PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

2017-08-29 12:07

Reykjavík - dostawy w myk

Pewnie każdemu z Was zdarza się czasami zamówić jedzenie do biura. Wszak o pustym żołądku pracować ciężko, dlatego też tak istotne jest zjedzenie solidnego posiłku w czasie pracy - najlepiej dostarczonego na czas. Pracownicy jednej z dzielnic islandzkiego Reykjavíku mogą już cieszyć się nie tylko błyskawicznymi dostawami - ich posiłki spadają wprost z nieba.

Aby ułatwić życie islandzkich pracowników biurowych, firma Flytrex zawarła partnerstwo się z AHA i obecnie przy pomocy dronów dostarcza frykasy wygłodniałym białym kołnierzykom. Dzięki wybraniu drogi powietrznej czas dostawy skrócił się z 25 do 4 minut, za sprawą przelotu nad rzeką, która stanowi naturalną barierę w komunikacji lądowej.

Pomimo niewielkiego rozmiaru dostarczanych przesyłek, projekt już doczekał się godnej reprezentacji w mediach. Nie jest to wszak projekt, który pobił rekordy odległości, czy rozmiaru przesyłki. Jest to pierwszy projekt, który dostawy dronowe przenosi z niezaludnionych terenów lub przedmieść i przenosi je do stolicy kraju. Dzięki temu służy za dobry przykład tego, jak może wyglądać ruch dronowy w miejskich dżunglach już w niedalekiej przyszłości. Zachęcamy do zapoznania się z filmem przygotowanym przez Flytrex poniżej:


Źródło: engadget.com