PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

MGate 4101-MB-PBS - brama komunikacyjna Profibus-Modbus RTU/ASCII
Producent: Moxa
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
Elmark Automatyka S.A.

Data zgłoszenia:
2015-01-22 15:17

Kontakt:
Elmark Automatyka S.A.
Niemcewicza 76
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 022 773-79-37
fax: 022 773-79-36
www.elmark.com.pl
elmark@elmark.com.pl
OPIS
Brama komunikacyjna MGate 4101-MB-PBS firmy Moxa umożliwia konwersję między protokołami Profibus a Modbus RTU/ASCII. Pozwala to na zastosowanie w jednej aplikacji sterownika z obsługą Profibus oraz slave'ów Modbus RTU/ASCII.

Zaletą modułów MGate 4101-MB-PBS jest prosta i intuicyjna konfiguracja za pomocą dołączonego oprogramowania MGate Manager. Konfiguracja odbywa się w 4 krokach - dla każdego z nich przeznaczona jest osobna zakładka w oprogramowaniu MGate Manager. W pierwszej zakładce definiujemy nazwę urządzenia, oraz możemy ustawić hasło zabezpieczające dostęp. Druga zakładka pozwala na ustawienie protokołu Modbus. Możemy tutaj wybrać rodzaj protokołu (RTU/ASCII, Master/Slave), ustawić parametry portu szeregowego oraz ID urządzenia Modbus. Kolejna zakładka pozwala na ustawienie adresów PROFIBUS z zakresu 100-125. Ostatnia zakładka służy do mapowania wejść/wyjść. Jeżeli będziemy używali trybu Modbus Slave, sami musimy zadbać o zdefiniowanie wejść/wyjść. Natomiast w przypadku trybu Modbus Master do dyspozycji mamy funkcjonalność Quick Link, która automatycznie wykona mapowanie. Oprócz konfiguracji, oprogramowanie MGate Manager udostępnia funkcje diagnostyczne, pozwalające w razie problemów z komunikacją odnaleźć przyczynę problemu.

MGate 4101-MB-PBS został zaprojektowany z myślą o pracy w trudnych przemysłowych warunkach. Metalowa obudowa z uchwytem do montażu na szynie DIN zapewnia odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. Standardowy model może pracować w temperaturach 0-60 st.C., dostępny jest również model którego temperatura pracy wynosi -40 do +70 st.C. Opcjonalnie dostępna jest również optoizolacją dla portu Profibus. Producent zastosował redundantne zasilanie oraz przekaźnik alarmowy, który może być uruchomiony w zdefiniowanych sytuacjach.

Pełen opis na stronie Elmark Automatyka: https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/moxa/mgate-4101-mb-pbs
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: