PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


RipEX z certyfikatem ATEX
Producent: RACOM
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SABUR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2015-05-11 14:36

Kontakt:
SABUR Sp. z o.o.
Puławska 303
02-785 Warszawa
tel.: 22 549 43 53
fax: 22 549 43 50
www.sabur.com.pl
sabur@sabur.com.pl
OPIS
Dwuzakresowe radiomodemy i routery IP serii RipEX firmy RACOM otrzymały certyfikat ATEX, który pozwala im pracować w obszarach zagrożonych wybuchem (na powierzchni, w strefie 2).
Producent opracował także wersję radiomodemu przeznaczoną do komunikacji w paśmie 928-960 MHz. W nowej wersji firmware’u ulepszono wiele funkcji , a także rozszerzono firewall o możliwość filtrowania ruchu w warstwie 2 po adresach MAC w trybie Bridge.

Radiomodemy RipEX to najbardziej zaawansowane technologicznie produkty firmy Racom i jednocześnie najskuteczniejsze radiomodemy w swojej klasie. Dwuzakresowe urządzenia VHF/UHF z funkcją routera i konwertera protokołów obsługują różne szybkości transmisji i standardy modulacji, mogą ponadto pracować w trybie transparentnym. Bazują na systemie operacyjnym Linux i są zaprojektowane z ogromną dbałością o wysoką skuteczność i bezpieczeństwo danych.

Wysoka czułość i konfigurowalna moc wyjściowa do 10 W pozwala RipEXom utrzymywać połączenia w odległości ponad 50 km bez konieczności widoczności anten. Każda jednostka może pracować jednocześnie jako klasyczny radiomodem, repeater (z nielimitowaną ilością przekazań) i jako interfejs między siecią radiową a dowolną siecią IP (WLAN, Internet, itp.). Za pomocą radiomodemów RipEX można budować sieci o różnej topologii, w tym hybrydowe.

Wykonana z odlewu aluminium solidna obudowa radiomodemu oraz wykorzystanie komponentów militarnych i przemysłowych, a także szeroki zakres temperatury pracy (od -40 do +70 °C) pozwalają stosować radiomodemy w najbardziej niesprzyjających warunkach i gwarantują ich trwałość oraz poprawną pracę przez wiele lat. RipEXy są energooszczędne dzięki zastosowaniu trybów Sleep (z którego budzi je sygnał radiowy) i Save, a także przystosowane do zasilania z paneli solarnych.

www.sabur.com.pl
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: