PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY

M.2 PCIe SSD - seria produktów Apacer PCIe SSD z wydajnością transmisji przewyższającą SATAIII
Producent: Apacer
Na rynku od:
2015

Firma zgłaszająca:
CSI S.A.

Data zgłoszenia:
2016-01-08 14:45

Kontakt:
CSI S.A.
Sosnowiecka 89
31-345 Kraków
tel.: 12 390-61-80
fax: 12 683-37-51
www.csi.pl
kontakt@csi.pl
OPIS
Pobudzenie popytu na moduły SSD PCIe nastąpiło, kiedy firma Apple wprowadziła je jako standardowe wyposażenie MacBook Air. Charakteryzująca je doskonała wydajność pamięci flash i szybka transmisja danych spowodowały, że ten standard posiada również pełne wsparcie Windows 8.1 i nową generację układów CPU Intela. Ponadto prędkości transmisji PCIe G2 przewyższają standard SSD SATA III, a różnica cen pomiędzy tymi układami cały czas maleje.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, firma Apacer wprowadziła M.2 PCIe SSD o pojemnościach od 8 do 64GB. Dysk ten jest o 40% mniejszy niż mSATA, jego wymiary to jedynie 22x42mm. M.2 PCIe SSD wyposażony został w interfejs PCI Express 2.0 (10Gb/s) i obsługuje sygnały transmisji SATA i PCIe. Jego wydajność została zwiększona poprzez możliwość pracy w trybie AHCI (Advanced Host Controller Interface) oraz system optymalizacji zapisu i odczytu danych NCQ (Native Command Queue).

Prędkość sekwencyjnego odczytu osiąga wartość do 540MB/s, a sekwencyjnego zapisu do 180 MB/s. Ponadto M.2 PCIe SSD wyposażony jest w niezawodną pamięć NAND Flash MLC i przystosowany jest do pracy w wymagających środowiskach przemysłowych, w temperaturach od 0 do 70°C. Występuje także wersja z przemysłową pamięcią SLC.

W celu ochrony danych i zwiększenia trwałości dysków, M.2 PCIe SSD posiadają technologię S.M.A.R.T. (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technology) oraz zaawansowany inteligentny Advanced Wear-Leveling i Block Management.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: