PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

Dwukierunkowe liczniki energii
Producent: Saia Burgess Controls
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SABUR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2014-03-05 11:54

Kontakt:
SABUR Sp. z o.o.
Puławska 303
02-785 Warszawa
tel.: 22 549 43 53
fax: 22 549 43 50
www.sabur.com.pl
sabur@sabur.com.pl
OPIS
Nowe, dwukierunkowe liczniki energii Saia pozwalają mierzyć i zliczać przepływ energii elektrycznej w dwóch kierunkach za pomocą jednego urządzenia. Znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie energia jest jednocześnie zużywana i wytwarzana, np. w instalacji fotowoltaicznej.

Dwukierunkowe liczniki Saia są przeznaczone do pomiaru bezpośredniego i półpośredniego (dla przekładników prądowych) i dostępne są w wersjach jedno- i trójfazowych. Urządzenia wyposażone są w wyjścia impulsowe SO lub interfejs komunikacyjny S-Bus. Zintegrowany interfejs komunikacyjny pozwala na odczytywanie z licznika dodatkowych danych pomiarowych takich jak: wartości chwilowe mocy, napięcie i prąd, moc czynna, moc bierna dla pojedynczej fazy i trzech faz, zużycie energii (całkowite i częściowe).
Dwukierunkowe liczniki energii można z powodzeniem łączyć w systemach zarządzania zużyciem energii i mediów. Podłączenie liczników do sterowników Saia PCD lub panelu S-Energy Manager za pomocą magistrali komunikacyjnej pozwala łatwo uzyskać dostęp do mierzonych danych, a następnie ich przetwarzanie, prezentację i analizę. Panel Saia S-Energy Manager jest łatwym w obsłudze rozwiązaniem do wizualizacji i zarządzania konsumpcją mediów, które odczytuje wartości zużycia energii elektrycznej z liczników wyposażonych w interfejs magistrali S-Bus. Aplikacja wbudowana w panel automatycznie rozpoznaje typ licznika, rozróżniając liczniki jedno- i dwukierunkowe, w przypadku których rejestrowana jest zarówno energia zużyta, jak i dostarczona do sieci. Aby monitorować zużycie energii z liczników z wyjściem impulsowym należy je podłączyć do koncentratora impulsów licznikowych PCD7.H104SE, który po sieci S-Bus przekazuje dane do panelu S-Energy-Manager lub sterownika Saia PCD.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: