PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

strona 1 z 2
 
Firma KUKA zaprezentowała innowacyjne rozwiązania na konferencji AUTOMOTIVE, organizowanej przez Siemens Sp. z o. o.
data dodania: 2018-09-25 13:05
IV edycja konferencji naukowo- technicznej AUTOMOTIVE zakończyła się sporym sukcesem. Branżowe forum dyskusyjne poświęcone zostało tematom adaptacji najnowszych rozwiązań, a także cyfryzacji i optymalizacji produkcji. Całość zagadnień idealnie wpasowuje się w tematykę Czwartej Rewolucji Przemysłowej, która jest domeną lidera zrobotyzowanych rozwiązań na świecie i w Polsce. Udział wzięli praktycy, reprezentujący przemysł samochodowy, jak również naukowcy z wiodących ośrodków, a także stowarzyszenia branżowe.
Magazyn Fortune umieszcza ABB w pierwszej dziesiątce firm na liście "Change the World"
data dodania: 2018-09-25 12:55
Dzięki wiodącej pozycji na świecie w dziedzinie rozwiązań do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych ABB została umieszczona przez magazyn Fortune na 8. miejscu w rankingu najlepszych firm, które "pomagają naszej planecie i rozwiązują problemy społeczne".
Roboty i obfity grow
data dodania: 2018-07-17 09:29
Wszystkie rośliny potrzebują światła do swojego wzrostu - jedne mniej (np. draceny, bluszcze, paprocie), a inne bardziej. Te drugie są dużo bardziej wymagające, jeśli chodzi o opiekę nad nimi, ponieważ gdy wyciągają swoje liście i gałęzie w kierunku źródła światła, rosną nierównomiernie. Dlatego cały czas trzeba dbać o ich poziom nasłonecznienia, a co za tym idzie, często obracać doniczkę w kierunku okna lub nawet zmieniać położenie rośliny w domu.
Robostrażnik dla ochroniarzy
data dodania: 2018-07-03 12:12
Roboty patrolujące dostępne obecnie na rynku, jak chociażby te oferowane przez firmę Knightscope, są pojazdami w pełni autonomicznymi, które w obliczu spotkania z niepożądanym osobnikiem, są osamotnione w tym starciu. Dzieje się tak, bowiem obecne rozwiązania skupiają się na identyfikacji wizualnej niechcianych osób i utrzymywaniu z nimi kontaktu wizualnego, do czasu przybycia ludzkiej ochrony. To podejście może się niebawem zmienić w efekcie partnerstwa, jakie zawiązały firmy Turing i Segway.
Myśleć jak robot, czy myśleć robotem?
data dodania: 2018-06-27 10:45
Naukowcy z MIT pracują nad robotem, którym można sterować przy pomocy ruchów dłoni oraz sygnałów mózgowych. Tym samym wyznaczają oni przełomowy moment, w którym to maszyna adaptuje się do człowieka, a nie odwrotnie, jak to miało miejsce dotychczas.
Dronem w chuliganów
data dodania: 2018-06-18 12:04
Wizja świata, w którym nieustannie znajdujemy się pod czujnym okiem kamer, już dawno wyszła ze sfery przypuszczeń i urzeczywistniła się, stopniowo zawężając naszą przestrzeń prywatną. Oczywiście na drugiej stronie szali stoi szeroko pojęte bezpieczeństwo publiczne, któremu systemy monitoringu mają przede wszystkim służyć. W imię tegoż bezpieczeństwa, naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge postanowili sprawdzić, jak wykorzystanie dronów i najnowszych algorytmów ułatwiłoby lokalizowanie agresywnych jednostek w tłumie.
Dronowanie synchronizowane w czasie
data dodania: 2018-06-12 11:26
Drony to w ostatnich latach popularny i dynamicznie rozwijający się temat. Nic więc dziwnego, że kolejny raz wylądowały na okładce poczytnego czasopisma - tym razem amerykańskiego TIME. Pytanie tylko, czy drony są wyłącznie na okładce, czy może ją stanowią?
Nauka przez naśladowanie
data dodania: 2018-06-04 12:32
Naukowcy pracujący dla giganta w branży IT, firmy NVIDIA, podali do opii publicznej, iż opracowali oni unikalny system deep learning, który pozwala robotom na uczenie się nowych zdolności, poprzez naśladowanie ludzkich ruchów. Nacisk kładziony jest na komunikację pomiędzy człowiekiem a robotem i to do stopnia, w którym robot może obserwować i naśladować ruchy człowieka.
Lotnicze Pogotowie Dronowe
data dodania: 2018-06-04 12:23
Misje ratunkowe, jak sama nazwa wskazuje, wiążą się z pewną dozą ryzyka. Wszak ludzi nie ratuje się z powszednich sytuacji, a udział ratowników stwarza prawdopodobieństwo, że wydłużą oni listę ofiar. Walkę z tym ryzykiem podjęła firma Tactical Robotics, która pracuje na dronem zdolnym do podejmowania poszkodowanych i transportowania ich poza strefę niebezpieczeństwa.
NASA inwestuje w zmiennokształtne roboty
data dodania: 2018-04-09 13:53
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że NASA jest jedną z instytucji, które z dużym entuzjazmem podchodzą do finansowania bardzo odważnych i czasami dość kosmicznych projektów. Nie mniej, najwyraźniej w agencji, dla której kosmos jest najwyższym celem, miejsce znajdzie się i dla koncepcji rodem z science fiction. Tym razem postawiono na Bioboty i zmiennokształtne roboty, które mają umożliwić eksplorację niezbadanych zakątków kosmosu.
Moc BMW w wyścigach dronów
data dodania: 2018-04-09 12:45
Drone Racing League to pierwsza oficjalna liga wyścigów dronowych w Stanach Zjednoczonych. Istnieje zaledwie od roku, lecz dzięki zainteresowaniu i wsparciu ze strony telewizji sportowej ESPN, szybko zaistniała w przestrzeni publicznej. Do wyścigów postanowiło wejść BMW i zaprowadzić w nich niemiecką jakość.
Spektakularny debiut dronów na usługach rosyjskiej poczty
data dodania: 2018-04-05 12:41
To miał być naprawdę wielki dzień w syberyjskim mieście Ulan-Ude, położonym nieopodal jeziora Bajkał. Firma Rudron/Expeditor 3M miała przeprowadzić test pierwszego drona, który miałby latać na usługach rosyjskiej poczty. Podobne wydarzenia cieszą się niezwykłą popularnością w każdym kraju, gdzie są przeprowadzane, więc mieszkańcy Ulan-Ude musieli poczuć się wyróżnieni. Zachęcamy do obejrzenia filmu poniżej, aby się przekonać, czy Rosja jest gotowa na dostawy dronowe.
strona 1 z 2