PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

Zarządzanie zużyciem energii jest proste!
Producent: Saia Burgess Controls
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SABUR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2015-02-04 07:57

Kontakt:
SABUR Sp. z o.o.
Puławska 303
02-785 Warszawa
tel.: 22 549 43 53
fax: 22 549 43 50
www.sabur.com.pl
sabur@sabur.com.pl
OPIS
E-Monitor to nowy panel webowy Saia PCD z wbudowaną aplikacją S-Monitoring, która udostępnia funkcje pozwalające na zarządzanie zużyciem energii elektrycznej.

Aplikacja S-Monitoring służy do rejestracji i kontroli zużycia energii elektrycznej, prezentacji i analizy danych pomiarowych oraz ich udostępniania lokalnie i zdalnie. Obsługa aplikacji i samego panelu jest bardzo prosta i nie wymaga dodatkowych narzędzi ani pracochłonnej konfiguracji. E-Monitor jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka, a z jego uruchomieniem poradzi sobie każdy doświadczony elektryk.

Po podłączeniu liczników energii do panelu konfiguracja przebiega błyskawicznie - liczniki są automatycznie wykrywane, a zliczane przez nie wartości wyświetlane na panelu. Użytkownik otrzymuje dostęp do odczytanych danych wraz z informacją z którego licznika pochodzą. Dane pomiarowe (bieżące i historyczne) są prezentowane na wykresach i w tabelach, użytkownik może je przeglądać lokalnie i zdalnie (za pomocą przeglądarki internetowej). Poza energią czynną udostępnianych jest także wiele innych parametrów, w tym moc chwilowa, wartości I i U w fazach, cos;, a także prognozowane koszty zużycia energii. Dane te dostępne są też w postaci plików CSV, umożliwiając ich analizę w MS EXCEL.

Do E-Monitora można podłączać liczniki energii elektrycznej z interfejsem S-Bus lub liczniki z wyjściem impulsowym S0 za pośrednictwem koncentratora impulsów PCD7.H104SE.
Aplikacja S-Monitoring dostępna jest także na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS.
Dla zwiększenia wygody użytkowników E-Monitor dostępny jest wraz z zestawem montażowym, który zawiera wszystkie elementy niezbędne do wykorzystania możliwości aplikacji S-Monitoring.

W zestawie znajdują się:

- panel E-Monitor PCD7.D457VT5E0,
- obudowa do montażu ściennego PCD7.D457-OWS1,
- zasilacz Q.PS-AD2-240F,
- moduł pamięci PCD7.R610 z kartą pamięci µSD 1GB PCD7.R-MSD1024,
- niezbędne kable połączeniowe.

Wszystkie wymienione komponenty mogą być także zamawiane osobno.

E-Monitor stanowi rozwinięcie koncepcji i technologii znanych z panelu S-Energy Manager firmy Saia Burgess Controls. Podobnie jak jego poprzednik E-Monitor oferuje wysoką funkcjonalność przy niewielkiej liczbie komponentów. Jego instalacja jest prosta, a nakłady na eksploatację systemu minimalne, podczas gdy koszty zużycia energii mogą być rejestrowane i rozliczane zgodnie z rzeczywistym zużyciem już od chwili podłączenia urządzenia.

E-Monitor jest polecany jako narzędzie wspomagające uzyskanie certyfikatu ISO 50001 i innych certyfikatów związanych z efektywnością energetyczną przedsiębiorstw.

Więcej informacji www.sabur.com.pl
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: