PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

V2616A - Kolejowy rekorder wideo o wysokiej wydajności
Producent: Moxa
Na rynku od:
2014

Firma zgłaszająca:
Elmark Automatyka S.A.

Data zgłoszenia:
2014-09-05 15:19

Kontakt:
Elmark Automatyka S.A.
Niemcewicza 76
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 022 773-79-37
fax: 022 773-79-36
www.elmark.com.pl
elmark@elmark.com.pl
OPIS
Firma Moxa idąc za głosem swoich klientów wprowadziła kolejną wersję specjalizowanego komputera przemysłowego do nagrywania wideo, oraz innych zastosowań w przemyśle.
V2616A to następca popularnego V2616, a główną różnicą jest nowa seria wydajnych procesorów Intel Core i5/i7 zastosowana w serii tych komputerów , gwarantująca wysoką wydajność na poziomie 6665 punktów (wg http://www.cpubenchmark.net/).

Jak wiadomo wymagania przemysłu są mocno przesunięte w stronę niezawodności, wytrzymałości oraz niskiego poboru energii. Komputer V2616A wyposażony jest w 2 porty RS-232/422/485, co znacznie ułatwia podłączenie urządzeń na obiekcie/pojeździe które jeszcze używają tych standardów. Na pokładzie znajdziemy też 2 x Gigabit Ethernet, co gwarantuje szerokie łącze potrzebne do połączenia z wieloma kamerami HD w monitoringu. Trzy porty USB w standardzie 2.0 pozwalają w bardzo prosty sposób rozszerzyć ilość pamięci masowej, lub podłączyć wszelkie inne urządzenia właśnie z tym interfejsem. Złącza VGA i DVI-D umożliwiają wyświetlanie obrazu z komputera na 2 monitorach, co bardzo sie przydaje w aplikacjach do dozoru wideo, lub dużych aplikacji typu SCADA.

Producent zdecydował się na wbudowanie slotu Compact Flash do komputera, ponieważ nośniki te są odporne na wibracje a gwarantują przyzwoite prędkości zapisu/odczytu. Chyba najważniejszą cechą tego urządzenia są 2 wyjmowane sloty (nawet w trakcie pracy) na dyski 2.5”, HDD lub SSD. Można też ustawić RAID 1 na tych dyskach, co znacznie zmniejsza ryzyko utracenia danych zapisywanych na nie, ponieważ w trybie typ dane zapisywane są na oba dyski równocześnie (mirroring), więc w przypadku gdy jeden się uszkodzi to na drugim nadal będą wszystkie dane.

V2616A posiada fabrycznie zainstalowany system Windows Embedded Standard 7 lub Debian 7. Systemy te gwarantują przyjazne środowisko do budowania zaawansowanych aplikacji, ale ze względu na ich powszechność, dostępnych jest wiele gotowych aplikacji do wykorzystania.

Warto też wspomnieć że komputer ten nie posiada wentylatorów, jest odporny na wibracje, może pracować w temp. -25 to 55°C (dysk SSD).

Moxa udostępnia też dla tego V2616A wygodne i bardzo przydatne oprogramowanie do automatycznego, lub zdalnego Recovery. Funkcja ta jest bardzo wygodna ponieważ w przypadku wystąpienia błędów systemu, problemami z uruchomieniem, pozwala na szybkie przywrócenie systemu do stanu w którym zostałą utworzona kopia zapasowa.

Najważniejsze cechy:
-Zgodność ze standardem EN 50121-4
-Podstawowa zgodność ze normą kolejową EN 50155
-Posiada certyfikat odporności na wibracje IEC 61373
-2 sloty na dyski 2.5” HDD/SSD – wyjmowane w trakcie pracy
-Napięcie zasilające z zakresu od 24 VDC do 110 VDC. Izolowane wejście
-Innowacyjne oprogramowanie do automatycznego Recovery – Smart Recovery

Więcej informacji:
www.elmark.com.pl/producenci/sklep/komputery-wbudowane-o-wiekszej-wydajnosci-wyjscie-wideo
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: