PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

QuickPanel+. Nowe panele operatorskie od GE Intelligent Platforms w ofercie ASTOR
Producent: GE Intelligent Platforms
Na rynku od:
2014

Firma zgłaszająca:
ASTOR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2014-07-07 12:03

Kontakt:
ASTOR Sp. z o.o.
Smoleńsk 29
31-112 Kraków
tel.: 12 428-63-50
fax: 12 428-63-09
www.astor.com.pl
kawasaki@astor.com.pl
OPIS
GE Intelligent Platforms, jeden z wiodących producentów automatyki na świecie, wprowadza do oferty nową linię paneli operatorskich QuickPanel+, która zastąpi dobrze znaną i popularną serię QuickPanel CE. Pierwszy model o przekątnej 7" już jest w ofercie, a producent deklaruje, że pozostałe będą dostępne do końca 2014 roku.

Nowa seria paneli to nie odświeżenie starszej serii QuickPanel CE, a zupełnie nowa konstrukcja, która ma spełnić oczekiwania obecnych klientów. GE w nowym rozwiązaniu stawia na wydajność, nowoczesną technologię i wysoką jakość. Wraz z rozbudową linii QuickPanel+, z oferty sukcesywnie będą wycofywane panele starszej serii - producent gwarantuje łatwą procedurę migracji wraz z możliwością wykorzystania gotowych aplikacji wizualizacyjnych.

Najważniejsze zmiany w stosunku do nowych serii to uproszczenie oferty - docelowo rodzina QuickPanel+ będzie składać się z 4 modeli (7", 10", 12", 15"), które z powodzeniem zastąpią 32 modele z rodziny QuickPanel CE. Nowa seria nie zakłada podziału paneli ze względu na funkcjonalność oraz ilość wbudowanej pamięci. Oznacza to, że wszystkie modele obsługują funkcję View (wizualizacja) oraz Control (sterowanie) oraz posiadają maksymalną ilość pamięci, a zastosowany procesor 1 GHz gwarantuje płynną obsługę także większych aplikacji. GE Intelligent Platforms w nowych panelach wykorzystuje system operacyjny Windows Embedded Compact 7, co w połączeniu z obsługą HTML 5.0 daje zupełnie nowe możliwości w zakresie obsługi multimediów oraz dostępu webowego do panelu. Interakcja pomiędzy panelem a operatorem będzie bardziej intuicyjna dzięki wbudowanej matrycy MultiTouch (2-point). Standardowym wyposażeniem każdego panelu będzie co najmniej jeden port szeregowy oraz port Ethernet z obsługą najpopularniejszych protokołów komunikacyjnych, a możliwości komunikacyjne uzupełnią porty USB, port kart SecureDigital oraz porty audio.

"QuickPanel+ wyposażony jest w pełni funkcjonalną przeglądarkę wspierającą HTML5 obsługiwaną w systemie Windows Embedded Compact 7. Oznacza to wyższy poziom wszechstronności dla operatorów. Użytkownik może szybko i łatwo uzyskać dostęp do sieci Internet lub Intranet, aby przeglądać filmy szkoleniowe, generować raporty lub uzyskać dostęp do dodatkowych informacji" - podsumowuje Piotr Adamczyk, menedżer produktów GE w firmie ASTOR.

Podobnie jak w poprzedniej serii, konfiguracja i programowanie będą realizowane z poziomu Proficy Machine Edition. Narzędzie zapewnia pełną integrację ze wszystkimi urządzeniami z oferty GE Intelligent Platform oraz wspiera migrację aplikacji do nowszych wersji. Nowością będzie wbudowana obsługa kolektora, która z poziomu panelu pozwoli skonfigurować automatyczne składowanie danych do przemysłowej bazy danych Historian. Bez zmian pozostaje obsługa Alarm&Events oraz Store&Forward. QuickPanel+ będzie posiadał certyfikat ATEX, co pozwoli na stosowanie go wszędzie tam, gdzie w warunkach pracy pojawia się strefa wybuchowa.

Więcej informacji o QuickPanel+ na stronie produktu: www.astor.com.pl/quickpanel
__________________________________________________

Firma ASTOR jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu systemów IT dla przemysłu, automatyki przemysłowej i robotyki oraz wiedzy biznesowej i technicznej dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych. Firma powstała w 1987 roku w Krakowie. Obecnie posiada siedem oddziałów w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Oferta ASTOR obejmuje m.in systemy sterowania General Electric i Horner APG, oprogramowanie przemysłowe Wonderware, roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, a także ekonomiczne urządzenia automatyki własnej marki Astraada.

W głównej siedzibie firmy - ASTOR Technology Park funkcjonuje pierwsza w Europie interaktywna, dostępna dla kontrahentów, studentów, przedstawicieli świata naukowego i turystów, wystawa robotyki i technologii IT - ASTOR Innovation Room, w której odbywają się testy, pokazy i szkolenia.

ASTOR jest wieloletnim członkiem Business Centre Club oraz zdobywcą wielu nagród zarówno polskich, jak i międzynarodowych, m.in. prestiżowego tytułu "Ten, który zmienia polski przemysł", Medalu Europejskiego oraz tytułu siódmego Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce w roku 2014, w kategorii firm zatrudniających do 500 osób.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: