PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

Switche Astraada Net z możliwością zaawansowanej diagnostyki sieci Ethernet
Producent: -
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
ASTOR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2013-08-19 15:01

Kontakt:
ASTOR Sp. z o.o.
Smoleńsk 29
31-112 Kraków
tel.: 12 428-63-50
fax: 12 428-63-09
www.astor.com.pl
kawasaki@astor.com.pl
OPIS
Funkcjonalność switchy Astraada Net, dostępnych w ofercie firmy ASTOR, została poszerzona o możliwość prowadzenia zaawansowanej diagnostyki sieci Ethernet w oparciu o popularny protokół Modbus TCP. Wsparcie standardu Modbus TCP pozwala na łatwą i szybką integrację z panelami operatorskimi (HMI) oraz systemami wizualizacji (SCADA), stosowanymi w systemach automatyki przemysłowej.

Wizualizacja pracy urządzeń wykonawczych jest stosowana w wielu zakładach przemysłowych w celu zapewnienia ciągłości produkcji. Dokładna analiza przebiegu pracy poszczególnych obiektów przyspiesza czas wykrywania i usuwania awarii, dzięki czemu okres przestojów jest znacznie zredukowany.

W rozbudowanych systemach wizualizacji, o dużej ilości urządzeń lub dużym rozproszeniu obiektów, ważnym aspektem analizy jest sieć łącząca poszczególne obiekty. W przypadku popularnej sieci Ethernet elementami łączącymi urządzania wykonawcze są switche przemysłowe.

Switche Astraada Net pozwalają tworzyć odporne na awarię struktury sieci Ethernet oraz oferują możliwość prowadzenia zaawansowanej diagnostyki w oparciu o protokół Modbus.

Wykorzystanie protokołu Modbus TCP, obsługiwanego przez większość systemów HMI/SCADA, jest znacznie prostszym i bardziej ekonomicznym sposobem uzyskania dostępu do danych diagnostycznych sieci przemysłowej, niż standardowo stosowany protokół SNMP.
Switch, komunikując się z systemem SCADA, pełni rolę serwera Modbus TCP i udostępnia do odczytu kilkadziesiąt parametrów, takich jak: adres MAC, adres IP, wersja sprzętu i oprogramowania, czas pracy urządzenia, status zasilania, szczegółowe statusy pracy poszczególnych portów (aktywność, prędkość, tryb pracy, medium transmisyjne) oraz parametry związane z ilością przesyłanych danych, ilością kolizji i wiele innych. Dostęp do tych informacji z poziomu ekranu wizualizacji stanowi dla operatora niezastąpione źródło informacji o pracy sieci komunikacyjnej, podnosząc niezawodność pracy całej instalacji.
Funkcjonalność tę posiadają Switche Astraada Net: JET-NET-4510, JET-NET-5010G, JET-NET-5012G, JET-NET-5018G, JET-NET-5428G oraz JET-NET-6059G.
Switche Astraada Net JET-NET-5010G oraz JET-NET-5012G oferują ponadto dostęp do rejestrów gromadzących bardziej rozbudowane dane diagnostyczne, dotyczące m. in. topologii sieci i połączeń rezerwowych.

___________________________________________

Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu "Gazela Biznesu" oraz laureatem prestiżowego tytułu "Ten, który zmienia polski przemysł". Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: