PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

strona 1 z 2
 
Krok w kierunku fabryk przyszłości - 3 najważniejsze trendy przemysłowe
data dodania: 2020-06-04 08:29
Fabryki przyszłości są już dla wielu polskich przedsiębiorców na wyciągnięcie ręki. Jednak różne firmy charakteryzują się odmiennymi etapami dojrzałości technologicznej, a samo wdrażanie nowych rozwiązań to najczęściej proces. W związku z obecną sytuacją, m.in. zyskującą na popularności pracą zdalną, tempo digitalizacji może w najbliższym czasie jeszcze przyspieszyć. Wskazujemy, którymi trendami przemysłowymi warto zainteresować już dziś, aby być o krok bliżej stworzenia prawdziwej fabryki przyszłości.
Crew Dragon pisze historię. Udany załogowy start NASA i SpaceX
data dodania: 2020-06-01 08:17
Trzy dni później niż zakładano, ale z sukcesem. Na ten moment Stany Zjednoczone czekały całą długą dekadę - SpaceX natomiast pełne 18 lat, jakie upłynęło już od samego momentu założenia tej spółki. Zarówno firma Elona Muska, jak i NASA zapowiadają zgodnie początek renesansu załogowych lotów kosmicznych - tańszych, łatwiej dostępnych i co najważniejsze, również z użyciem prywatnych statków kosmicznych.
Rakieta Falcon z kapsułą Crew Dragon ma ponownie wystartować 30 maja. Może być to przełomowe wydarzenie w wyścigu kosmicznym
data dodania: 2020-05-29 11:04
Jeśli statek kosmiczny będzie latał w odległości 10 mil morskich od burzowych chmur, misja powinna zostać odwołana - tak wynika z przepisów NASA. To właśnie ze względu na bezpieczeństwo załogi start rakiety Falcon 9 i zamontowanej na niej kapsuły Crew Dragon został przełożony z 27 na 30 maja. - Ryzyko było zbyt duże, podjęliśmy dobrą decyzję - mówi Jim Bridenstine, administrator NASA.
SpaceX zabierze ludzi na orbitę. Historyczny lot już dziś
data dodania: 2020-05-27 11:48
Dziś planowany jest start rakiety Falcon 9 firmy SpaceX z kapsułą załogową Crew Dragon i dwoma astronautami na pokładzie. Będzie to wydarzenie przełomowe, które rozpocznie nową erę w podróżach w kosmos. Pierwszy raz w historii to firma prywatna wyniesie ludzi na orbitę. Będzie to także pierwszy od dziewięciu lat start rakiety z załogą z amerykańskiej ziemi.
Robot z lampami UV zdezynfekuje centrum handlowe
data dodania: 2020-05-22 13:51
Centrum handlowe w Singapurze testuje samobieżnego robota do dezynfekcji Sunburst UV, wyposażonego w lampy ultrafioletowe. Docelowo maszyna będzie autonomicznie dezynfekować powierzchnie i powietrze bakteriobójczym światłem - podała agencja Reutera.
Autonomiczne roboty będą dezynfekować fabryki oraz szpitale.
data dodania: 2020-05-21 14:10
W trakcie znoszenia ograniczeń pandemicznych przedsiębiorstwa powinny zadbać o zapewnienie wysokiego poziomu higieny w miejscu pracy, aby ograniczyć możliwość ponownego wybuchu pandemii. Pomóc mogą w tym inteligentne maszyny, które zautomatyzują proces dezynfekcji. Firma Noyen Robotics Care opracowała samojeżdżące urządzenie dezynfekujące oparte na mobilnym robocie MiR 200.
Sztuczna inteligencja Google
data dodania: 2020-05-20 14:14
Możliwości algorytmów maszynowego uczenia się, jeśli chodzi o diagnostykę medyczną, już dawno przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Niestety okazuje się, że sztuczna inteligencja Google nie radzi sobie aż tak doskonale w rzeczywistych, szpitalnych warunkach.
DJI Matrice 300 to dron, który pozwoli nawet na 55 minut lotu
data dodania: 2020-05-18 14:14
Firma DJI niebawem wprowadzi do swojej oferty nowy model drona przeznaczonego do profesjonalnych zastosowań - Matrice 300 będzie wyróżniać się długim czasem pracy na baterii, a także sporym zasięgiem.
Polski sektor kosmiczny aktywny w walce z koronawirusem
data dodania: 2020-05-15 14:18
Polskie firmy, naukowcy i zespoły inżynierów stają do działania na różnych frontach zwalczania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wykorzystują na tym polu nie tylko swoje kierunkowe przygotowanie i zaplecze techniczne, ale również zmysł badawczy oraz pomysłowość - poparte zróżnicowaną wiedzą ogólną i specjalistyczną.
Robot chodzi sobie po parku i pilnuje dystansów między ludźmi.
data dodania: 2020-05-11 13:11
Utrzymywanie bezpiecznych odległości między sobą jest teraz niezwykle istotne. Do roboty, polegającej na pilnowaniu przestrzegania tych zaleceń przez ludzi w przestrzeni publicznej, singapurskie władze postanowiły zatrudnić… roboty.
Co ma do powiedzenia stosunkowo tani robot Unitree A1?
data dodania: 2020-05-07 14:07
Jeśli naprawdę chcielibyście swojego własnego robotycznego psa, to jaka cena satysfakcjonowałaby Was do tego stopnia, że zapłacilibyście ją bez zastanowienia? Może tak będzie z modelem A1 od Unitree?
Poznaliśmy datę uruchomienia chińskiej stacji kosmicznej
data dodania: 2020-05-06 14:05
Jak wynika z zapowiedzi chińskich przedstawicieli, do 2022 roku kraj ten planuje ukończyć budowę stacji kosmicznej. W ciągu dwóch lat Chińczycy chcą wysłać 4 loty załogowe i 4 z zaopatrzeniem - wszystko po to aby dokończyć prace.
strona 1 z 2