PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

Kontroler NX7
Producent: Omron Electronics
Na rynku od:
2015

Firma zgłaszająca:
Omron Electronics Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2015-05-28 14:12

Kontakt:
Omron Electronics Sp. z o.o.
Cybernetyki 7A
02-677 Warszawa
tel.: +48 (0) 22 458 66 66
fax: +48 (0) 22 458 66 60
industrial.omron.pl/
info.pl@eu.omron.com
OPIS
Nowy kontroler NX7 jest flagowym modelem, który oferuje szybkość bez kompromisów, zapewnia największą szybkość procesową w zastosowaniach przemysłowych, dzięki 4-rdzeniowemu mikroprocesorowi Intel Core i7 i olbrzymiej pamięci. Mając na uwadze przyszłość zakładów produkcyjnych coraz częściej wykorzystujących technologię IT, OMRON rozwinął zintegrowany kontroler oferujący użytkownikom skalowalność wychodzącą poza struktury dotychczasowych kontrolerów i sterowników PLC. Skalowalność uzupełnia nowy NJ1, co umożliwia dopasowanie idei Sysmac do istniejących urządzeń produkcyjnych. NJ1 jest podstawowym kontrolerem do automatyzacji maszyn z obsługą do 2 osi i jest w pełni kompatybilny z kontrolerami NJ3/NJ5. Dzielenie wspólnej koncepcji, wymiarów, ogólnej specyfikacji i funkcjonalność sprawia, że NJ1 jest idealny do maszyn niewymagających sterowania osiami lub z małą ilością osi. Z architekturą, która może szybko uwzględniać najnowsze technologie wymiany informacji, Sysmac oferuje wysoce innowacyjne środowisko dla automatyzacji produkcji. Realizowane jest to przez tworzenie różnorodnych aplikacji, łączących oprogramowanie, urządzenia automatyki OMRON i innych producentów oraz narzędzia do projektowania, takie jak symulator 3D.

Odpowiedź na światowe trendy
Dzisiejsze firmy produkcyjne znajdują się pod presją, aby szybko reagować na wiele różnych, zwiększających się potrzeb konsumentów. Presja ta skłoniła do innowacji produkcji w swoich zakładach produkcyjnych, wykorzystując wymianę dużej ilości danych, komunikacje internetową i najnowsze technologie IT. Przewidując zmiany związane z nowymi potrzebami zakładów produkcyjnych, OMRON zobowiązuje się do dalszego rozwoju platform Sysmac i innych innowacyjnych urządzeń automatyki w celu zwiększenia wsparcia i usług inżynierskich dla produkcji.

Od wprowadzenia NJ5 w 2011 roku, OMRON zaoferował rozwiązania do komunikacji z bazami danych i sterowania robotami. OMRON również rozszerzył linię urządzeń na platformie Sysmac o szybkie moduły We/Wy, napędy i serwonapędy, sterowniki bezpieczeństwa i systemy wizyjne. Wprowadzenie nowych kontrolerów pozwala rodzinie Sysmac być łatwiej adoptowanej do urządzeń produkcyjnych. Wykorzystując zalety Sysmac, OMRON tworzy innowacyjne rozwiązania, dzięki wykorzystaniu swojej technologii detekcji i sterowania , swojego know-how i współpracę z innymi.

Platforma automatyki Sysmac
Platforma Sysmac to wszechstronna i niezawodna platforma automatyki z nowym kontrolerem maszyn, który integruje sterowanie ruchem, sekwencyjne sterowanie logiką, bezpieczeństwo, komunikację w sieciach, kontrolę wizyjną, nowym oprogramowaniem (Sysmac Studio) umożliwiającym konfigurowanie, programowanie, wykonywanie symulacji i monitorowanie oraz szybką siecią w maszynie (EtherCAT) używaną do sterowania ruchem, bezpieczeństwem, czujnikami, elementami wykonawczymi i kontroli wizyjnej.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: