PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


Chwytak współpracujący JL1- SCHUNK
Producent: SCHUNK
Na rynku od:
2016

Firma zgłaszająca:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2016-06-30 14:04

Kontakt:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.
ul. Puławska 40 A
05-500 Piaseczno
tel.: 022 726 25 00
fax: 022 726 25 25
https://schunk.com/pl_pl/strona-glowna/
info@pl.schunk.com
OPIS
Chwytak SCHUNK JL1 jest pierwszym na świecie chwytakiem zdolnym do bezpośredniej interakcji i komunikacji z ludźmi. Wśród najbardziej wyróżniających go cech wymienić należy: elastyczną powłokę zewnętrzną z zaokrąglonymi krawędziami, zintegrowaną ochronę przed utratą detalu oraz panel LED, używany jako interfejs do komunikacji z człowiekiem. Nawet na poziomie podstawowym, chwytak współpracujący JL1, spełnia najbardziej krytyczne wymagania w zakresie bezpiecznej współpracy robota z człowiekiem. Posiada system zabezpieczający przed utratą chwytu obiektu, zawsze wykrywa kontakt z ludźmi i nigdy nie powoduje uszkodzeń podczas chwytania.
Bezpieczny napęd zapewnia zarówno szeroki zakres siły chwytania, jak i bezpieczeństwo funkcjonalne. W przypadku przerwania procesu, jak podczas zatrzymania awaryjnego, zapewnione jest bezpieczne i niezawodne trzymanie przenoszonego elementu. Za pomocą czujników, chwytak stale kontroluje czynniki w swoim otoczeniu, przetwarzając następnie dane za pomocą zintegrowanego oprogramowania. W razie nieplanowanego kontaktu z człowiekiem, chwytak JL1 automatycznie ogranicza siłę chwytania. Specjalnie zaprojektowane techniki chwytania oraz pomiar siły w palcach chwytaka, pozwalają na dostosowanie zachowań JL1 w czasie rzeczywistym, w zależności od tego, czy chwytany jest przedmiot, czy ludzka ręka.
Chwytak współpracujący JL1 firmy SCHUNK, zaprojektowany jest zgodnie z normą DIN EN ISO 10218 dotyczącą wymagań bezpieczeństwa dla robotów przemysłowych, z uwzględnieniem wymagań zawartych w przyszłej normie DIN EN ISO 20218.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: