PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

TP80 Fast Picker
Producent: Staubli
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
Staubli Łódź

Data zgłoszenia:
2014-08-08 11:25

Kontakt:
Staubli Łódź
Okólna 80/82
95-002 Łagiewniki Nowe
tel.: +48 42 636 85 04
fax: +48 42 637 13 91
www.staubli.pl
staubli.pl@staubli.com
OPIS
Stäubli Robotics przedstawia robota TP80 Fast Picker, nową serię ramion o zwiększonej szybkości podawania wynoszącej do 200 cykli na minutę oraz oferującą klientom większą elastyczność przy niższych kosztach produkcji. Firma Stäubli od dawna ustanawia standardy dotyczące szybkości i precyzji zastosowań robotów zapewniając najwyższą wydajność przy jednocześnie maksymalnie skróconym czasie cyklu.

Innowacyjny robot TP80, którego przedstawiamy jest najnowszym dziełem firmy Stäubli - jeszcze sprawniejszym i lżejszym. Osiągnięto bardzo krótki czas cyklu oraz najwyższą precyzję przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennej powtarzalności w "całej przestrzeni roboczej" w przeciwieństwie do konkurencyjnych robotów DELTA. Prosty montaż na podstawie lub ścianie eliminuje konieczność zastosowania dużych, ciężkich i kosztownych stalowych ram. Zwiększa to opłacalność inwestycji w robota oraz łatwość jego integracji w ograniczonej przestrzeni roboczej, a także ułatwia pracę systemów wizyjnych. Dodatkowym atutem jest wąskie przedramię mogące schować się w otworze maszyny. Wiązki i połączenia dostępne dla użytkownika znajdują się wewnątrz ramienia robota. TP80 Fast Picker to również konkurencyjna cena będąca oszczędną alternatywą dla licznych zastosowań bez strat dla jakości, trwałości i wydajności.

Robot TP80 jest dostępny w wersji 4-osiowej zapewniającej maksymalne dostosowanie do potrzeb użytkownika. Standardowe cechy robota to maksymalny udźwig do 1 kg; 200 cykli na minutę (stała szybkość); zasięg 800 mm oraz zakres ruchu osi Z wynoszącym 100 mm. Dodatkowa cecha to duża sztywność konstrukcji, powtarzalność rzędu +/- 0,05 mm oraz stopień ochrony IP65 w przypadku wyposażenia robota w dodatkowe osłony zapewniające zamkniętą strukturę ramienia. Okablowanie dedykowane do użycia przez użytkownika robota składa się zarówno z przewodów pneumatycznych (4 i 6 mm), jak i elektrycznych (4 pary skrętek ekranowanych). Przewody te, są bezpiecznie umieszczone wewnątrz ramienia i dostępne poprzez kołnierz. Wyposażenie opcjonalne to 2 zawory pneumatyczne oraz osłony.

TP80 jest sterowany przez kontroler z serii CS8C będący pojedynczą platformą sterującą dla wszystkich robotów Stäubli. Dostępne są różnorodne pakiety oprogramowania w języku VAL, które są idealnie dostosowane zarówno dla końcowych użytkowników, integratorów, producentów OEM, jak i konstruktorów maszyn.

Oprócz pakowania, robot idealnie nadaje się do zastosowań między innymi w takich gałęziach przemysłu jak: energetyka słoneczna, farmaceutyka, artykuły konsumpcyjne czy żywność. Typowe zastosowania obejmują szybkie chwytanie/układanie, montaż, manipulowanie materiałami, pakowanie oraz obsługa maszyn.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: