PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


Wizualizacja, sterowanie i zdalny serwis w jednym panelu
Producent: ASEM
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SABUR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2016-04-11 11:26

Kontakt:
SABUR Sp. z o.o.
Puławska 303
02-785 Warszawa
tel.: 22 549 43 53
fax: 22 549 43 50
www.sabur.com.pl
sabur@sabur.com.pl
OPIS
LP2200 firmy ASEM to zaawansowane, bezwentylatorowe panele PAC, które realizują funkcje wizualizacji, sterowania i zdalnego dostępu serwisowego do instalacji automatyki. Ich architektura jest oparta na procesorach Intel Celeron J1900 2 GHz i systemach operacyjnych Windows Embedded Compact 7 Pro lub Windows Embedded Standard 7E/7P. Urządzenia są dostępne w aluminiowych obudowach (także w wykonaniach True Flat), w dziesięciu wielkościach ekranu (od 10,1" do 24"). LP2200 są wyposażone w ekrany LCD TFT z podświetleniem LED i 5-przewodową, dotykową matrycą rezystancyjną. Ekran paneli można zabezpieczyć dodatkowo szklaną warstwą GFG (Glass-film-glass). Wersja podstawowa urządzeń ma wbudowane 2 porty Ethernet, 4 interfejsy USB, port szeregowy RS-232, slot wideo DVI/I oraz 2 sloty mini PCI przeznaczone do instalacji karty ASEM NETcore lub karty pamięci NV RAM, która zabezpiecza dane procesowe w razie awarii zasilania.

Funkcje związane z wizualizacją realizowane są w oparciu o środowisko HMI/SCADA Premium HMI 4 (pakiet narzędziowy wszystkich paneli i komputerów producenta), funkcje sterowania udostępnia pakiet SoftPLC CODESYS. Środowisko CODESYS umożliwia komunikację w trybie master w wielu popularnych sieci przemysłowych, m.in: CANopen, EtherCAT, Modbus RTU i Modbus TCP/IP, Profibus DP i Profinet IO. Panele LP2200 obsługują wymienione sieci i w ich obszarze można je rozbudowywać z użyciem modułów wejść/wyjść zdalnych.

Oprócz funkcji wizualizacyjno-sterujących panele PAC (skrót od Programmable Automation Controller, czyli sterownik programowalny automatyki) oferują bezpieczny, zdalny dostęp w trybie serwisowym do urządzeń i instalacji, który realizowany jest za pomocą technologii ASEM Ubiquity.

Panele operatorskie ze zintegrowanymi funkcjami sterowania są znakomitą alternatywą dla tradycyjnego połączenia sterownika PLC/PAC z panelem HMI. Urządzenia tego typu doskonale spełniają zadania sterowania i wizualizacji w różnych typach instalacji ciepłowniczych, infrastrukturalnych, przemyśle maszynowym, a także w automatyce budynkowej.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: