PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

2019-07-26 08:07

Microsoft inwestuje miliard dolarów w superinteligencję

Silna sztuczna inteligencja to kolejny etap w postępie technologicznym. Microsoft zamierza przeznaczyć miliard dolarów na tzw. AGI, Artificial General Intelligence laboratorium OpenAI założone m.in. przez Elona Muska.

Microsoft zainwestuje miliard dolarów w laboratorium OpenAI założone przez m.in. Elona Muska i Sama Altmana - podał w poniedziałek serwis CNBC. W ramach partnerstwa firmy będą pracować nad silną sztuczną inteligencją (AGI).


Firmy zapowiedziały, że wspólnie chcą opracować AGI (ang. artificial general intelligence), która będzie umiała sprostać bardziej złożonym wyzwaniom niż stosowana obecnie sztuczna inteligencja (AI) i rozwiązywać więcej "multidyscyplinarnych problemów".


Wizją OpenAI i Microsoftu jest silna sztuczna inteligencja współpracująca z ludźmi, aby pomóc w rozwiązywaniu obecnie trudnych problemów multidyscyplinarnych, w tym wyzwań globalnych, takich jak zmiany klimatu, bardziej spersonalizowana opieka zdrowotna i edukacja - zaznaczyły firmy we wspólnym komunikacie prasowym opublikowanym w poniedziałek.


Szansa na przełom


W ramach partnerstwa spółki opracują nowe technologie chmurowe Azure AI o dużych mocach obliczeniowych. Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft zostanie ponadto wyłącznym dostawcą usług chmurowych dla OpenAI i preferowanym partnerem komercyjnym laboratorium założonego przez Muska i Altmana. OpenAI oświadczyło, że zamiast budować własny produkt zdecydowało się na udzielenie licencji na niektóre ze swoich rozwiązań.


W komunikacie podkreślono, że firmy zdecydowały się na partnerstwo w oparciu o "wspólne zasady dotyczące etyki i zaufania". "Wierzymy, że opracowanie przynoszącej korzyści AGI będzie najważniejszym postępem technologicznym w historii ludzkości" - zaznaczyli przedstawiciele OpenAI.

Źródło: Businessinsider