PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

2018-06-12 11:26

Dronowanie synchronizowane w czasie

Drony to w ostatnich latach popularny i dynamicznie rozwijający się temat. Nic więc dziwnego, że kolejny raz wylądowały na okładce poczytnego czasopisma - tym razem amerykańskiego TIME. Pytanie tylko, czy drony są wyłącznie na okładce, czy może ją stanowią?

Najnowsze wydanie TIME skupia się na obszernym raporcie dotyczącym rozwijającego się rynku bezzałogowych statków lotniczych (UAV). Naturalnym w tej sytuacji, byłoby umieszczenie dronów na okładce. Redaktorzy poszli jednak o krok dalej i na okładce umieścił zdjęcie 958 dronów świecących na nocnym niebie, które układają się w... okładkę czasopisma TIME. Pogratulować wyobraźni.

Jako iż w świecie dronów prawdopodobieństwo, że pojedynczy dron spotka się z pojedynczym drzewem jest zaskakująco wysokie, programiści Intela musieli się naprawdę postarać, aby skoordynować ze sobą prawie 1000 jednostek jednocześnie, które stworzyły okładkę wysoką na 100 metrów. Żeby dodać całej sprawie smaku, zdjęcie wykonano również dronem, co stanowi precedens w 95. letniej historii TIME.

Zachęcamy do obejrzenia poniższych klipów, aby uzmysłowić sobie, na ile musimy przywyknąć do myśli, że przyszłość dronem stoi.Źródło: engadget.com / time.com