PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

strona 2 z 2
 
Nauka przez naśladowanie
data dodania: 2018-06-04 12:32
Naukowcy pracujący dla giganta w branży IT, firmy NVIDIA, podali do opii publicznej, iż opracowali oni unikalny system deep learning, który pozwala robotom na uczenie się nowych zdolności, poprzez naśladowanie ludzkich ruchów. Nacisk kładziony jest na komunikację pomiędzy człowiekiem a robotem i to do stopnia, w którym robot może obserwować i naśladować ruchy człowieka.
Lotnicze Pogotowie Dronowe
data dodania: 2018-06-04 12:23
Misje ratunkowe, jak sama nazwa wskazuje, wiążą się z pewną dozą ryzyka. Wszak ludzi nie ratuje się z powszednich sytuacji, a udział ratowników stwarza prawdopodobieństwo, że wydłużą oni listę ofiar. Walkę z tym ryzykiem podjęła firma Tactical Robotics, która pracuje na dronem zdolnym do podejmowania poszkodowanych i transportowania ich poza strefę niebezpieczeństwa.
NASA inwestuje w zmiennokształtne roboty
data dodania: 2018-04-09 13:53
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że NASA jest jedną z instytucji, które z dużym entuzjazmem podchodzą do finansowania bardzo odważnych i czasami dość kosmicznych projektów. Nie mniej, najwyraźniej w agencji, dla której kosmos jest najwyższym celem, miejsce znajdzie się i dla koncepcji rodem z science fiction. Tym razem postawiono na Bioboty i zmiennokształtne roboty, które mają umożliwić eksplorację niezbadanych zakątków kosmosu.
Moc BMW w wyścigach dronów
data dodania: 2018-04-09 12:45
Drone Racing League to pierwsza oficjalna liga wyścigów dronowych w Stanach Zjednoczonych. Istnieje zaledwie od roku, lecz dzięki zainteresowaniu i wsparciu ze strony telewizji sportowej ESPN, szybko zaistniała w przestrzeni publicznej. Do wyścigów postanowiło wejść BMW i zaprowadzić w nich niemiecką jakość.
Spektakularny debiut dronów na usługach rosyjskiej poczty
data dodania: 2018-04-05 12:41
To miał być naprawdę wielki dzień w syberyjskim mieście Ulan-Ude, położonym nieopodal jeziora Bajkał. Firma Rudron/Expeditor 3M miała przeprowadzić test pierwszego drona, który miałby latać na usługach rosyjskiej poczty. Podobne wydarzenia cieszą się niezwykłą popularnością w każdym kraju, gdzie są przeprowadzane, więc mieszkańcy Ulan-Ude musieli poczuć się wyróżnieni. Zachęcamy do obejrzenia filmu poniżej, aby się przekonać, czy Rosja jest gotowa na dostawy dronowe.
Gdy już myśleliście, że roboty nie mogą być bardziej mobilne
data dodania: 2018-02-26 10:11
Pomiędzy przedsiębiorstwami, o których najczęściej donosimy na łamach naszego portalu, z pewnością jedno z pierwszych miejsc należy do amerykańskiego Boston Dynamics. Już od kilku lat to właśnie zespół z Bostonu wyznacza nową jakość na polu mobilności robotów - i wcale nie mamy tu na myśli nowego roboodkurzacza, który jest w stanie przejechać po dywanie z długim włosiem.
Roboty na Olimpiadzie
data dodania: 2018-02-26 10:10
Tegoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu z pewnością przejdą do historii - i to z kilku względów. Młoda Czeszka, Estera Ledecka, przyjechała na olimpiadę po złoto w zjeździe na snowboardzie. Podczas treningów pożyczyła narty od znajomej i ku zaskoczeniu całego świata, pokonała całą wierchuszkę profesjonalnych narciarek, zdobywając złoto w slalomie gigant. A potem, jak gdyby nigdy nic, zdobyła również złoto w zjeździe na desce. Pomijając ten spektakularny występ, igrzyska w Pjongczangu odznaczyły się jeszcze jednym interesującym wydarzeniem - konkurencją, w której to roboty na nartach rywalizowały o podium.
Ma wielkość centówki, a do powiedzenia więcej, niż dwa grosze
data dodania: 2018-01-24 12:05
Dla tych, co na myśl o słowie "robot" widzą potężna ramiona przemysłowe, pracujące mozolnie w halach fabryk, chcielibyśmy przypomnieć, że robotyzacja ma również swoje kameralne, zminiaturyzowane oblicze. Co prawda ciężko tego typu sprzęt byłoby zastosować do aplikacji pokroju pick and place, jednak tam gdzie wymagana jest precyzja i niewielkie rozmiary, sprawdzają się wyśmienicie. Tak, jak na przykład na polu mikrochirurgii.
Robostrażnik dla ochroniarzy
data dodania: 2018-01-18 12:37
Roboty patrolujące dostępne obecnie na rynku, jak chociażby te oferowane przez firmę Knightscope, są pojazdami w pełni autonomicznymi, które w obliczu spotkania z niepożądanym osobnikiem, są osamotnione w tym starciu. Dzieje się tak, bowiem obecne rozwiązania skupiają się na identyfikacji wizualnej niechcianych osób i utrzymywaniu z nimi kontaktu wizualnego, do czasu przybycia ludzkiej ochrony. To podejście może się niebawem zmienić w efekcie partnerstwa, jakie zawiązały firmy Turing i Segway.
Na barana robotowi
data dodania: 2018-01-03 11:10
Większość wózków inwalidzkich, w tym te najbardziej zaawansowane, stawiają na konwencjonalne siedzenia. W związku z tym, że osoba siedząca na nich jest głęboko osadzona, korzystający z niej ludzie są ograniczeni w swojej mobilności i zasięgu. Firma Tmsuk postanowiła odpowiedzieć na ten problem, przygotowując robotyczny wózek inwalidzki, który stawiając na nową pozycję siedzenia, zapewnia większą dostępność do otoczenia, korzystającym z niego użytkownikom.
DJ KUKA na praskich parkietach
data dodania: 2018-01-03 10:35
Szeroko pojęta muzyka klubowa i elektroniczna ma się obecnie bardzo dobrze. Postęp technologii pozwolił artystom na uzyskanie wcześniej nieosiągalnych brzmień, dzięki czemu to cyfrowo generowane dźwięki są coraz częściej elementem bujającym rzesze klubowiczów. O krok dalej postanowił pójść zarząd klubu Karlovy Lazne, który postanowił za konsoletą postawić robotyczne ramię. Techno grane przez roboty - o tym mogli tylko pomarzyć prekursorzy gatunku.
A tymczasem u Hondy...
data dodania: 2017-12-13 14:10
Przedstawiciele międzynarodowego giganta Honda ogłosili, iż podczas targów CES 2018 ujawnią nowe roboty, wpisujące się w koncepcję 3E Robotics. Ich celem ma być uczynienie ludzkiego życia prostszym, przy szczególnej uwadze poświęconej ludziom, którzy doświadczają problemów z poruszaniem się i potrzebują sposobu na fizyczny kontakt ze światem zewnętrznym.
strona 2 z 2