PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

2020-05-18 14:14

DJI Matrice 300 to dron, który pozwoli nawet na 55 minut lotu

Firma DJI niebawem wprowadzi do swojej oferty nowy model drona przeznaczonego do profesjonalnych zastosowań - Matrice 300 będzie wyróżniać się długim czasem pracy na baterii, a także sporym zasięgiem.

DJI Matrice 300 to dron raczej niezbyt przyjazny dla klienta indywidualnego - jest on bowiem zdecydowanie większy i bardziej skomplikowany w obsłudze niż modele konsumenckie (np. DJI Mavic Mini), a na dodatek jest skoncentrowany na zbieraniu danych z perspektywy przestrzeni powietrznej.


Dron będzie dostępny w dwóch wariantach - edycja H20 otrzyma aparat o rozdzielczości 20 MP z 23-krotnym, hybrydowym zoomem optycznym, 12-megapikselową, dodatkową szerokokątną matrycę, a także laser potrafiący odmierzyć odległości w zasięgu od 3 do 1200 metrów. Wersja H20T zaoferuje nam natomiast dodatkowo kamerę termowizyjną, która zwiększy możliwości tego modelu. 


DJI Matrice 300 zostanie wyposażony w detektor elementów kolizyjnych, a także posiada tryb obsługi przez dwóch operatorów, co znacznie zwiększa zasięg tego sprzętu. Ten zresztą i tak został poprawiony, bowiem w porównaniu do modelu Matrice 200 czas pracy zwiększył się aż o 17 minut i wynosi w tym momencie 55 minut.


Premierowy dron DJI trafi do sprzedaży w drugiej połowie tego roku - nie znamy na razie jego ceny, ale można przewidywać, że nie będzie ona należeć do najniższych.

Źródło: komputerswiat.pl