PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

ABB - IRB 800
Producent: ABB
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
ABB Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2014-07-30 12:25

Kontakt:
ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
tel.: +48 22 22 02 320
www.abb.pl/robotics
robotyka.sprzedaz@pl.abb.com
OPIS
IRB 800 jest połączeniem dwóch standardowych robotów w jedno kompleksowe rozwiązanie. Maszyna składa się z dużego robota IRB 660, czyli czteroosiowego szybkiego paletyzera oraz mniejszego robota spawalniczego IRB 140. Pomimo nietypowej konstrukcji, robot IRB 800 jest sterowany z jednego kontrolera IRC5 oraz jest tak samo łatwy w programowaniu oraz użytkowaniu jak standardowe roboty ABB.

Właściwością wyróżniającą robota jest przede wszystkim zasięg - 3,85 m. Dzięki połączeniu dwóch robotów w jedną maszynę IRB 800 posiada aż dziewięć osi swobody. Zwiększona liczba osi oraz powiększony zasięg pracy zapewnia wyjątkową elastyczność i pozwala na pracę w miejscach trudno dostępnych przy spawaniu brył przestrzennych. Maszyna może obsługiwać kilka stanowisk jednocześnie współpracując z pozycjonerami.

IRB 800 powstał w wyniku zapotrzebowania zgłoszonego przez klienta. Został specjalnie zaprojektowany i rozwinięty przez dział inżynieringu ABB dla spawania wielkogabarytowych detali na kilku stanowiskach spawalniczych. Efektem tych poszukiwań jest bardzo niestandardowa dziewięcioosiowa maszyna, stanowiąca uniwersalne i jednocześnie niezawodne rozwiązanie do zadań spawalniczych.

Mechanika robota została dokładnie przetestowana i jest produkowana seryjnie, co zapewnia niezawodność oraz ostatecznie wpływa na obniżenie kosztów użytkowania sprzętu. Konstrukcja robota pozwala na spawanie złożonych i dużych elementów, bez niedogodności związanych między innymi z dostępem robota do detalu.

Informacje techniczne:

Zasięg robota - 3,85 m
Udźwig robota - 5 kg
Liczba osi - 9 + 2 zewnętrzne (pozycjoner)
Ochrona - IP54, opcjonalnie IP67
Montaż - na podłodze, z podwyższeniem
Powtarzalność pozycji - 0,25 mm
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: