PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

ABB - IRB 7600
Producent: ABB
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
ABB Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2014-05-21 09:26

Kontakt:
ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
tel.: +48 22 22 02 320
www.abb.pl/robotics
robotyka.sprzedaz@pl.abb.com
OPIS
Wysokowydajny robot

Rodzina wysokowydajnych i silnych robotów ABB otwiera wiele nowych możliwości aplikacyjnych. Do dyspozycji jest kilka wersji robotów o udźwigu do 630 kg. IRB 7600 jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą manipulacje ciężkimi przedmiotami, niezależnie od sektora przemysłu. Takie cechy, jak duży moment obrotowy, możliwość manipulowania ładunkami o dużej bezwładności, sztywna konstrukcja i duże przyspieszenia zapewniły temu robotowi pozycję lidera na rynku w swojej klasie i zasłużony tytuł "Silnego Robota".

Niezawodny - wysoki stopień wykorzystania produkcyjnego
Wbudowany system informacji serwisowej (SIS) monitoruje ruchy i obciążenie maszyny oraz samoczynnie optymalizuje wymagania związane z przeglądami i obsługą serwisową.

Bezpieczeństwo - bezpieczna inwestycja
Istotnym zagadnieniem związanym ze stosowaniem robotów o udźwigu do 630 kg jest zapewnienie bezpieczeństwa personelu, samego robota i całej instalacji. Mając to na uwadze, systemy tych robotów wyposażone są w szereg aktywnych i pasywnych zabezpieczeń.

Szybki - krótkie czasy cyklu
Dzięki opracowanej przez ABB unikalnej technice sterowania, ruchy robota są optymalizowane pod kątem przyspieszeń i dynamiki hamowania, czego wynikiem jest skrócenie czasu cyklu do minimum.

Dokładny - wysoka jakość wszystkich części
Jest to robot najlepszy w swojej klasie pod względem dokładności odtwarzania trajektorii i powtarzalności pozycjonowania. (RP = 0,08 - 0,09 mm).

Solidny - maksymalne wykorzystanie
Udźwig zależnie od wersji: od 150 do 500 kg (do 630 kg przy pracy z nadgarstkiem skierowanym tylko w dół). Maksymalny zasięg od 2,55 do 3,5 m.

Wytrzymały - do zastosowań w trudnych warunkach produkcyjnych
W wersji Foundry Plus (przeznaczonej dla odlewni) roboty mają w całości stopień ochrony IP67 i można je czyścić parą pod wysokim ciśnieniem, co predestynuje je do zastosowań w trudnych warunkach otoczenia. Dostępne są również wersje zabezpieczone przed odpryskami i pyłem (do zastosowań w instalacjach wstępnej obróbki skrawaniem) oraz wykonania dla pomieszczeń czystych (klasa 100).

Uniwersalny - łatwa integracja w środowisku pracy i wysoka sprawność produkcyjna
Warianty przedłużenia górnego ramienia i różne rozwiązania modułu przegubu umożliwiają zaadaptowanie robota do indywidualnych wymagań konkretnego procesu odnośnie udźwigu, momentu oraz pokonywania obciążeń bezwładnościowych (najlepszych w tej klasie!).

Możliwość pełnego odchylania się do tyłu znacząco rozszerza zasięg roboczy tego robota, co ma duże znaczenie zwłaszcza w instalacjach w zagęszczonych liniach produkcyjnych.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: