PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


Dwukierunkowe liczniki energii z interfejsem Modbus
Producent: Saia Burgess Controls
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SABUR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2016-06-20 14:06

Kontakt:
SABUR Sp. z o.o.
Puławska 303
02-785 Warszawa
tel.: 22 549 43 53
fax: 22 549 43 50
www.sabur.com.pl
sabur@sabur.com.pl
OPIS
Serię dwukierunkowych liczników energii elektrycznej Saia PCD firmy Saia Burgess Controls uzupełniły dwa modele z interfejsem komunikacyjnym Modbus.
Dwukierunkowe liczniki energii pozwalają na pomiar przepływu energii w dwóch kierunkach za pomocą jednego urządzenia. Liczniki tego typu stosuje się w miejscach, gdzie energia jest jednocześnie zużywana i produkowana, np. w instalacjach fotowoltaicznych lub elektrowniach wiatrowych, z powodzeniem pracują również w systemach monitoringu i zarządzania zużyciem energii. Oprócz nowych modeli z interfejsem Modbus w rodzinie dwukierunkowych liczników Saia PCD znajdują się liczniki z interfejsem S-Bus lub M-Bus oraz wyjściem impulsowym.

- ALD1 jest licznikiem jednofazowym, przeznaczonym do pomiarów w układach bezpośrednich, 230 VAC, 32 A, dwukierunkowy, zgodny z MID;

- ALE3 to licznik trójfazowy, do pomiarów bezpośrednich, 230 / 400VAC, 65A, dwukierunkowy, zgodny z MID.

Interfejs komunikacyjny umożliwia odczyt nie tylko zliczonej, pobranej lub oddanej do sieci mocy, lecz także udostępnia wartości napięcia, prądu, mocy czynnej i biernej.

Dwukierunkowe liczniki energii mogą pracować jako komponenty systemów zarządzania zużyciem mediów. Przykładem takiego rozwiązania jest Saia S-Monitoring, system, który wspomaga podnoszenie efektywności energetycznej przedsiębiorstw. Gotowa do użycia aplikacja S-Monitoring automatycznie rozpoznaje rodzaj podłączonego licznika i - w zależności od jego typu - zlicza energię pobraną lub dostarczaną do sieci.

Wszystkie typy liczników energii elektrycznej Saia PCD charakteryzuje przemysłowa konstrukcja, niezawodność (Swiss made) i mały rozmiar zgodny z normami instalacyjnymi dla szafek elektrycznych. Liczniki są przystosowane do montażu na szynie DIN i zabudowy w standardowych szafkach (producent udostępnia także opcjonalny zestaw do montażu na elewacji). Połączenie przemysłowej jakości i kompaktowej obudowy z dużym zakresem pomiarowym (0,25 A - 6000 A) predestynuje liczniki Saia PCD do bardzo wielu zastosowań. W rodzinie znajduje się szeroka gama liczników do pomiarów bezpośrednich i półpośrednich, jedno- i trójfazowych, z wyjściem impulsowym lub wbudowanymi interfejsami komunikacyjnymi S-Bus, M-Bus albo Modbus. Dzięki zgodności z dyrektywą MID liczniki energii elektrycznej Saia PCD są zatwierdzone do użytkowania w systemach pomiaru zużycia energii w całej Europie, bez konieczności dodatkowej kalibracji.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: