PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

2019-07-23 08:11

Nowy rekord prędkości Hyperloop w tunelu SpaceX

W czwartej odsłonie konkursu SpaceX Hyperloop Pod, który zrzesza zespoły studenckie z uczelni inżynieryjnych z całego świata, nie zabrakło niespodzianki, jakim był nowy rekord prędkości.

Po raz kolejni to obecni mistrzowie z Uniwersytetu Technicznego w Monachium (TUM) powrócili, aby odeprzeć swoich przeciwników, pobijając swój wcześniejszy rekord. Najpierw warto jednak wyjaśnić, że cały ten SpaceX Hyperloop Pod jest skutkiem wizji Elona Muska dla futurystycznego systemu transportowego. W pełni zrealizowany Hyperloop transportowałby ludzi i towary przez tunele przy prędkości zbliżonej do prędkości dźwięku, pakując je w specjalnie skonstruowane kapsuły.


Edycja konkursu w tym roku ponownie kładła nacisk na prędkości w tunelu testowym o długości 1600 metrów przy zachowaniu odpowiedniego bezpieczeństwa, a mianowicie zahamowania przy 30 metrach przed końcem.


W tej edycji wzięły udział czterdzieści dwa zespoły, ale to ulepszona wersja WARR Hyperloop z TUM ponownie pokazała swoją wyższość, osiągając 463 km/h, a więc o 6 km/h więcej w porównaniu do zeszłorocznej próby. Jednak do docelowej prędkości Hyperloop jest jeszcze bardzo daleko, bo do tych 463 km/h konstruktorzy muszą jeszcze dodać 737 km/h.

Źródło: whatnext