PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

Przemysłowy mediakonwerter PTC-101-M12-S-ST-LV-T do pracy w warunkach drgań i wibracji
Producent: Moxa
Na rynku od:
1987

Firma zgłaszająca:
Elmark Automatyka Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2014-01-20 15:03

Kontakt:
Elmark Automatyka Sp. z o.o.
Niemcewicza 76
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 022 773-79-37
fax: 022 773-79-36
www.elmark.com.pl
elmark@elmark.com.pl
OPIS
Nowe mediakonwertery serii PTC-101-M12-S-ST-LV-T zaprojektowane zostały do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych, w odróżnieniu od innych modeli posiadają potwierdzoną zgodność z normami takimi jak EN50155/EN50121-4 (dotyczy ruchu kolejowego, infrastruktury). PTC-101-M12-S-ST-LV-T konwertuje sygnał pomiędzy światłowodem jednomodowym (złącze ST), a skrętką (zakręcane złącze M12) w standardzie Fast Ethernet. Zastosowanie światłowodu w przemyśle pozwala na wyeliminowanie wpływu zakłóceń elektromagnetycznych, pochodzących od np. silników dużych mocy, czy transformatorów oraz umożliwia znacznie wydłużyć dystans na który przesyłany jest sygnał (do 40 km).
Urządzenie posiada redundantne zasilanie (20...27 VDC), jedno podstawowe oraz drugie awaryjne. W przypadku utraty zasilania z wejścia podstawowego, konwerter samoczynnie przełącza się na wejście zapasowe, nie przerywając swojej pracy, dzięki czemu zapewniona jest ciągłość funkcjonowania urządzenia.
PTC-101-M12-S-ST-LV-T wyposażony jest dodatkowo w przekaźnik alarmowy, rozwierany w przypadku wystąpienia w sieci utraty zasilania, bądź awarii któregoś z portów. Funkcjonalność taka pozwala na szybkie wprowadzenie pewnych procedur w sytuacjach awaryjnych.
Urządzenie wyposażone jest także w funkcję Link Fault Pass-Through. Mechanizm ten, w przypadku zerwania połączenia po jednej stronie, automatycznie zamyka połączenie po drugiej stronie konwertera, dzięki czemu informacja o awarii jest natychmiast propagowana do stacji końcowych i tym samym są one poinformowane o bezcelowości uporczywej próby nawiązania połączenia poprzez tą ścieżkę. Łącze to, dzięki wspomnianemu mechanizmowi, automatycznie ponownie nawiąże transmisję z chwilą usunięcia awarii.
PTC-101-M12-S-ST-LV-T może pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur, od -40 do 85 stopni.

Dodatkowe informacje:
https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/moxa/ptc-101-m12
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: