PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

Systemy pomiarowe MEASURpoint
Producent: Data Translation
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
Elmark Automatyka S.A.

Data zgłoszenia:
2015-01-07 15:06

Kontakt:
Elmark Automatyka S.A.
Niemcewicza 76
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 022 773-79-37
fax: 022 773-79-36
www.elmark.com.pl
elmark@elmark.com.pl
OPIS
System pomiarowy MEASURpoint firmy Data Translation przeznaczony jest do ultra-dokładnych pomiarów termopar, czujników RTD oraz napięcia. System może posiadać od 4 do 48 kanałów. Do komunikacji z komputerem PC wykorzystywany jest interfejs Ethernet lub USB. Dzięki zastosowaniu technologii ISO-Channel wyeliminowane większość źródeł zakłóceń.

Technologia ISO-Channel polega na zastosowaniu izolacji galwanicznej między kanałami a także między masami. W ten sposób producentowi udało się wyeliminować większość źródeł zakłóceń jakie mogą wystąpić w systemach pomiarowych. Do najważniejszych należą pętle masy występujące wówczas, gdy mierzone sygnały mają różny poziom masy. Ponadto zastosowano osobne, 24-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe typu Sigma-Delta (próbkowanie 10Hz) dla każdego kanału i izolację galwaniczną między kanałami co całkowicie eliminuje przesłuchy i gwarantuje dokładność pomiaru.

System MEASURpoint umożliwia w bardzo elastyczny sposób dostosować konfigurację urządzenia do potrzeb użytkownika. Do wyboru są 3 rodzaje modułów: moduł z kanałami do pomiaru termopar, do pomiaru rezystancyjnych czujników temperatury oraz do pomiaru napięcia. Zamawiając system pomiarowy użytkownik może wybrać dowolną kombinację modułów. Dodatkowo można wybrać interfejs komunikacyjny i poziom izolacji ISO-Channel. DT9874 jako jedyny wyposażony jest w interfejs USB. Odpowiednikiem wyposażonym w interfejs Ethernet jest DT8874. Dla tych modeli przewidziano moduły 8-kanałowe z izolację +/-500V. Użytkownik może wybrać od 1 do 6 modułów co daje maksymalnie 48 kanałów. W serii DT8875 poziom izolacji wynosi +/-1400V a moduły są 8-kanałowe. Maksymalnie można zamówić 5 modułów co daje 40 kanałów. Najwyższy poziom izolacji występuje w serii DT8876 i wynosi on +/-3500V. Aby zapewnić tak wysoki poziom optoizolacji odstępy między torami pomiarowymi na płycie PCB muszą być znaczne co skutkuje tym, że moduły są 4-kanałowe. Maksymalnie można zamówić 5 modułów co odpowiada 20 kanałom. Wszystkie modele wyposażone są w 8 optoizolowanych wejść cyfrowych oraz 8 optoizolowanych wyjść cyfrowych które wyprowadzone są na 37-pinowym złączu z tyłu obudowy.

Wraz z systemem producent dostarcza oprogramowanie MEASURpoint Framework, które umożliwia w prosty i intuicyjny sposób zdefiniowanie parametrów eksperymentu, pobranie próbek, zapis wyników na dysku oraz wizualizację wyników. Możliwy jest również eksport danych np. do Microsoft Excell'a. Dodatkowo urządzenia MEASURpoint posiadają wbudowany serwer www umożliwiający konfigurację urządzenia oraz podgląd mierzonych wartości bez instalowania żadnego oprogramowania. Producent dostarcza sterowniki do popularnych aplikacji pomiarowych takich jak LabView czy MATLAB. Użytkownik może także napisać własną aplikację dzięki dostarczanym bibliotekom do języków Visual C#, Visual Basic .NET oraz Visual C++.

Więcej informacji na stronie www:
DT9874: https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/dt/dt-9874-measurpoint-usb-izolacja---500v
DT8874: https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/dt/dt-8874---measurpoint-ethernet-izolacja---500v
DT8875: https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/dt/dt8875---measurpoint-ethernet--izolacja---1400v
DT8876: https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/dt/dt8876---measurpoint-ethernet--izolacja---3500v
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: