PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


EKI-5525M - niezarządzalny switch z diagnostyką po Modbus/TCP
Producent: Advantech
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
Elmark Automatyka S.A.

Data zgłoszenia:
2015-11-03 12:39

Kontakt:
Elmark Automatyka S.A.
Niemcewicza 76
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 22 773-79-37
fax: 22 773-79-36
www.elmark.com.pl
elmark@elmark.com.pl
OPIS
EKI-5525M to niezarządzalny switch firmy Advantech współpracujący z protokołami Modbus/TCP oraz SNMP umożliwiającymi kontrolę połączeń w sieci, bez konieczności stosowania zaawansowanych funkcji switchy zarządzalnych. Poprzez odpowiednie rejestry użytkownik może w prosty sposób uzyskać informacje o statusie portów, liczbie rozłączeń, ilości przesłanych/odebranych pakietów czy wreszcie o błędach powstałych w czasie transmisji. Dzięki temu możliwe jest szybkie zlokalizowanie miejsca awarii bez konieczności pracochłonnego sprawdzania poszczególnych elementów w sieci. W przypadku rozwiązań przemysłowych szczególnie przydatne staje się wykorzystanie systemów SCADA lub innych aplikacji korzystających z protokołu Modbus/TCP, które mogą sygnalizować bezpośrednie miejsce wystąpienia awarii.

Switch został wyposażony w 4 porty Fast Ethernet oraz jeden port światłowodowy wielomodowy o zasięgu do 2 kilometrów. Jeden z portów pozwala na transmisję z wysokim priorytetem QoS, w którym dane są przesyłane w pierwszej kolejności. Funkcja Loop Detection zabezpiecza także porty przed zapętleniem danych. W przypadku wystąpienia dużej ilości pakietów typu broadcast lub przypadkowego połączenia sieci w pierścień jeden z portów jest automatycznie wyłączany, co chroni sieć przed nagłym zapychaniem łączy. Ważną cechą jest również niskie zużycie energii zgodne ze standardem Green Ethernet. Dzięki temu EKI automatycznie wyłącza nieużywane porty i dostosowuje moc sygnału do długości kabli. Dodatkowo, mechanizm Jumbo Frames zapewnia przesyłanie do 9k bajtów danych w jednaj ramce, co rozszerza zastosowanie o systemy dźwięku czy wideo.

EKI-5525M jest wykonany z najwyższej klasy komponentów umożliwiających pracę w środowisku o podwyższonej emisji elektromagnetycznej (EMS level 3), przy temperaturze od -40 do 75°C w wersji rozszerzonej. Jego użyteczność podnoszą iskrobezpieczne certyfikaty ATEX oraz Class I Division 2, określające zdolność do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Switch posiada solidną, metalową obudowę zgodną z IP30, pozwalającą na pracę w środowisku o dużej wilgotności. Redundantne zasilanie, z zakresu 12-48VDC, w przypadku awarii umożliwia automatyczne przełączenie do równorzędnego źródła napięcia. Ponadto układ chroniony jest przed odwrotną polaryzacją na wejściach zasilających oraz przed przeciążeniami prądowymi.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie:
https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/advantech/eki-5525m
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: