PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

2020-05-07 14:07

Co ma do powiedzenia stosunkowo tani robot Unitree A1?

Jeśli naprawdę chcielibyście swojego własnego robotycznego psa, to jaka cena satysfakcjonowałaby Was do tego stopnia, że zapłacilibyście ją bez zastanowienia? Może tak będzie z modelem A1 od Unitree?

Firma Unitree zasłynęła rok temu swoim czworonożnym robotem Laikago, który kosztował całe 45000 dolarów, czyli sporo. W tej cenie radził sobie z przenoszeniem 9-kilogramowego ładunku, mógł poruszać się do trzech godzin na jednym ładowaniu i ważąc 22 kg, mógł rozpędzić się do nawet 1,4 metra na sekundę.


Tym razem jednak w grę wchodzi coś znacznie, znacznie tańszego, bo model Unitree A1 za prawie 10000$. Nie bez powodu porównałem go do modelu Laikago, bo to praktycznie jego okrojona wersja, która waży 12 kilogramów i stojąc, mierzy 500 x 300 x 400 milimetrów (długość, szerokość, wysokość).


Jego możliwości sprowadzają się do 2,5-godzinnej pracy na jednym ładowaniu, udźwigu do 5 kilogramów i znacznie większej, bo prędkości maksymalnej rzędu 3,3 m/s.


A1 postrzega swoje otoczenie za pomocą podwójnych kamer z wykrywaniem głębokości, przesyłających obraz HD na żywo z powrotem do operatora – może również działać autonomicznie, a na dodatek w trybie śledzenia osoby.


  


 

Źródło: WhatNext