PATRONI ROBOTYKI:
 

KONSTRUKCJE

strona 2 z 2
 
IVS Kaboom
Źródło: (c)2006 by www.ivs.pl
data dodania: 2006-06-22 00:17
Autorami projektu IVS Kaboom są Radosław Matwiejczuk i Bartosz Waleska, absolwenci Technikum Elektrycznego w Opolu,a obecnie studenci Automatyki i Robotyki, wydziału elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Projekt realizowany jest przez autorów całkowicie prywatnie i nie jest związany ani z uczelnią, ani z inną firmą. Autorzy realizują projekt dla własnej satysfakcji wykorzystując swoje fundusze, posiadaną wiedzę i umiejętności. Projekt jest rozwojowy, ciągle pojawiają się nowe udoskonalenia.
ZEW 1
Źródło: Wasilewski
data dodania: 2006-06-12 12:49
Początkowo miał to być robot kroczący, ale po kilku nieudanych próbach szybko przekonałem się, że wykonanie takiej konstrukcji w warunkach domowych jest prawie niemożliwe i zrezygnowałem z tego zamiaru. Robot porusza się na platformie jeżdżącej napędzanej przez dwa silniczki samochodowe podłączone do zasilacza tyrystorowego z transformatorem. Na platformie znajduje się też akumulator
EROBOT
Źródło: http://www.lutecki.republika.pl/sumo.htm
data dodania: 2006-06-05 11:42
Ten mały robocik mobilny powstał na zawody sumo robotów odbywające się w Poznaniu w 2005 roku (zajął wtedy 3. miejsce). Jego budowa jest względnie prosta - z racji ograniczonej masy (3 kg) i rozmiarów (20 x 20 cm w podstawie) zawiera tylko to, co niezbędne.
Robot HMU-1
Źródło: mu9@tlen.pl
data dodania: 2006-06-01 23:01
Szkielet robota wykonany jest w większości z pustych profili aluminiowych. Są one lekkie i wytrzymałe a do tego można je łatwo obrabiać. W przedstawionym robocie część nóg i niektóre elementy korpusu wykonane są z rurek aluminiowych od starego łóżka polowego. Po dokładnym wyczyszczeniu drobnym papierem ściernym wyglądają całkiem nieźle.
Herbie
Źródło: kaytec
data dodania: 2006-05-25 11:58
Robot który zrobiłem w technologii BEAM podąża za światłem. Nazywany jest w Polsce Waldek Światłolub lub po angielsku Herbie.
AME v2.1 i Robal
Źródło: www.hawlas.republika.pl
data dodania: 2006-05-24 15:12
Robot z chwytakiem domowej konstrukcji. Myślę, że opis zainteresuje wiele osób bo jest to o tyle ciekawa konstrukcja, że każdy kto orientuje się nieco w temacie będzie w stanie sobie zbudować takiego robota. Jak każde urządzenie mechatroniczne składa się on z bloków mechaniki, elektroniki oraz oprogramowania, które po kolei w skrócie opiszę.
Grupa NRG
Źródło: http://www.nrgrobotics.gildia.pl
data dodania: 2006-05-21 14:15
Grupa NRG Robotics została formalnie założona 30 listopada 2004 roku, kiedy to na stronach Gildii Nauki Popularnej ukazało się pierwsze ogłoszenie zachęcające do wzięcia w nim udziału. Trzy osoby tj. Grzegorz Musiał, Maciej Kubica i Bogdan Misiewicz postanowiły w ramach swojej pracy naukowej i ciekawego spędzania wolnego czasu stworzyć własnego robota. Maszynę, która będzie potrafiła się poruszać o własnych siłach. Postanowiono zainteresować przedsięwzięciem osoby spoza Akademii Górniczo-Hutniczej, a nawet szeroko rozumianego kręgu naukowego.
strona 2 z 2