyposażono go w aparat Pentax W30, ponieważ jest to jeden z mniejszych modeli. Zaprogramowany jest do robienia zdjęć w jednosekundowych odstępach czasu. Dzięki temu można zrobić wysokiej jakości mapę zbadanego obszaru.

Model sterowany jest przez UNAV Picopilot wyposażony w GPS. To czyni z niego pojazd w całości autonomiczny. Można zaprogramować w nim 20 lokacji, poprzez które ma wykonać lot. Po wykonaniu wszystkich powierzonych zadań wraca do punktu startu.

Oczywiście Picopilot nie ma możliwości lądowania i startowania, operuje jedynie w poziomie. Do tego służy dodatkowy mechanizm R/C pozwalający ręcznie kierować pierwszą i ostatnią fazą lotu. Przełączanie pomiędzy oboma modułami odbywa się poprzez przełącznik chowania podwozia podwozia (samo podwozie nie jest chowanie).

Źródło: http://diydrones.com/profiles/blog/show?id=705844%3ABlogPost%3A764