PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

ABB - IRB 1200
Producent: ABB
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
ABB Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2014-07-30 12:16

Kontakt:
ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
tel.: +48 22 22 02 320
www.abb.pl/robotics
robotyka.sprzedaz@pl.abb.com
OPIS
Nowa rodzina robotów ABB IRB 1200 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pojawiającym się w zakładach, w których wykonuje się prace przeładunku, montażu, a także obsługi maszyn. Nowy robot jest elastyczny, kompaktowy i łatwy do wdrożenia.

Nowa forma IRB 1200 przyczynia się do większej funkcjonalności robota. Gładka powierzchnia sprawia, że maszynę łatwiej utrzymać w czystości. Robot sprawdzi się w zadaniach obsługi maszyn CNC czy w pracach przenoszenia/przeładunku, między innymi w przemyśle spożywczym.

Połączenia elektryczne oraz pneumatyczne mogą być doprowadzone do robota poprzez przyłącza boczne lub w opcji w podstawie. Dodatkowo, port Ethernet ułatwia integrację z innym sprzętem. Okablowanie jest prowadzone wewnętrznie w robocie bardzo blisko kołnierza nadgarstka aż do podstawy robota, zwiększając kompaktowość pakietu.

IRB 1200 dostępny jest w dwóch wariantach. Wariant 700 mm zasięgu ma udźwig do 7 kg, a wersja 900 mm zasięgu – może udźwignąć do 5 kg. Obie wersje mogą być zamontowane pod dowolnym kątem oraz posiadają ochronę IP 40 w standardzie. IP 67 to rozwiązanie opcjonalne.

Zgodnie z projektem, IRB 1200 nie ma offsetu osi 2. To innowacyjne rozwiązanie skutkuje dłuższym zasięgiem liniowym niż u innych robotów, dzięki czemu może być umieszczony bardzo blisko detalu i spełniać dobrze swoją funkcję. Główna zaleta wynikająca z długiego zasięgu liniowego to znacznie bardziej kompaktowa instalacja, gdy robot zamontowany jest na suficie w środku małej celi, jak w przypadku aplikacji w przemyśle elektronicznym w procesach obróbki oraz polerowania.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: