PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

strona 2 z 2
 
Studenci AGH skonstruowali bolid wodorowy
data dodania: 2020-05-04 13:33
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej zbudowali bolid zasilany ogniwem wodorowym. Pojazd Hydrive 1 to kolejne proekologiczne przedsięwzięcie kół naukowych w AGH.
Sony pokazuje aibo. Tak może wyglądać robot-towarzysz dla PS5
data dodania: 2020-04-30 13:55
Sony niespodziewanie opublikowało nowy materiał prezentujący aibo. Pies-robot jest wciąż rozwijany przez japońską korporację i podczas materiału firma pokazuje jedną z opcji maszyny, która chętnie obserwuje grę na gitarze człowieka. Tak właśnie może działać towarzysz wspomniany w jednym z patentów.
Hyper Poland zebrał 2,4 mln PLN
data dodania: 2020-04-28 13:38
Hyper Poland zakończyła drugą rundę kampanii crowdfundingu udziałowego. Pieniądze pomogą m.in. w badaniach nad technologią pasywnej lewitacji magnetycznej, jej adaptacją na kolei i budowie pełnowymiarowego toru testowego.
Dostawy zakupów internetowych w czasach pandemii? Mogą je realizować jeżdżące roboty
data dodania: 2020-04-24 12:36
Firma Starship Technologies, która tworzy samobieżne roboty, donosi o znacznym wzroście zainteresowania swoimi usługami od czasu wybuchu pandemii koronawirusa
Robot pomoże pracownikom w inspekcji spawów
data dodania: 2020-04-23 12:15
Spoiny łączce dwa zwykle metalowe elementy nazywamy spawami, których jakość wykonania bezpośrednio wpływa na wytrzymałość i stabilność przedmiotu, jak np. samochodu.
Sony opatentowało projekt autonomicznego robota, który będzie aktywnie towarzyszył graczowi podczas rozgrywki
data dodania: 2020-04-22 14:10
Bardzo możliwe, że Sony właśnie pracuje nad nowym autonomicznym rodzajem robota, który będzie pełnił rolę towarzysza. Będzie można z nim rozmawiać oraz wspólnie przeżywać emocje podczas gry.
Robot decyduje o możliwości wejścia do firmy Weegree w Opolu w związku z koronawirusem
data dodania: 2020-04-17 14:47
Robot mierzy temperaturę osobom przychodzącym do firmy Weegree w Opolu. Humanoidalny Pepper pracuje w recepcji od kilku lat, a wobec zagrożenia koronawirusem dodano mu nową funkcjonalność.
Centrum danych w rekordowym czasie
data dodania: 2020-04-16 12:36
Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa skłonił towarzystwo kapitałowe Universal-Investment do przeprowadzki. W przyszłej siedzibie we Frankfurcie nad Menem zaplanowano m.in. nowe centrum danych, które było najbardziej wymagającym pod względem czasu elementem w projekcie. Rozwiązaniem tego problemu okazało się modułowe centrum danych RiMatrix S Rittal.
Załoga statku Sojuz MS-16 już na orbicie. Specjalne okoliczności lotu [WIDEO]
data dodania: 2020-04-15 13:53
Statek kosmiczny Sojuz MS-16 z trzyosobową załogą z Rosji i USA wystartował w czwartek 9 kwietnia z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Był to pierwszy lot załogowy na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w tym roku - z wielu względów także inny niż wszystkie wcześniejsze: począwszy od środków bezpieczeństwa, aż po konfigurację użytej rakiety nośnej.
Robot rozpoczął opiekę nad zarażonymi koronawirusem
data dodania: 2020-04-10 13:03
W szpitalu w Stambule służbę rozpoczął robot. Wyręcza pracowników służby zdrowia ograniczając potencjalne zagrożenie zarażenia koronawirusem.
Polski startup w walce z COVID-19
data dodania: 2020-04-08 10:04
Mudita, polska firma technologiczna założona przez Michała Kicińskiego, współtwórcę firmy CD Projekt, wspólnie z lekarzami z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, zaprojektowała prosty i niedrogi w produkcji wentylator dla pacjentów z COVID-19.
SpaceX traci kolejny prototyp. Starship SN3 "poległ" na stanowisku testowym
data dodania: 2020-04-07 11:44
W czasie przeprowadzanej w piątek 3 kwietnia próby ciśnieniowej z wtłaczanym materiałem kriogenicznym doszło do zniszczenia jednego z wczesnych prototypów statku kosmicznego Starship. Egzemplarz o sygnaturze SN3 jest trzecim spośród dotąd zbudowanych przez SpaceX modeli rozwojowych, które doznały poważniejszego uszczerbku w trakcie prób. Zniszczony pojazd miał umożliwić wykonanie jeszcze na początku kwietnia 2020 roku pierwszego statycznego rozruchu silników statku w pełnowymiarowej wersji. Wiele wskazuje jednak na to, że niepowodzenie nie było tym razem skutkiem wady konstrukcyjnej.
strona 2 z 2