PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


Sterownik nadrzędny w serii E-Line
Producent: Saia Burgess Controls
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SABUR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2016-02-08 10:32

Kontakt:
SABUR Sp. z o.o.
Puławska 303
02-785 Warszawa
tel.: 22 549 43 53
fax: 22 549 43 50
www.sabur.com.pl
sabur@sabur.com.pl
OPIS
Sterownik PCD1.M2220-C15 firmy Saia Burgess Controls zapewnia pełną funkcjonalność sterowania procesami, a modułowa budowa pozwala na rozszerzanie jego możliwości komunikacyjnych (np. o sieci Modbus, M-Bus, BACnet i LON).

PCD1.M2220-C15 pełni w rodzinie E-Line funkcję jednostki nadrzędnej (stacji master). W połączeniu z programowalnymi modułami RIO serii E-Line urządzenie jest znakomitym rozwiązaniem do obsługi funkcji sterowania w wielu różnorodnych aplikacjach (np. instalacjach infrastrukturalnych albo piętrowych w automatyce budynkowej). Programowalne moduły zdalnych we/wy RIO serii E-Line gwarantują autonomiczną i ciągłą pracę urządzeń nawet w przypadku awarii komunikacji ze stacją master.

Web-serwer zintegrowany w sterowniku PCD1.M2220-C15 pozwala na lokalne i zdalne zarządzanie. W przypadku aplikacji, które nie wymagają stosowania platformy nadrzędnej SCADA możliwe jest umieszczenie aplikacji wizualizacyjnej bezpośrednio w sterowniku.
Sterownik jest wyposażony w 2-portowy switch Ethernetowy, dwa interfejsy RS-45, USB i NFC, a także cztery wejścia cyfrowe i dwa analogowe. Dzięki opcji rozbudowy za pomocą dedykowanych modułów możliwości sterownika można rozszerzyć o komunikację w sieciach Modbus, M-Bus, LON, BACnet, Dali, KNX i EnOcean. Możliwe jest także zwiększenie liczby obsługiwanych we/wy.
Podobnie jak w przypadku pozostałych komponentów serii E-Line, konstrukcja sterownika pozwala na zabudowę w standardowych rozdzielniach elektrycznych.

Wszystkie urządzenia serii E-Line są programowane za pomocą pakietu Saia PG5 Controls Suite, który umożliwia konfigurację, projektowanie i edycję aplikacji. Nowa, specjalnie przygotowana na potrzeby instalacji elektrycznych i HVAC biblioteka bloków funkcyjnych F-box, E-Suite, znacznie przyspiesza projektowanie aplikacji. Dzięki gotowym obiektom prace inżynierskie są łatwiejsze, szybsze i mniej podatne na błędy. Dodatkową zaletą jest fakt, że komunikacja w sieci S-Bus za pośrednictwem F-boxów z biblioteki E-Suite jest do 4 razy szybsza w porównaniu z innymi urządzeniami serii Saia PCD.
Wszystkie komponenty serii E-Line współpracują także z pozostałymi rodzinami sterowników firmy Saia Burgess Controls.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: