PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

ABB - IRB 1600ID
Producent: ABB
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
ABB Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2014-05-20 15:47

Kontakt:
ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
tel.: +48 22 22 02 320
www.abb.pl/robotics
robotyka.sprzedaz@pl.abb.com
OPIS
Specjalistyczny robot do spawania łukowego

Okablowanie procesowe, czyli wszystkie kable i przewody w robocie IRB 1600ID (litery "ID" oznaczają Internal Dressing - upakowanie wewnętrzne) przeprowadzone są wewnątrz górnego ramienia, co sprawia, że robot idealnie nadaje się do spawania łukowego. Zestaw gotowego okablowania procesowego przygotowany jest do dostarczania wszystkich mediów niezbędnych do spawania łukowego (zasilanie, drut spawalniczy, gaz ochronny i sprężone powietrze).

Niezawodny - wysoki stopień wykorzystania produkcyjnego
Częstą przyczyną nieprzewidzianych przestojów jest uszkodzenie okablowania procesowego. W przypadku robota IRB1600ID wystąpienie takich przestojów ograniczone jest do minimum, ponieważ kable prowadzone są we wnętrzu górnego ramienia. Dzięki temu można przewidywać ich ruchy, a to z kolei umożliwia ocenę czasu ich eksploatacji.

Szybki - krótkie czasy cyklu
Szybszy od wszystkich konkurencyjnych robotów w swojej klasie.

Dokładny - wysoka jakość wszystkich części
Przy programowaniu robota w typowym wykonaniu z reguły występuje pewna niedogodność, wynikająca z zewnętrznego (swobodnego) prowadzenia kabli procesowych i ich nieprzewidywalnych ruchów. Dlatego też programiści muszą wykazać się wyobraźnią, aby skutecznie zapobiegać uderzaniu kabli procesowych o cokolwiek w instalacji.
Robot ten charakteryzuje się wyjątkową powtarzalnością pozycjonowania (+,- 0,05 mm) i bardzo wysoką dokładnością odtwarzania trajektorii.

Solidny - maksymalne wykorzystanie
Maksymalny udźwig: 4 kg. Maksymalny zasięg: 1,5 m.

Elastyczny - większa dostępność
Ukrycie okablowania procesowego w ramieniu pozwoliło zmniejszyć zewnętrzne wymiary robota. W ten sposób zwiększony został rzeczywisty zasięg robota, co jest kluczowym czynnikiem w przypadku spawania w przyrządach spawalniczych o złożonej geometrii. Równocześnie wyeliminowane zostało ryzyko uszkodzenia kabli w razie kolizji ze spawaną konstrukcją. Manipulator odchyla się do tyłu oraz ma różne opcje posadowienia (podłogowe, odwrócone lub nachylone 0 +,- 30 w stosunku do płaszczyzny podstawy robota).
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: