PATRONI ROBOTYKI:
 

NOWINKI TECHNICZNE

strona 2 z 2
 
Budda i roboty - przyszłość religii?
data dodania: 2019-11-12 08:18
Czy religia i technologia idzie w parze? Zdawałoby się, że nie, jednak korzystanie z nowych środków przekazu, żeby docierać do wiernych, jest jak najbardziej obecne w naszym "zachodnim" społeczeństwie. Radio Maryja, amerykańscy tele-ewangeliści, czy e-różaniec wypuszczony niedawno przez Watykan. Ba, możemy oceniać i komentować poszczególne świątynie w wyszukiwarce Google. Japonia poszła o krok dalej - Wszak kochają roboty.
Coraz bliżej komercjalizacji polskiego robota kardiochirurgicznego. Ma być konkurencją dla robota Da Vinci
data dodania: 2019-11-08 08:13
Coraz więcej procedur przeprowadzanych na salach operacyjnych może być wykonywanych z użyciem robotów chirurgicznych. Ich zaletą jest m.in. wysoka precyzja, co pozwala na stosowanie ich w najbardziej ryzykownych zabiegach. Polacy są już coraz bliżej komercjalizacji robota kardiochirurgicznego, nad którym prace trwają od dwóch dekad. Ma się on cechować dużo większą automatyzacją, niż ma to miejsce w przypadku robota Da Vinci.
Wsparcie ARP dla branży kosmicznej. "Robotyka może stać się polską niszą"
data dodania: 2019-11-07 08:14
"Robotyka kosmiczna jest czymś takim, co najprawdopodobniej może się stać polską niszą" - podkreślił Bartosz Sokoliński, dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji w Agencji Rozwoju Przemysłu, odpowiadając na pytania Space24.pl o przyszłość powiązanej działalności technologicznej w Polsce. Wspólnie z innym ekspertem BRiI, Michałem Chwiedukiem, wypowiedział się również na temat dotychczasowego wkładu instytucji w rozszerzanie działalności kosmicznej w Polsce.
Polacy na tropie najmniejszej planety karłowatej w Układzie Słonecznym
data dodania: 2019-11-06 07:44
Hygiea ma cechy pozwalające potencjalnie zaliczyć ją do grona planet karłowatych - wynika z badań Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO). W badaniach uczestniczyli naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Szczecińskiego.
IBM na pokładzie autonomicznego statku transatlantyckiego
data dodania: 2019-11-05 08:12
IBM ogłosił, że dołączył do globalnego konsorcjum, na którego czele stoi organizacja ProMare, budująca bezzałogowy i w pełni autonomiczny statek Mayflower Autonomous Ship (MAS).
Medyczne drony będą latać nad Warszawą. Ich zadaniem będzie transport krwi
data dodania: 2019-11-04 08:02
Na początku listopada w Warszawie odbędzie się pierwszy testowy lot drona medycznego, który w przyszłości będzie dostarczał krew do potrzebujących jej szpitali.
Czy robot pomoże zdiagnozować raka? Obiecujące wyniki badań
data dodania: 2019-10-31 07:52
Medycyna stwarza niesamowite pole do popisu dla pionierów sztucznej inteligencji. Szczególnie łatwo zaimplementować nowe rozwiązania w diagnostyce obrazowej. Przykładem tego jest nowe amerykańsko-kanadyjskie badanie.
Drony, roboty i algorytmy sztucznej inteligencji wspierają sektor energetyczny
data dodania: 2019-10-30 08:10
Badania, które prowadzone są w opraciu o pracę algorytmów sztucznej inteligencji pomogą wydłużyć pracę najstarszych bloków energetycznych nawet o 15 lat. Zarówno drony jak i roboty analizują dno wypełnione paliwem zbiornika.
Szerokopasmowy internet ze Starlinków SpaceX już w 2020 roku
data dodania: 2019-10-29 08:11
Tak szybkich efektów chyba nikt się nie spodziewał. Oczywiście nikt poza samym Elonem Muskiem, który wierzy w swoich inżynierów. Okazuje się, że SpaceX będzie w stanie uruchomić usługi Starlink dla konsumentów już w przyszłym roku. Potwierdził to zarówno prezes SpaceX, jak i dyrektor operacyjna Gwynne Shotwell.
Google chwali się kwantowym przełomem
data dodania: 2019-10-25 08:05
Google informuje, że przy zastosowaniu komputera kwantowego udało się wykonać obliczenia praktycznie nieosiągalne dla konwencjonalnych maszyn.
Dno Bałtyku będą badać autonomiczne roboty
data dodania: 2019-10-22 07:59
Autonomiczne rozwiązania są przyszłością mapowania dna morskiego - autonomiczne pojazdy mogą być rozmieszczane i kontrolowane niemal z każdego miejsca. Niedługo będą badać także wybrzeże i dno Bałtyku.
Słynny robot z Białegostoku rusza na podbój świata. Multimilioner sypnął milionami na Photona
data dodania: 2019-10-21 08:14
Na polskim rynku startupowym dobre wiadomości nie pojawiają się tak często, by można było je zbywać machnięciem ręki. Dlatego z przyjemnością wam donosimy, że Photon dostał właśnie ponad 6 mln zł na ekspansję międzynarodową.
strona 2 z 2