PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


KUKA: KR CYBERTECH nano
Producent: KUKA ROBOTER
Na rynku od:
2015

Firma zgłaszająca:
KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Data zgłoszenia:
2016-04-12 10:38

Kontakt:
KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Porcelanowa 10
40-246 Katowice
tel.: 32 730 32 14
fax: 32 730 32 26
www.kuka-robotics.com/poland/pl/
biuroPl@kuka-roboter.de
OPIS
Seria robotów KR CYBERTECH to najświeższa innowacja od niemieckiego producenta robotów KUKA. Mieszcząc się w kategorii robotów o niskich udźwigach, dobrze wpisują się w wymagania automatyzacji małych i średnich przedsiębiorstw.

Nową rodzinę robotów stanowią kolejno modele:

- KR 10 R1420 - o udźwigu 10 kg i zasięgu 1420 mm;
- KR 8 R1620 - o udźwigu 8 kg i zasięgu 1620 mm;
- KR6 R1820 - o udźwigu 6 kg i zasięgu 1820 mm.

Wśród zalet nowej serii robotów trzeba przede wszystkim wskazać ich wydajność oraz elastyczność. Łatwość instalacji jest ułatwiona dzięki małemu promieniowi podstawy, a kompaktowość robotów i udoskonalone rozwiązania w budowie ramion i systemie zasilania pozwolą przystosować je do szerokiego spektrum aplikacji. Łącząc tą zaletę z minimalizacją panelu przyłączeniowego (IP54), możliwe jest wydajne wykorzystanie przestrzeni, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Możliwość osadzenia podstawy robota na podłodze, ścianie, suficie, czy nawet pod kątem, czyni serię KR CYBERTECH uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w licznych sytuacjach.

Najnowsze rozwiązania, opracowane przez inżynierów KUKA, zostały wdrożone również na poziomie konstrukcji ramion robota. Seria KR CYBERTECH posiada zmodyfikowany nadgarstek umożliwiający pracę robota nawet w ciasnych przestrzeniach roboczych, a niewielka odległość między 5 a 6 osią optymalizuje czas cyklu, zwiększając tym samym wydajność i skracając czas zwrotu z inwestycji. Roboty zostały sklasyfikowane według normy IP65, co zapewnia trwałą pracę maszyny, nawet w zanieczyszczonych środowiskach.

Liczne usprawnienia zostały wprowadzone również od strony serwisowej, gwarantując robotom długą żywotność i wydajną pracę przy zachowaniu regularnych przeglądów serwisowych. Dzięki uszczelnieniu komór olejowych po stronie silnika oraz wprowadzeniu zintegrowanego konceptu smarowania, okres wymiany oleju zwiększył się do 20.000 roboczogodzin, a sama wymiana stała się łatwa dzięki zwiększonej dostępności do podzespołów maszyny. Przejrzysta i zoptymalizowana konstrukcja robota minimalizuje ilość błędów, które mogą wystąpić podczas jego użytkowania, jak i same ryzyko ich wystąpienia.

Aby zapewnić maksymalny stopień bezpieczeństwa, ruchy ramion mogą zostać ograniczone i przystosowane do danej aplikacji. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu "WorkVisual", możemy w prosty sposób skonfigurować robota, w tym też ograniczyć ruchy jego ramion. Dla wymagających klientów stworzono oprogramowanie Safe Operation, które zwiększa rozdzielczość przestrzeni kartezjańskich, umożliwiając precyzyjną konfigurację maszyny.

Podsumowując, seria robotów KUKA KR CYBERTECH to najwyższy poziom wśród robotów przemysłowych. Niemiecka precyzja i myśl techniczna znajdują bezpośrednie przełożenie na wydajność robotów i ich efektywność kosztową, zapewniając optymalne koszty eksploatacji i korzystny czas zwrotu z inwestycji. Ich wszechstronność czyni z nich pożądane rozwiązanie w licznych aplikacjach, a solidne wykonanie zapewni długie lata funkcjonowania bez niepotrzebnych przestojów.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: